26

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

ja mysle ze wszelkie nastepne tego typu "wyskoki" (byc moze i ten, jesli zostanie uzgodniony) beda poddane pod akceptacje sikora, po czym dopiero przez niego ewentualnie zostana ogloszone ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

27

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

a mi się wydaje, że dobrze by było, gdyby Sikor nie miał monopolu... zdrowa konkurencja powoduje poprawę poziomiu i jakości oraz atrakcyjności dla potencjalnych konkursowiczów ;)

28

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Na AA konkurs włamywania się na PC??
Moim zdaniem powinniśmy umieścić komputer ATARI w zamkniętej piwnicy, podajemy adres fizyczny (miasto ulica, nr domu, mieszkania), może i łatwiej będzie się włamać??

29

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Wystarczy chociazby norton ghost 2003 (sa tez darmowe odpowiedniki) za pomoca ktorego mozna w 10 minut zrobic obraz partycji systemowej, a potem w 3 minuty wgrac ja spowrotem, wiec o "dowodach" zniszczenia windowsa trudno tu mowic. Tylko wyciagniecie pliku byloby wiarygodne.

30

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

A może by tak ogłosić konkurs na świąteczny efekcik, hę? :) Nie intro, nie demo, ale sam efekcik - to by do jakiegoś gwiazdkowego demka się wykorzystało :)

Ostatnio edytowany przez alex (2006-12-23 20:02:27)

31

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

alex: chyba ostatnio zbyt często bywasz w towarzystwie Sikora ;)

32

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

MacGyver: Wręcz przeciwnie, ale dopiero wróciłem ze świątecznej krucjaty po sklepach i jakoś tak mi się The Top 3 przypomniało... :) Uświadomiłem sobie, że jest to jedyne demko jakie pamiętam z fajnym świątecznym akcentem ;)

33

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

alex.... wykrakałeś... -> http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4707 :lol:

34

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

BTW: mi sie ostatnio wlamali do samochodu... Buu....

35

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

No to fajnie :) Ale 3 dni biorąc pod uwagę "obowiązki" świąteczne to troszkę za mało. Lepiej byłoby do końca roku.

36

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Ale się panowie uśmiałem, czytając ten cały wątek... dzięki...
Przypomniał mi się program "TERAZ MY" wyemitowany kilka dni temu w którym wystąpił wielki HACKER ! :) ... też się uśmiałem...
Jeśli ktoś z was też oglądał ten program to będzie wiedział o czym mówie...

We wspomnianym programie wystąpił jak go Panowie Sekielski i Morozowski nazwali "Hacker". Gościu miał udowodnic publicznosci w studiu ze włamuje się do sieci Komendy Głównej Policji w Katowicach. Jak to bywa w tym programie zaproszono tez jakiegoś dyrektorka z Policji, z jakimś tam przedstawicielem Policji w Mediach. Test miał polegac na tym ze Panowie policjanci mieli skorzystac z formularza typu "wyslij donos do Policji", mieszczący sie na WWW tejże komendy, a Pan Hacker odczyta tą wiadomośc nie patrząc im na LCD.

Panowie coś tam wysłali. Pomijając ich głupote, że zgodzili się na taki test na laptopie TVN, gdzie do tego celu Pan Hacker mógł zainstalowac chocby KEYLOGGERa, albo jeśli nawet nie to byli w końcu w jakimś LANIE wiec mógł SNIFFEREM przechwycic pakiety, bo przeciez formularze na WWW wysyłaja wiadomosci jawnym tekstem. Generalnie Panu Hackerowi coś nie wyszło... i odczytał ale nie to co wysłali Panowie Policjanci.

I tak własnie zawsze jest, ci co dużo szczekają jak przychodzi co do czego mało robia. Jak dla mnie Pan Hacker już był nienormalny skoro sie zgodził na pokazanie twarzy w TV, bo to jest sprzeczne z "hackerskimi" zasadami - do nieujawniania swoich personaliów (zawsze uzywaja ksyw), i sie tym podobno nie należy chwalic. Skoro takiej podstawowej zasady nie znał - czego oczekiwac wiecej....

