Temat: Co to za turbo?

Zerknijcie na to:
http://www-user.tu-chemnitz.de/~sgl/ata … rb6000.htm
Czy w Polsce było to to dostępne? Czy ktoś to posiada i użytkuje? Na stronie jest mowa o kartridżu...

Pozdrawiam,
Andy

Odp: Co to za turbo?

W Poznaniu to montowali. Mam i ja, tylko nie wiem gdzie. Stację kupiłem w końcu...

3

Odp: Co to za turbo?

Masz może gdzieś softy (kopiery) do tego?

Pozdrawiam,
Andy

4

Odp: Co to za turbo?

Ja się spotkałem z turbo 7500 (dolny śląsk), magnetofon urzywany. Zakupiony pod koniec lat 80. Może ktoś jeszcze spotkał się z takim turbo?

Ostatnio edytowany przez Szyku (2006-11-14 23:14:20)

5

Odp: Co to za turbo?

Z tego co wiem o wiekszosc systemow Turbo na donlym slasku to byly turbo 2000 lub turbo blizzard lub ich odmiany. Bylo tez turbo 3000, ktore pochodzilo z czech. Pewnie to turbo 7500 to cos podobnego.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-11-15 00:31:52)

6

Odp: Co to za turbo?

hmmm... 6k bodów - ciekawe...
mysle ze warto by bylo przeniesc tlumaczenie tej stronki + schematy do atariki (tyle ze ja nie mam na to czasu)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Co to za turbo?

Pamiętam, że kiedyś w jakimś Bajtku był schemat przeróbki magnetofonu umożliwiającej transmisję o prędkości 6000 bodów. Może to jest to samo. Softu żadnego chyba wtedy Bajtek nie zamieścił.

8

Odp: Co to za turbo?

Montowali to na osiedlu Rusa w Poznaniu, w pomieszczeniu po byłej pralni :)
Próbowałem magnetofonem Blizzard/T2000 coś z tego kopiować ale nie było to sprzętowo zgodne.
Więc i kaset nie kupowałem.
Nazywało się to Turbo Star 6000 (chyba)....  ej, Vasco zgadza się ??

Ostatnio edytowany przez pajero (2006-11-15 23:43:03)

9

Odp: Co to za turbo?

Widziałem jakiś schemat z układem A302 w bodajże Nowym Elektroniku, gazeta chyba z Zielonej Góry. Było to coś koło 1992 roku. Gazetę gdzieś mam, spróbuję znaleźć, za 2-3 tygodnie. Ale był tam sam schemat tylko i prawdopodobnie ten sam. O zamienniku A302 na TDA345 nic nie było, a takiego układu w sklepach elektronicznych i na giełdzie w Krakowie nie znalazłem (z opisu na tamtej stronie wynika, że układ z NRD więc nic dziwnego), więc po pewnym czasie zapomniałem. Było tam chyba napisane, że układ programowo zgodny z Blizzardem.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2006-11-16 09:52:52)

10

Odp: Co to za turbo?

Gdybyś mógł zeskanować artykuł i umieścić tutaj...

Pozdrawiam,
Andy

11

Odp: Co to za turbo?

Hej!

Oznaczenie TDA345 to pomyłka... powinno być TCA345... dla zainteresowanych PDF tutaj:

http://seban.nazwa.pl/pdf/tca345.pdf

Układ tak wiekowy iż dziś prawdopodobnie nie do kupienia... ale mogę się mylić. W każdym razie bez problemu można go będzie zastąpić czymś innym.

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2006-11-16 12:00:46)