1

Temat: Kolekcje dem.

Witam.

Poszukuje kolekcji wybranych dobrych dem na male atari, najlepiej w jakiejs uporzadkowanej wersji -- taka jaka stworzyl kaz z grami.
Czy jakas dobra atarowa dusza moglaby mi wskazac miejsce gdzie takie cos moge znalezc, lub tez podeslac swoja kolekcje?

dzieki ;)

2

Odp: Kolekcje dem.

imho lepiej jak rzucisz tytułami... tak będzie łątwiej ;) o ile mi wiadomo serwisu poświęconego tylko demom nie ma.... ale stary już jestem i mogę się mylić, bo w czasie, kiedy to pisze mogło coś takiego powstać.... anyway... OIDP nie ma serwisu poświęconego demom - masz problem/pytanie/wątpliwości, rzuć hasło na forum, a zapewniam, że w pełni kompetentna część forumowiczów A-A z chęcią udzieli Ci pomocy ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2007-08-03 23:28:04)

3

Odp: Kolekcje dem.

http://atari.fandal.cz/demos.php

http://www.atarimania.com/main_database … YPE_CODE=D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: Kolekcje dem.

Tutaj masz całkiem spory zbiór dem http://www-user.tu-chemnitz.de/~sgl/ata … _php3.html

5

Odp: Kolekcje dem.

niejako przy okazji:
jesli ktos ma czas/checi, to moze zrobi plyty dvd z kolekcja dem a malego atari? cos na wzor 'demo or die' (albo innych kolekcji) - z menu, wyborem dem itp, itd...

6

Odp: Kolekcje dem.

... wyborem dem i zapewne ciekawym opisem ?? :P :)

Ale swoją drogą jest to ciekawy pomysł, jakby się ktoś kiedyś za coś takiego brał, to niech da znać, chętnie pomogę (np. stworzeniem DVD, czy zgraniem dem itp.).

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Kolekcje dem.

A menu dem na DVD wyswietlalby R2D2? :D

8

Odp: Kolekcje dem.

Zrobienie kompilacji DEM w formie DVD to nie problem - problemem jest tylko wybranie produkcji poza Numenem.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Kolekcje dem.

Pigooua, lizusie, nie przesadzaj! Jest w cholere dem, ktore sie "nadadza". Owszem moze dvd to zbyt duze slowo ale cos o mniejszym formacie sie nada :)
Zeby nie byc goloslownym wymienie jedno demo: No more Rise
Niech kazdy ponizej wymieni jakas dobra dla siebie produkcje i wyjdzie niezla kompilacja.

10

Odp: Kolekcje dem.

Leń mode!

Klikamy o tutaj i odrzucamy wszystko co nie jest demem lub intrem. Potem jeszcze mała selekcja i możemy robić zrzuty. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Kolekcje dem.

Miker: mialo byc, ze kazdy rzuca propozycje :) Twoj link moze byc podpowiedzia dla nie bedacych w temacie albo majacych problemy z pamiecia ;)
Dopowiem jeszcze, ze glosy moga sie powtarzac ale w kolejnym watku po cudzym glosie. Zobaczymy co ztego wyjdzie :)

12

Odp: Kolekcje dem.

nosty: ach Ty zbójó ! :) Będziesz nam tu pomysły na nowe atarowe dema podsuwał ?:) :)

Co do R2D2 to będzie wraz ze swoim nieodłącznym kolegą... Rickiem Dangerousem ! :P O ile Rysiek zechce się dołączyć do tej kompilacji :)

Piguła/Shpoon: Ale się fan Numena znalazł istny Pigumen ;) :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

Odp: Kolekcje dem.

Moj typ - Drunk Chessboard. Demo powala.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

14

Odp: Kolekcje dem.

to juz lepiej zrobic cd z grami/demami - nagrac wszystko co sie znajdzie :D wyroznic tylko (np osobny katalog) dema/gry 'ikony' ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: Kolekcje dem.

Drunk Chessboard to intro a nie demo... wybierajmy produkcje dluższe!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Kolekcje dem.

Intro do czego?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

17

Odp: Kolekcje dem.

http://atariki.krap.pl/index.php/Intro

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Kolekcje dem.