Teraz do TDC: Po jakiego włamywac sie na prywatny komputer ?. Co tam może byc takiego ciekawego ?. Chyba ze chcesz udowodnic sobie jaki jestes kozak ? To się jeszcze z tobą moge zgodzic. Chcesz to sprobuj włamac sie do mnie - podaje ci nawet IP 192.168.1.171 :). Życze Powodzenia !. :) :) ha ha ha ... Tak wiec ten twoj konkurs w moim odczuciu o "kant dupy", ale jak chcesz wyzwań przyatakuj jakiś BANK :).

Zajec/sword ;)

37

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

No przecież cały internet już od dawna wie, że to nie był haker, tylko lanser, a chcąc wspólnie z dziennikarzami ośmieszyć policję, razem wyszli na idiotów, bo najlepiej przygotowani okazali się właśnie goście z policji.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

38

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Cały światek ludzi od "security" ma od dawna polewkę z Goriona... generalnie słowo "hacker" jest zbyt często "nadużywane", szczególnie przez dyletanckie media.

Azbest: pewnie to zasługa "hackerów" w mundurkach z trzema paskami... macie ich tylu, że możecie na eksport wysyłać ;)

39

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Mariusz: o gosciu przez ciebie przytoczonym wspomnialem w poscie #21 - to gorion ;)

po lanie nie koniecznie ze sniffujesz, bo przy w miare nowych switchach mieszajac w tablicach arp conajwyzej ofiare odetniesz od sieci, a nie przechwycisz jej ruchu.
"formularze www" po httpesie czystym tekstem nie wysylaja danych ;)

a TDC mial sie wlamac nie po to by sobie pokazac wlasne "kozactwo", ale aby w jego kozaczenie, tu - na tym forum, mogli inni uwierzyc. chociaz jak te jego wszystkie posty do kupy zbiere i przeczytam - pewnie NIGDZIE nie znajde informacji ze to ON mialby sie wlamac. on potrafi tylko slodko pierdziec...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

caly ten konkursik ... poziomem przypomina teksty scenowcow z demosow i magow atarowskich sprzed kilkunastu lat. zenada

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

41

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

JELLONEK: Wiem że przy switchach. zwłaszcza przy tzw. switchach warstwy drugiej, Snifowanie na wiele się nie zda :), ale kto powiedział, że pod stołem Sekielskiego i Morozowskiego musiał stac własnie taki switch ? :)... a co do formularzy zgadza sie, że na niektórych stronach formularze wysyłaja po SSL, ale akurat nie ten o którym mowa :) [sprawdziłem z ciekawości po programie]. Sam zobacz

http://www.katowice.kwp.gov.pl/index.php#null

prawa kolumna, w dolnej czesci ekranu, trzeba przewinac w dół, i jest WYŚLIJ ANONIMA :)

Ostatnio edytowany przez Mariusz Zając (2006-12-25 20:52:59)

Zajec/sword ;)

42

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Mariusz: hubow praktynie juz nie uswiadczysz - ale rzeczywiscie na tych prostrzych switchach da sie posnifowac metoda "man in the middle" - mieszajac w tablicach arpow owego switcha (przyklad programu to robiacego - ettercap)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-12-26 11:45:21)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

43

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Gdyby ktoś miał ochotę pooglądać ten program z tvn to znalazłem go tutaj: http://www.wrzuta.pl/film/1q82W8QyrH/

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

44

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

jellonek napisał/a:

zgody na ogloszenie przez CIECIA otwartego konkursu poki co nie udzielalem...

Bardzo mi przykro, że doszło do takiego nieporozumienia. Niestety Twoje słowa ?to mozemy i jakis bardziej otwarty konkurs zrobic? odczytałem mylnie. Więc przepraszam. Jednak nie chciałem stawiać Ciebie przed faktem dokonanym. W końcu napisałem że zawsze możesz się wycofać i słowa dotrzymam, bez żadnych konsekwencji uszanuję Twoje zdanie (choć po tym jak mnie potraktowałeś to nie powinienem Ciebie szanować...).

Pamiętaj jednak, że ja nie napisałem ?teraz atakujemy komputer jellonka z numerem IP takim i takim?, lecz jedynie otworzyłem dyskusję a to jest zupełnie coś innego.

Jeszcze raz podkreślam: nie miałem zamiaru Ciebie stawiać w niezręcznej sytuacji, a posądzenia że nie chciałem dać Tobie głosu są absurdalne.

