Temat: Zewnętrzna stacja dysków

Natrafiłem na pewien problem. Podłączyłem do mojej atarki zewnętrzną stację dysków (tak dokładniej są to dwie przełączane stacje 3,5 i 5,25 cala). Dyskietki sformatowane w drugiej stacji, nie dają się odczytać w pierwszej i vice versa (a pokazywane pojemności są identyczne). Jeżeli dają się odczytać, to nie ma śladu po plikach, choć są na dyskietce.
Kabel łączący musiałem zrobić sam, bo z jednej strony ma DIN14, z drugiej DB25. Z 14 sygnałów wykorzystywane jest 13, brakuje DS1 (Drive Select 1), co akurat jest najdziwniejsze bo DS1 to właśnie druga stacja.

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

artik-wroc napisał/a:

Natrafiłem na pewien problem. Podłączyłem do mojej atarki zewnętrzną stację dysków (tak dokładniej są to dwie przełączane stacje 3,5 i 5,25 cala). Dyskietki sformatowane w drugiej stacji, nie dają się odczytać w pierwszej i vice versa (a pokazywane pojemności są identyczne).

Znaczy, dyskietki zapisane w stacji 3,5" nie dają się czytać w stacji 5,25"? Czemu mnie to nie dziwi? :>

Ostatnio edytowany przez drac030 (2007-03-15 21:57:51)

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

rotfl.

gep/lamers^dial

4

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Za to stacja 5.25 świetnie czyta CD-ROMy :) Dobre rady zawsze w cenie :)

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

zonk :| ale łooo sooo chooozziiii ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Przyznaję - napisałem to tak, że można opacznie zrozumieć. Pisząc "Dyskietki sformatowane w drugiej stacji, nie dają się odczytać w pierwszej i vice versa (a pokazywane pojemności są identyczne)" miałem na myśli stację 3,5 wmontowaną w ST i zewnętrzną (tyż 3,5) z urządzenia na zdjęciu poniżej:
http://www.atari-wroclaw.prv.pl/fotki/doppel.jpg
Ten wątek o stacji 5,25 był dodatkowy. Przepraszam wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy :) za dwuznaczne informacje.

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Primo: czy obie stacje są 720KB...? Jeśli nie - na 360KB zobaczysz katalog, ale nie bedziesz mógł odczytac danych;
Secundo: musisz jakoś odróżnić stację 3,5 od 5,25 i nazwy stacji. Jak jest źle zrobiony kabelek, a nie ma drive select - obie stacje mogą być czytane jako jedna, i w tym problem: kontroler głupieje. W ST nie było by problemu (stackja a i b), a w STF/FM?e ma jeszcze wbudowaną stację i głupieje.... Może tu należy szukać przyczyny...?

Ostatnio edytowany przez Sikor (2007-03-16 20:38:05)

Sikor umarł...

8

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

OT: wiedzieliscie, ze do Atari 8-bit byla stacja 3'' (nie 3.5!)? I to podwojna:
http://tiny.pl/cnrw

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-03-16 23:45:47)

9

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

I nawet niedrogo!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Spoko, nie wiedzialem. Niezly rarytas.

11

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Okazało się że stacja była lekko stuknięta i działała jakoś tak dziwnie. Wstawiłem nową i teraz mam w swojej TT-tce dwie stacje 1,44 i jedną 720 (5,25). I wszystko śmiga.

Było miło :) Do widzenia.

12

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Hmm, ciekawym jak podmapowała się trzecia stacja dyskietek, jak kontroler obsługuje teoretycznie 2...?

Sikor umarł...

13

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Za pomocą przełącznika mogę sobie wybrać czy stacja B to ma być 3,5"HD czy 5,25"DD.

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

Aha, czyli standard... Bo z wcześniejszej odpowiedzi wynikało, że trzy na raz chodzą... ;)

Sikor umarł...

15

Odp: Zewnętrzna stacja dysków

ha! kiedys w niemieckiej gazecie byl opis jak podlaczyc 14! stacji i widziane wszystkie osobno ;-)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32