1

Temat: oferta wymiany

Witam
Moj pierwszy post na tym forum wiec oczekuje wyrozumialosci.
Moj aktualny stan posiadania to kilka ataro (-podobnych) produktow, ktore z uwagi na brak kolekcjonerskiego zaciecia, nie mam ochoty przetrzymywac w piwnicy:

- atari 600xl z zasilaczem
- atari 520st (bez myszy, ale gdzies jedna zlepie, moge ewentualnie wykombinowac i przerobic stara amigowa gdyby byla taka potrzeba) zasilacz i 3.5 flop wbudowany
- drukarka iglowa atarowska marki Seikosha (LPRINT "hello world" ;) ) gniazdo i kabel SIO (wbudowany zasilacz) w promocji z pudelkiem papieru "dziurkowanego"
- pare oryginalnych programow gier (np. edytor tekstu, szachy w oryginalnym pudelku, James Bond, dokladna lista na priv'a dla zainteresowanych)

Mam jeszcze atari 130xe (ze stacja 1050 i magnetofonem) ktora chcialbym sobie zostawic na dlugie zimowe wieczory, by troche w niej "podlubac". Moze jakies rozszerzenie pamieci (ktore proponujecie jako najpopularniejsze i dzialajace z wiekszoscia programow?), stereo (drugi pokey moze z 600 jezeli nie udaloby sie jej pozbyc), covox, SIO2IDE i/albo SIO2PC.
Stacja chcialbym takze wyposazyc w jakies sensowne turbo. Musze ja jeszcze sprawdzic dokladnie co z nia jest. Nie mialem jeszcze czasu jej podlaczyc do komputera, a mechanika nie odzywa sie gdy podlacze calosc do sieci, a chyba powinna zazgrzytac glowica, myle sie ? Jezeli byla by zwalona moje poszukiwania stacji bede kontynuowal z lekka preferencja stacji CA2001 (moze juz z wbudowanym jakims TURBO).
Transformator od 1050 (maly z duza "stopa", ze sfazowanymi naroznikami) bardzo buczy (50Hz): czy to normalne ?

Jezeli jakis zapalony majsterkowicz bylby chetny na wymiane, np. za kit rozszerzenia pamieci (wolalbym jakis komplet plytek + chip'y, zamiast lutowania na "pajaczka") to mam do zaoferowania analizator stanow logicznych z pamiecia (cyfrowy oscyloskop) z sondami. Uszkodzony jest tylko mechanicznie potencjometr od jasnosci na tylnej sciance - wystarczy wymienic. Jezeli bedzie jakies zainteresowanie to podam konkretny model, jakies zdjecia tez moge zrobic. Ostrzegam: wielki i ciezki, ale to akurat zaleta w sprzecie pomiarowym.

Oczekuje "moralnych" ofert wymiany, albo checi zakupu, ale uprzedzam, ze zbyt szybko wymiana by nie nastapila. Szczegoly na priv'a

Pozdrawiam
Szymon

p.s. Poszukuje kontaktu do krotkofalowcow atarynkowcow. Dawno temu (.... a to jest bajka ???) przekazalem moje stare dyskietki z programami na atari jakiemus koledze z okregu 7. Niestety stracilem z nim kontakt i nie pamietam suffixu.... a teraz dowiaduje sie ze jednak jeszcze jacys koledzy dzialaja. Zapraszam wszystkich ham'ow na #165 kanal conversu (mozna sie dostac np. przez telnet na ilcar.net albo w9da-1.ampr.org)

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

2

Odp: oferta wymiany

w Trójmieście "krótkofalowe";) tematy zgłębiał niejaki Jaku-b, poniekąd autor kilku przydatnych programów.
Spróbuj skontaktować się z nim przez jego brata: VLX-a, który czasem tu zagląda lub przez jego stronę (VLX):
http://ekranownia.atari8.info/

garść info o Jaku-b-ie na http://atariki.krap.pl/index.php/Jaku-b

gep/lamers^dial

3

Odp: oferta wymiany

sq7bti napisał/a:

Transformator od 1050 (maly z duza "stopa", ze sfazowanymi naroznikami) bardzo buczy (50Hz): czy to normalne ?

Yes. A stacja powinna po włożeniu dyskietki szukać katalogu.

4

Odp: oferta wymiany

Ej, chodzi o trafo, a nie o głowicę! :>
sq7bti: tak, przynajmniej mój swego czasu był dość głośny.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: oferta wymiany

Są dwie odpowiedzi... -Yes- odnosi się do trafo,,,, a dalej jest już o głowicy (o stacji)

6

Odp: oferta wymiany

pajero napisał/a:

Yes. A stacja powinna po włożeniu dyskietki szukać katalogu.

Serio?

http://www.5oft.pl/