Co do naszego nieporozumienia ma ono prosty powód: nie miałem czasu. Dlatego moje wypowiedzi były bardzo krótkie i nie ma w tym nic dziwnego że do jakiegoś nieporozumienia doszło. Dodatkowo kilka osób (Ty również) dawało do zrozumienia że czekają na mój ruch, więc szybko go wykonałem ? widocznie zbyt szybko.

To są zwykłe nieporozumienia, a kulturalni ludzie potrafią takie nieporozumienia sobie wyjaśnić.

Dlatego też pewnie w jakiś mylny sposób odczytane zostały me słowa przez innych którzy zmieszali z błotem mój pomysł (o tym jeszcze napiszę dalej).


Skoro jednak wycofujesz się ? ja wycofuję się również, dla mnie temat jest zamknięty. Przygotowałem tekst w którym wyjaśniam wiele nieporozumień, ale w takiej sytuacji publikowanie tego już nie ma sensu. Mam nadzieję że Ci którzy mnie tak atakowali uszanują to.


jellonek napisał/a:

jeszcze kolo wyjezdza mi z tekstem "widzę niebardzo się orientujesz w temacie bezpieczeństwa" ;) - mozesz wytlumaczyc w kilku zdaniach co pozwolilo ci to ujrzec? Pliiiiis...

To jest bardzo proste... jest tak proste że nawet osoba nie mająca pojęcia o sieciach i bezpieczeństwie zrozumie o czym jest mowa:
po pierwsze podałeś wiele szczegółów dotyczących swojej konfiguracji i sprzętu - jest to elementarny błąd. Jest taki wojskowy dowcip że rozmawiają sobie dwaj generałowie (z różnych krajów):
- powiedz ilu macie żołnierzy ?
- Nie powiem, przecież to jest tajemnica !
- A... no tak, a powiedz mi ile macie hełmów ?
- A hełmów to mamy 5000...
Drugim błędem jest to że Twierdzisz iż Twoje zabezpieczenia są w 100% bezpieczne. Wystarczy wziąć do ręki gazetę aby przeczytać o jakiś spektakularnych włamaniach do dużych firm czy nawet instytucji rządowych/wojskowych. Czy Tobie się wydaje że oni nie używają firewalli i innych zabezpieczeń ??
trzecim jest przekonanie że windows jest bezpieczny. Najbardziej elementarnym zagadnieniem może być to co wcześniej mówiłem są pewne rzeczy których w windows się nie da wyłączyć a w innych systemach się da ? więc trudno jest traktować windows jako bezpieczniejszy...

Jednak zamiast mnie obrażać, mógłbyś się zapytać... to już byś dawno wiedział o czym jest mowa... ale widocznie co innego Ciebie bawi...

Co do Twojej orientacji to pewnych błędów się nie popełnia. Trzy błędy i odpadasz.

jellonek napisał/a:

co za kurewska łaskawość.

Jeśli otwieram temat do dyskusji to nie wiem dlaczego zakładasz że dyskusji ma w nim nie być, albo że Ty nie będziesz miał w niej nic do powiedzenia. Jesteś uprzedzony i tyle...


Na koniec zaskoczyłeś mnie:

jellonek napisał/a:

2. konkurs otwarty na podobnych zasadach w zasadzie ;) moglbym przyjac

No proszę to jednak moja propozycja zabawy nie była taka głupia... kto by pomyślał...

jellonek napisał/a:

3. jesli ktos ma ochote na tego typu zabawy ? mi sie pomysl bardzo podoba, bo mozna sie czasem czegos ciekawego dowiedziec/nauczyc - zapraszam do dyskusji

No proszę, mi też się wydawało że może być fajna zabawa.

Ale skoro nawet Ty uważasz że pomysł jednak może się podobać to stawia to w złym świetle wszystkich tych którzy mnie tu zbluzgali.

Oczywiście nie musisz się bawić ze mną ? dla mnie EOT. Natomiast skoro nie chcesz się tylko ze mną bawić to znaczy że jesteś bez sensu uprzedzony oraz świadczy jeszcze o czymś...


I dzięki za Ciecia :> Masz bardzo bogate słownictwo oraz wybujałą wyobraźnię :P


Na temat reszty poruszanych przez Ciebie punktów mogę wiele powiedzieć, ale nie przywykłem do rozmowy na TAKIM poziomie. Bądź sobie pewny że mi dopiekłeś i że jestem takim kiepskim specem od sieci, oraz oczywiście dużo gorszym od Ciebie...
Więc: no comment.


