Temat: Laser Hawk i... co jeszcze :)

Laser Hawk to niezmiennie moja ulubiona gra na Atari i niewątpliwie jedna z najlepszych strzelanek na wszystkie platformy, może dlatego że to była pierwsza moja gra w ogóle :) Czy możecie polecić coś w podobnym klimacie - graficznie i koncepcyjnie - na moich kasetach mam tylko River Raid, ale wkrótce mam nadzieję skorzystać z przepastnych zasobów Internetu (SIO2PC i te sprawy :))
--
LeHardi

2

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

Pograłem właśnie chwilkę - no rzeczywiście, gierka wytrzymuje próbę czasu. Jest bardzo dynamiczna, nieźle technicznie zrobiona, sama radość :)
Gierki w ten deseń na malucha..
Lecianki w prawo: Extirpator, Zybex, Humanoid, Transmuter, Kult, Super Cobra
Lecianki w górę: Warhawk
Lecianki na ukos (:)): Blue Max, Blue Max 2001, Zaxxon
To tak na szybko, na pewno zaraz ktoś dopisze całą masę :)

: 404. Stopka not found

3

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

Lecianki na lewo (i na prawo): Drop Zone
Lecianki w dol: Caverns of Mars
:D

4

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

Lecianki w głąb: Gyruss

5

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

schodzicie coraz niżej z jakością wymienianych gier

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

TeBe nie przesadzaj.
Caverns of Mars to rzeczywiscie kiszka, ale Gyruss (czyli klon automatowej Galagi) to imho pierwsza liga klasycznych strzelanek na Atari.
Ciekawa mogla by byc analiza psychologiczna: czy dlatego 99% strzelanek ma scroll w prawo i do gory a nie w lewo i na dol, ze tak czytamy? Czy w krajach arabskich gdzie kierunek pisania jest odwrotny, strzelanki tez intuicyjnie robiliby odwrotnie?

7

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

nosty napisał/a:

ale Gyruss (czyli klon automatowej Galagi)

gyruss to klon automatowego gyrussa


nosty napisał/a:

Czy w krajach arabskich gdzie kierunek pisania jest odwrotny, strzelanki tez intuicyjnie robiliby odwrotnie?

normalnie player strzela a enemusy wybuchaja w arabow jest tak ze player wybucha odrazu.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

Lecianka w górę: Fatum.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Laser Hawk i... co jeszcze :)

- strzelanki pionowe

- "defendery"

- strzelanki poziome

I Ty zostaniesz big endianem...