1

Temat: atari 65 xe

Witam jestem posiadaczem wyżej wymienionego sprzętu, poszukuje pomocy odnośnie jego testowania, a mianowicie nie jestem w stanie stwierdzić czy sprzęt jest sprawny, czy to możliwe że tylko na starych telewizorach chodzą te gry tylko??, (na nowym) niby łapie jakieś paski i reaguje na włączanie, no ale co z tego skoro nie ma obrazu , tak samo się zachowuje z pegazusem terminator
Drugi problem posiadam ten magnetofon turbo ale bez cardriga, jego również chciałem sprawdzić....
w sumie chce sprzedać ale złomu nie wcisnę nikomu

2

Odp: atari 65 xe

Może spróbuj na innej częstotliwości złapać sygnał - jeżeli oczywiście podłączasz atari do telewizora za pomoca kabla antenowego. Możesz też podłączyć za pomocą kabla AV do złącza SCART lub RCA w tv, ale musisz mieć kabelek z odpowiednią wtyczką od strony atari.
Atarynka bez problemów chodzi z nowymi telewizorami.
Jak uporasz się z obrazem to dopiero możesz wziąć się za sprawdzanie magnetofonu.

3

Odp: atari 65 xe

zonk jest taki ze monitor od atari był w piwnicy i nie chodzi, atari zaś leżało i chodzi, telewizor do którego podłanczam to lg i ma 1 euro, mam kabel euro-6 czinczy .... podlanczam pod video-in ale nie chce złapać obrazu

4

Odp: atari 65 xe

Musisz mieć kabel  z jednej strony euro a z drugiej wtyczka typu DIN, jeżeli chcesz uzyskać obraz poprzez gniazdo euro na telewizorze.

Tutaj masz np. opis jak wykonać kabel DIN-SVIDEO.
http://www.howell1964.freeserve.co.uk/A … _Video.htm

a rozwiązanie na euro podane jest np. tutaj:

http://www.volny.cz/milarb/Atari/specable.txt

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-12-02 21:59:44)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: atari 65 xe

MrNice napisał/a:

mam kabel euro-6 czinczy .... podlanczam pod video-in ale nie chce złapać obrazu

Jak się mi wydaje, to podłączasz wyjście sygnału telewizyjnego w atari do wejścia wideo w telewizorze - błąd. Tak nie będzie obrazu. Musisz podłączyć wyjście sygnału telewizyjnego w atari do wejście antenowego w telewizorze (+dostroić tv na odpowiedni kanał) lub wyjście sygnału wideo w atari do wejścia wideo w telewizorze (wtedy nic nie dostrajasz, tylko przełączasz tv w tryb wideo). Jak masz kabelek euro - cinch, to należy wtyczki cinch (odpowiednie oczywiście) odciąć i przylutować wtyczkę DIN. Tak jak napisał Piguła.
Inne rozwiązanie to zakup gotowego kabelka. Na Allegro ostatnio dość często się pojawia.

Ostatnio edytowany przez larek (2006-12-03 14:05:32)

6

Odp: atari 65 xe

?tudzież jest to kupienia w każdym sklepie z kabelkami - jest to całkowicie standardowy kabelek, identyczny z tym używanym np. do C64, czy innych podobnych sprzętów.

7

Odp: atari 65 xe

hmm hehe narobiłem kaszany ,zwykły kabel antenowy złapał wystarczyło, przełączyć przełącznik koło wejścia na pozycje 2 z 3, kabla bym nie zrobił, a kupno nie wchodzi w grę, w każdym razie atarynka chodzi, problem jest jeszcze z tym cardrigem do turbo magnetofonu......

8

Odp: atari 65 xe

Czyli nie masz kartridża. A jakie to TURBO?

9

Odp: atari 65 xe

2 zestawy atari
xc12 (zwykły magnetofon) i turbo xca12 (ma taki żółty dodatkowy kabelek)

10

Odp: atari 65 xe

Kabelek nic mi nie mówi, równie dobrze mógł być czerwony. Zerknij do środka magnetofonu, zobacz co tam za płytka jest wstawiona, zapodaj więcej danych....

11

Odp: atari 65 xe

w moim turbo płytka była zalana - więc niewiele się da zobaczyć... takie były wtedy czasy każdy chciał chronić swój pomysł ;)
Ale może jego nie jest zalana.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

12

Odp: atari 65 xe

obawiam sie ze duzo nie powiem
http://uploads.pl/uploads/1c2fbf44f8.jpg