Temat: 65sc816......

Zastanawiam sie co mi daje zrobiona jakis czas temu przerobka: http://hardware.atari8.info/65816.php
Wszyscy kupowali te procki .... a pozytek z tego rozszerzenia jakis jest ? Ile to juz latek minelo a tu nic ?

To samo tyczy sie tych zakupionych prockow w wersji 14Mhz....
Za ile "lat" bedzie mozna je użyć i mieć z nich jakąś kozysć ? ;>

Pasiu juz skonczyl swoj projekt ?

pozdro. !
:)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: 65sc816......

A to miało coś dawać? Myślałem że chodzi tylko o udowodnienie że się da ;)

Ostatnio edytowany przez Urborg (2007-06-17 12:29:42)

3

Odp: 65sc816......

Podstawowa cecha dobrego atarowca to cierpliwość :)

A korzyści zaczynają się już pojawiać. Dracowy emulator spectruma już całkiem działa. A przy odrobinie szczęscia może i jakieś demo się pojawi? Tylko, że z demem jest taki problem, że wszyscy by chcieli, żeby działało i na 6502 i na 65816 tylko, że szybciej, a tak łatwo się nie da :/

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2007-06-17 12:36:36)

4

Odp: 65sc816......

masz szybszą wersję XLPaint MAX-a, odpal na 6502 i na 65816, porównaj szybkość wyświetlania okienek i ich usuwania

a pozatym wszyscy doszli do wniosku że dopiero 14MHz i pamięć liniowa będzie użyteczne, 65816 i jego 16bitowe rozkazy na 1.79MHz to wzrost szybkości o 1/3 w stosunku do 6502

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: 65sc816......

zajebisty szybki sterownik dla Sparta DOS X do ramdysku - odczyt na poziomie 120kB/sec, zapis koło 100, to co wspomniał TeBe, to next, przyjemna zabawa w sysinfo, zajebisty OS by Draco - który baaardzo potrzebuje nowego procka, dając nam nowe możliwości choć by i przy interfejsie KMK/IDEa + inne ficzery wspomagające - czyli ogólna optymalizacja pod kątem 16bit cpu. :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: 65sc816......

czyli Stryker jest po prostu nie do informowany :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: 65sc816......

No to ja zapytam wprost, bo ostatnio tez wpadly mi w rece 2 szt. zakupionych onegdaj prockow:
Gdzie jest strona ze skonczona, no powiedzmy dzialajaca wersja projektu, ktora jest jakim takim standardem i mozna ja bezpiecznnie skladac i obejrzec te cuda?
Albo tez kto to sklada zarobkowo?

Pin - juz sie zastanawialem, czy zakup tych prockow to nie byly stracone pieniadze, ale "przyjemna zabawa w sysinfo" to cos na co warto wydac majatek :)))

Odp: 65sc816......

bedzie wresja alternatywna szalonej dopalki ...
na dzien dzisiejszy tyle wiadomosci ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: 65sc816......

nosty napisał/a:

juz sie zastanawialem, czy zakup tych prockow to nie byly stracone pieniadze, ale "przyjemna zabawa w sysinfo" to cos na co warto wydac majatek :)))

genialny tekst, popieram (i nie montuje) !  :) :D  :lol:


P.S. Gwoli sprawiedliwosci do tej przekonywujacej do montazu dopalki grupy softu warto byloby chyba doliczyc niezbyt popularny asembler MAE Johna Harrisa, bo z tego co pamietam, oferowal on chyba wsparcie dla *816.

Ostatnio edytowany przez Dracon (2007-06-18 00:14:44)

10

Odp: 65sc816......

Nosty: bardzo prosty układ, opisany na http://hardware.atari8.info/

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: 65sc816......

trzeba tu rozróżnić 65c816 ADAPTER - który niewiele kosztuje, oraz oferuje niewielkie stosunkowo możliwości od Warpów, do których procki zostały zakupione w "droższych" wersjach - a finalnie możliwości są zupełnie inne - w tym szybszy zegar. Lecz i tak ciężko coś więcej mówić w chwili, w której żadna z dopałek nei jest finalnie ukończona.

Mi wystarcza 65c816 adp - bo przynajmniej mam zajefajnego oesa :) - a kto nie chce - ten niech sobie dopałki nie montuje - nie ma przecież żadnego przymusu :)- :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info