CePe napisał/a:

wreszcie zacznij używać głowy zgodnie z jej przeznaczeniem!

Widzę że dobrze znasz przeznaczenie każdej głowy... gratuluję...

Pamiętaj, że mnie nie znasz a tekst który napisałem mogłeś zrozumieć opacznie.


Mariusz Zając napisał/a:

Po jakiego włamywac sie na prywatny komputer ?. Co tam może byc takiego ciekawego ?

Oczywiście nic. Po prostu jellonek przechwalał się że jego komputer jest nie do zdobycia itp. Więc chodziło tylko o zabawę. I jak mądrze to jellonek ujął przy okazji można by się czegoś nauczyć.

Mariusz Zając napisał/a:

Chyba ze chcesz udowodnic sobie jaki jestes kozak ?

Ja już niczego sobie nie muszę udowadniać, przeszedłem wystarczająco dużo testów i wystarczająco dużo osiągnąłem. Nic więcej nie muszę.

Nie chciałem aby było to potraktowane że mam osobisty konflikt z jellonkiem, więc chciałem aby atak przeprowadził ktoś inny.
Ja jestem zwolennikiem rzeczowej dyskusji a nie awantury i osobistych konfliktów.

Mariusz Zając napisał/a:

Chcesz to sprobuj włamac sie do mnie

Ok, pomyślę o tym ale dopiero w nowym roku.

Ja chętnie bawię się z kolegami, ale tymi którzy mają choć trochę kultury.

Mariusz Zając napisał/a:

ale jak chcesz wyzwań przyatakuj jakiś BANK :)

Jak już mówiłem nie chodzi o wyzwania. Mówiłem też że tematy sieciowe raczej mnie nudzą.

Natomiast mój kolega opracował jak obejść wszystkie zabezpieczenia i dostać się do konta bankowego ? chyba właśnie pisze o tym pracę dyplomową.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

45

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Skoro jednak wycofujesz się ? ja wycofuję się również, dla mnie temat jest zamknięty.

Ponieważ "otwarty konkurs" tym samym upadł, to może przybliż teraz, kiedy się w końcu wywiążesz się z podjętego w drugim wątku wyzwania? A może się wycofujesz? :P

Nie chciałem aby było to potraktowane że mam osobisty konflikt z jellonkiem, więc chciałem aby atak przeprowadził ktoś inny.

Innymi słowy, przyjąłeś jego wyzwanie nie mając się z niego zamiaru wywiązywać. Przyjąłeś je ty, a potem zacząłeś szukać - drogą "otwartego konkursu" - kogoś, kto odwali robotę za ciebie. Super.

KMK
? HEX$(6670358)

46

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Drac030: "kiedy się w końcu wywiążesz się z podjętego w drugim wątku wyzwania?"
Sorry ale nie wiem o czym piszesz - przypomnij mi.

"przyjąłeś jego wyzwanie nie mając się z niego zamiaru wywiązywać.": nie przesadzaj. Wywaiązałem się i wiele mnie to kosztowało.
"Przyjąłeś je ty": tak to zrozumiałeś że to niby ja przyjąłem. Ja jedynie przyjąłem ofertę od jellonka. A jak mówiłem nie chciałem brać w tym osobistego udziału, bo do jellonka nic nie mam (no moze po tym Cieciu to już mam) - nie miałem wtedy do jellonka.
Pomysł był jednak dobry, jellonek dalej chce się ze swoimi znajomymi bawić w to co zaproponowałem, a rezultaty będą takie jakich oczekiwałem - czyli ciekawe i pouczające :)
Bardzo chcesz mi przypisać swoje rozumienie i swoją interpretację. Ale ja już Tobie napisałem nie zrozumiałeś mojego postu więc skoro razem się nie rozumiemy to może zakończmy to teraz :P

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

47

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Tdc napisał/a:

Sorry ale nie wiem o czym piszesz - przypomnij mi.