Ee... Numen jest do dupy :) Dla mnie też najlepszym demem na atarkę jest DrunkChessboard (nie mówcie Foxowi że tak myślę) - proste to jest, nie powiem, ale jak miło się ogląda. I ta muza, hej! I na DVD nadaje się znakomicie.
Poza tym, bez problemu można znaleźć dziesiątki znakomitych dem. Fajnie by było zrobić taki przegląd chronologiczny, zaczynając od np Atari demo, poprzez old-generation (WFMH/USSR/...), potem nowsze (Slight/Shadows/...), i najnowsze (Taquart/NewGen/Zelax/...). No i jak to robić, to robić to już profesjonalnie, opcją minimum dla mnie jest bonusowa ścieżka dźwiękowa, gdzie autorzy/komentatorzy mówią coś o tym, co jest na ekranie. Do tego przed demem jakaś mini-historia itp.
Projekt bardzo ambitny, znaczy się, pewnie nic nie wyjdzie :)

: 404. Stopka not found

Odp: Kolekcje dem.

To ma być DVD do puszczania w zwykłych odtwarzaczach DVD czy z plikami raczej na kompie (i sprytniejszych odtwarzaczach)? Jeśli to drugie, to dobierzecie dobrze kodeki, żeby nie biły artefaktami kompresji po oczach ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: Kolekcje dem.

Eru pomysł przedni i jest do zrobienia - nawet na jakimś party można pozgrywać dodatkowe ścieżki
mile widziana także wersja z angielskimi napisami dla braci zza oceanu!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

21

Odp: Kolekcje dem.

czy cos sie pojawilo zbiorczego w temacie od 2007? chodzi mi cos oprocz zbioru u Kaza...

22

Odp: Kolekcje dem.

Mam ściągniętą paczkę dem (xex i atr) z retro-roms.blogspot.com z czasów istnienia Megaupload. Zbiór jest bodajże z 24 grudnia 2009 roku. Pliki ponazywane są wg nomenklatury TOSEC, czyli "nazwa - (rok)(nick/grupa)(język)[min.RAM][ew.stereo]", czyli jak dla mnie dość czytelnie. Zastanawiam się nad wrzuceniem tego na Pigwę, bo z czasem można by to całkiem łatwo uzupełniać kolejnymi produkcjami, no i w końcu wszystko byłoby w jednym konkretnym miejscu (pomijając stronę Fandala).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

23

Odp: Kolekcje dem.

Wrzucaj spokojnie, bo jak pokazuje przykład podanego przez Ciebie zacnego bloga, im więcej kopii tym bezpieczniej. Na tym serwerze był kompletny tosec ze wszystkich chyba platform. Niestety linki były wpierw na megaupload, później na filesonic a jak to sie skończyło to wszyscy wiemy.A szkoda wielka...

gep/lamers^dial

24

Odp: Kolekcje dem.

Święte słowa, Gepciu...

Dobra, paczka już na miejscu w katalogu /stuff/collections/atari_8bit_demos_and_intros/. Plików jest ponad 1500, posortowanych alfabetycznie, do tego XEX-y i ATR-y razem. Smacznego. :)

P.S. Troszkę z innej beczki: zamierzam wrzucić też tam Vaskową kolekcję Atari Forever (tak, wiem, że są tam już pliki z tych płyt zgrane, ale chodzi mi o oryginalne obrazy nośników). Całość składa się z 7 płyt CD, pierwotnie miało być ich 6, ale Vasco wydał jeszcze jedną, siódmą. I w tym problem, bo moja kopia płyty nr 6 niestety dożyła swych dni ostatnich i najzwyczajniej w świecie padła. Czy ktoś byłby tak dobry i wrzuciłby obraz tej płyty na Pigwę? :) Oczywiście dla następnych pokoleń atarowców.

Vasco przed wydaniem Atari Forever stworzył też płytę ze stuffem i bonusowymi 7 ścieżkami audio z muzyką (oczywiście POKEY-ową).

Ostatnio edytowany przez voy (2012-12-18 20:38:09)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

25

Odp: Kolekcje dem.

Wrzucanie iso tych płyt to chyba nie ma sensu, bo to było na bieżąco uzupełniane, więc obraz który masz, prawdopodobnie był tylko u Ciebie. Dzielenie na dyski też wynikało tylko z pojemności płyt. Gdy się przestawało mieścić, trzeba było kolejną dołożyć albo przenieść jakiś katalog z cd1 na cd2 itd. To po prostu nie było "zamknięte" wydanie.