Ależ proszę uprzejmie, złota rybko:

Tdc napisał/a:

Jellonek: skoro: "tak. uwazam ze moj windows jest bezpieczny" to może chesz się założyć, że da się go rozwalić do cna ??

jellonek napisał/a:

TDC - o flaszke. stawiam 2:1 ze nie rozwalisz (...) czekam az sie wlamiesz - powiedzmy ze masz na to miesiac. starczy?

Tdc napisał/a:

jellonek: oczywiscie wyzwanie przjmuję (...)

Egzegeza: jellonek zdefiniował wyzwanie tak, że to TY MASZ "rozwalić", a ty to wyzwanie "oczywiście przyjąłeś". Tak więc teraz nie pozostaje ci nic innego, jak albo się wywiązać, albo ujść z pola z podkulonym ogonem.

"przyjąłeś jego wyzwanie nie mając się z niego zamiaru wywiązywać.": nie przesadzaj. Wywaiązałem się i wiele mnie to kosztowało.

Jak dotąd nic takiego nie nastąpiło, o ile mi wiadomo.

"Przyjąłeś je ty": tak to zrozumiałeś że to niby ja przyjąłem.

Tak oczywiście. Twoja wypowiedź, cytuję "oczywiście wyzwanie przyjmuję" (czasownik: przyjmować, 1 osoba liczby pojedynczej, czas teraźniejszy), jasno wskazuje, że ty je przyjąłeś.

Ja jedynie przyjąłem ofertę od jellonka.

A oferta jellonka (cytuję: "TDC - o flaszke. stawiam 2:1 ze nie rozwalisz (...) czekam az sie wlamiesz - powiedzmy ze masz na to miesiac. starczy?") polegała na tym, że TY masz się włamać. Tak więc, jeśli przyjąłeś "ofertę od jellonka", to również zobowiązałeś się pokazowo włamać na jego komputer  - osobiście, ty sam.

Bardzo chcesz mi przypisać swoje rozumienie i swoją interpretację. Ale ja już Tobie napisałem nie zrozumiałeś mojego postu więc skoro razem się nie rozumiemy to może zakończmy to teraz :P

Chciałbym cię poinformować, że ta socjotechnika cię donikąd nie doprowadzi. I nie, EOT-em się też nie wywiniesz :P ani usilnymi zaklęciami w rodzaju "nie zrozumiałeś". Jak ci już napisałem, ja rozumiem co ty piszesz, lepiej niż się spodziewasz (i to dużo lepiej). I nie tylko ja.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2006-12-25 05:15:14)

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Tdc napisał/a:

Jeszcze raz podkreślam: nie miałem zamiaru Ciebie stawiać w niezręcznej sytuacji, a posądzenia że nie chciałem dać Tobie głosu są absurdalne.

ok, ok - ja sie nie obrazam ;)
faktem jednak jest ze postawiles mnie w sytuacji, w ktorej czlowiek majacy chocby resztki honoru - nie moglby sie wycofac...

Tdc napisał/a:

Co do naszego nieporozumienia ma ono prosty powód: nie miałem czasu. Dlatego moje wypowiedzi były bardzo krótkie i nie ma w tym nic dziwnego że do jakiegoś nieporozumienia doszło. Dodatkowo kilka osób (Ty również) dawało do zrozumienia że czekają na mój ruch, więc szybko go wykonałem ? widocznie zbyt szybko.

ok - teraz bede cierpliwszy...

Tdc napisał/a:

To są zwykłe nieporozumienia, a kulturalni ludzie potrafią takie nieporozumienia sobie wyjaśnić.

czasem potrafie udawac kulturalnego, dlatego tez postaram sie wyluszczyc ci kiedys w czym na prawde polegal problem z calym zagadnieniem. gdybys kiedys znalazl chwilke i wjechal na irca (#atari8), albo odezwal sie przez jakis komunikator (podawalem namiary) - zapraszam.

Tdc napisał/a:

Skoro jednak wycofujesz się ? ja wycofuję się również, dla mnie temat jest zamknięty.

prosze - nie spiesz sie z odpowiadaniem, skoro az takie bledy w rozumowaniu to sprowadza... naprawde podoba mi sie taki konkurs (tyle ze moze umieszczony np. gdzies na newsach, a nie w gronie atarowcow) - kwestia tylko ze "nieco sie pospieszyles" z oglaszaniem i po trosze spartoliles zasady...

Tdc napisał/a:

Przygotowałem tekst w którym wyjaśniam wiele nieporozumień, ale w takiej sytuacji publikowanie tego już nie ma sensu. Mam nadzieję że Ci którzy mnie tak atakowali uszanują to.

ma sens - jesli skonsultujesz to z kims... polecam siebie, draca, albo mikeya, ale ten ostatni pewnie nie bedzie chcial maczac opuszkow swoich palcow w tego typu sprawach ;)

teraz najlepsza czesc ;)

Tdc napisał/a:
jellonek napisał/a:

jeszcze kolo wyjezdza mi z tekstem "widzę niebardzo się orientujesz w temacie bezpieczeństwa" ;) - mozesz wytlumaczyc w kilku zdaniach co pozwolilo ci to ujrzec? Pliiiiis...

To jest bardzo proste... jest tak proste że nawet osoba nie mająca pojęcia o sieciach i bezpieczeństwie zrozumie o czym jest mowa:
po pierwsze podałeś wiele szczegółów dotyczących swojej konfiguracji i sprzętu

To jest bardzo proste - mialem pewnosc ze podanie tych informacji nijak sie bedzie mialo do przeprowadzenia ataku przez ludzi o tak niskim pojeciu o zabezpieczeniach, jakie reprezentujesz...

Tdc napisał/a:

Drugim błędem jest to że Twierdzisz iż Twoje zabezpieczenia są w 100% bezpieczne.

nigdzie tak nie napisalem, choc po czesci zgadza sie to z rzeczywistoscia... ta czesc - dotyczy wspomnianych script-kiddies takich jak TDC, telewizyjny gorion itp. ;)

Tdc napisał/a:

Wystarczy wziąć do ręki gazetę aby przeczytać o jakiś spektakularnych włamaniach do dużych firm czy nawet instytucji rządowych/wojskowych. Czy Tobie się wydaje że oni nie używają firewalli i innych zabezpieczeń ??

wieeele czasu musialbys poswiecic aby zrozumiec o co w tym chodzi/jak to robia... polecam na poczatek ksiazeczke Kevina Mitnicka - "Sztuka podstępu", po przeczytaniu której zrozumiesz jak w wielkich firmach obchodzi sie firewalle (hint. nie przez dziury w sofcie, ale w ludziach - np. przez wystawione i slabo zabezpieczone modemy, lub w dzisiejszych realiach vpny)

Tdc napisał/a:

trzecim jest przekonanie że windows jest bezpieczny. Najbardziej elementarnym zagadnieniem może być to co wcześniej mówiłem są pewne rzeczy których w windows się nie da wyłączyć a w innych systemach się da ? więc trudno jest traktować windows jako bezpieczniejszy...

tego to juz pewnie nigdy nie zrozumiesz. "moj windows" (alez to strasznie brzmi) jest bezpieczny, ale - i tu przeczytaj to kilka razy - na miarę moich potrzeb.
Chodzi o to by nie popadac w paranoje bezpieczenstwa (rzeczy powinny pozostawac użytecznymi). Za maskarada, za ktora ja stoje jest kilka komputerow. Kazdy z nich moze wjechac mi w winde jak w maslo. Tyle ze miedzy nami jest pewna nic porozumienia/zaufania.
Jesli jednak nadal bys chcial mnie przekonywac ze ktos moze mi zniszczyc dane na moim kompie - to wlasciwie jedyna droga do tego prowadzi przez "shaczenie" ktoregos z moich znajomych (socjotechnika, czy wrecz psychotronika), co jest osiagalne, ale nie w przeciagu miesiaca...

Tdc napisał/a:

Na koniec zaskoczyłeś mnie:

jellonek napisał/a:

2. konkurs otwarty na podobnych zasadach w zasadzie ;) moglbym przyjac

No proszę to jednak moja propozycja zabawy nie była taka głupia... kto by pomyślał...

jellonek napisał/a:

3. jesli ktos ma ochote na tego typu zabawy ? mi sie pomysl bardzo podoba, bo mozna sie czasem czegos ciekawego dowiedziec/nauczyc - zapraszam do dyskusji

No proszę, mi też się wydawało że może być fajna zabawa.
Ale skoro nawet Ty uważasz że pomysł jednak może się podobać to stawia to w złym świetle wszystkich tych którzy mnie tu zbluzgali.

diupa. większosc bluzgala ciebie tu za asekuranctwo (idealnie sie nim poslugiwales), oraz za rzucanie farmazonami. piszesz ze winda nie jest bezpieczna, ale technicznie nie umiesz tego udowodnic - potrafisz jedynie artykuly w gazetach przytaczac, albo prosic innych by za ciebie sie gdzies wlamali - moze pojdziesz dalej, moze poprosisz by sie wlamali "w twoim imieniu"?

Tdc napisał/a:
Mariusz Zając napisał/a:

Po jakiego włamywac sie na prywatny komputer ?. Co tam może byc takiego ciekawego ?

Oczywiście nic. Po prostu jellonek przechwalał się że jego komputer jest nie do zdobycia itp. Więc chodziło tylko o zabawę. I jak mądrze to jellonek ujął przy okazji można by się czegoś nauczyć.

male sprostowanie - 3ci raz to powtarzam - nie do zdobycia przez TDC, tudzież innych ludzi o porownywalnym poziomie wiedzy w zagadnieniu...

jellonek dla porownania napisał/a:
Tdc napisał/a:
Mariusz Zając napisał/a:

Chyba ze chcesz udowodnic sobie jaki jestes kozak ?

Ja już niczego sobie nie muszę udowadniać, przeszedłem wystarczająco dużo testów i wystarczająco dużo osiągnąłem. Nic więcej nie muszę.

gorion napisał/a:

Pobierana przeze mnie edukacja w szerokim zakresie programu edukacyjnego obejmuje zagadnienia większości nauk ścisłych w tym także kierunkowych, takich jak teoria sterowania, automatyka przemysłowa, komputerowe wspomaganie projektowania układów automatyki, optoelektronicznych, elektronicznych a także technika cyfrowa mikroprocesorowa.

czy tylko ja widze podobienstwo? :D

Tdc napisał/a:

Nie chciałem aby było to potraktowane że mam osobisty konflikt z jellonkiem, więc chciałem aby atak przeprowadził ktoś inny.
Ja jestem zwolennikiem rzeczowej dyskusji a nie awantury i osobistych konfliktów.

bo tylko dyskutowac umiesz - chociaz tu chyba przesadzilem...

Tdc napisał/a:
Mariusz Zając napisał/a:

Chcesz to sprobuj włamac sie do mnie

Ok, pomyślę o tym ale dopiero w nowym roku.

czy aby na pewno sam? czy moze znowu kogos do tego zaprosisz? ;)

Tdc napisał/a:

Natomiast mój kolega opracował jak obejść wszystkie zabezpieczenia i dostać się do konta bankowego ? chyba właśnie pisze o tym pracę dyplomową.

prosze - bez takich uproszczen bo znowu sie ktos do ciebie przy... wsztystkie zabezpieczenia DANEGO SYSTEMU BANKOWEGO - w to bede skory uwierzyc, pod warunkiem ze zamienisz "kolega" na "znajomy", bo watpie bys mial takich kolegow... mozesz podac namiary na "kolege"? zglaszam sie na ochotnika do zweryfikowania twoich, rzuconych tu na forum publicznym, przechwalek...

ps. dely: moze by zrobic jakis limit na ilosc linii w poscie? nie moglem sie powstrzymac :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

49

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

Jellonek:
- Oczywiście chodziło mi o SSL ale z rozpędu napisałem co innego :)... no cóż błąd już poprawiłem w wątku :) ...

- Z tymi hubami, to przesadzasz troszkę, jeszcze byś się zdziwił w ilu firmach są w użyciu zwykłe hub'y, ludzie wychodzą z założenia, "działa ?, to po co zmieniac". Wiem co mówie, ponieważ na codzień bywam w wielu różnych firmach, służbowo w ramach serwisu dla tych firm świadczonych przez Netie od której biorą łącza, na terenie Warszawy, Łodzi, Radomia, Białegostoku i woj. mazowieckiego.

Zajec/sword ;)

50

Odp: Włam się ! Konkurs dla wszystkich !

dopiero teraz przeczytałem ten temacik...ROTFL...Towarzystwo Hakerów Wzajemnej Adoracji...siedzicie i onanizujecie się w temacie włamu do kompa z Doliny Roztoki;)...naprawdę się tu niektórym nudzi albo sie w dupach poprzewracało...;)

gep/lamers^dial