Temat: Znowu o josticku.

Mam przy 65 XE oryginalny SVI-102+ z epoki ale obawiam się, że po pewnym czasie może odmówić posłuszeństwa (już teraz czasem zacina się jeden fire i kierunek). W związku z tym czy w jakimś miejscu można kupić nowy (używany bądź nieużywany) joystick do Atari. A drugie pytanie: czy z racji posiadania SIO2PC da się zaprząc do pracy gamepad podłączony przez USB do PC czy to już niestety zbyt wielka abstrakcja?
--
LeHardi

2

Odp: Znowu o josticku.

Najlepiej na allegro w dziale Komputery/Komputery inne/(Atari, Commodore, Amiga).

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Znowu o josticku.

Przeglądam regularnie - a swoją drogą czy joye do innych 8-bitowców pasowałyby do Atari, np. od C-64; wydaje mi się że w starych reklamach w prasie w 8-bit występowały łącznie, ale głowy nie dam.
--
LeHardi

4

Odp: Znowu o josticku.

Do Atari, C64, Spectrum tak. Do CPC nie (znacyz najczesciej byl przelacznik na joyu).

5

Odp: Znowu o josticku.

Ale spectrumowski jak już, to tylko Kempston, bo z innymi to już trzeba z wtyczką/kabelkami kombinować.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Znowu o josticku.

Z drugiej strony zribić joya to nie problem. Sam przy grach rozwaliłem kilka robionych gdy nie było mnie stać na fabryczny.

7

Odp: Znowu o josticku.

Zenon: czyzby MAN-1-IPU/LATOR?

http://tajemnice.atari8.info/4_93/manipulator.jpg

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: Znowu o josticku.

:) he, ja to miałem 1. na aluminiowych stykach, 2. na mikrowyłącznikach, 3. na kontaktronach... po drodze na czym się dało i wsio diabli wzięli. A ten który mam teraz (fabryczny) działa już 14 lat i jest nie do zdarcia.

9

Odp: Znowu o josticku.

Joya, może nie nowego, ale nieużywanego w stanie fabrycznym można dostać w firmie Matt, która przed laty zajmowała się produkcją tego typu akcesoriów i wciąż posiada jakieś zapasy magazynowe
http://nowymatt.fusbro.com/show.php?poz … amp;keep=1
Na wypadek gdyby ich oferta była jednak już nieaktualna, można poszukać w amigowym sklepie Efunzine:
http://www.efunzine.com/efnz.php?a=kat& … 45e299e110
gdzie mają w ofercie zarówno nowe Matty jak i używane joye innych firm.

Posiadacz Atari 7800 i Atari 800XL (niestety zepsutego)

10

Odp: Znowu o josticku.

gdzieś widziałem jeszcze pady od PSX przystosowane do współpracy z CD32... bardzo fajny pomysł, próbował ktos zrobic coś takiego ?

11

Odp: Znowu o josticku.

genzor: jedyny joystick jaki przezyl do dzis sposrod kilkunastu to wlasnie skorpion firmy matt. chociaz nie uwazam go za najbardziej ergonomiczna konstrukcje, to biorac pod uwage, ze mam go chyba z 15 lat, to robi wrazenie.

jar-eck: pomysl nie jest nowy, ani zbyt trudny do zrealizowania. sam mialem kiedys zadaptowanego pada z pegasusa, tylko ze wtedy kompletnie nie umialem na tym grac w atarowskie gry. chyba skakanie w gore ruchem pada a nie przyciskiem bylo glowna przyczyna.

nic jednak nie jest w stanie przebic innego cuda polskiej mysli technicznej - joy'a produkowanego przez jakas spoldzielnie inwalidow. moze ktos pamieta taki malutki joystick z malowana na zolto raczka i czerwonym fajerem u gory. podstawa kruszyla sie to i lamala na kazdym kroku, ale dzieki krotkiemu wychylowi wszelkie olimpiady i decathlony wymagajace powtarzalnego ruchu lewo-prawo dawaly rewelacyjne wyniki. pamietam, ze joy po rozebraniu rozpadal sie na mnostwo drobnych czesci, ktorych skladanie do kupy zajmowalo sporo czasu ;) to se ne wrati...

ps. a dzis na potrzeby emulacji marzy mi sie takie cos, ale cena jest - jak dla mnie - zaporowa.

Ostatnio edytowany przez AXE/SSG (2007-08-20 21:15:28)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

12

Odp: Znowu o josticku.

AXE/SSG napisał/a:

chyba skakanie w gore ruchem pada a nie przyciskiem bylo glowna przyczyna.

sa wersje tego pada z analogiem i jako były posiadacz obydwu konsol PS nie potrafie uznać innego pada(joystick tez mi jest bliski-ale do niektórych gier wole joypada:)

13

Odp: Znowu o josticku.

tylko jak sterowac analogiem w atari? przez paddles? do CD32 bez sterownika i dedykowanych gier tez sie pewie nie obedzie.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

14

Odp: Znowu o josticku.

AXE/SSG napisał/a:

ps. a dzis na potrzeby emulacji marzy mi sie takie cos, ale cena jest - jak dla mnie - zaporowa.

to może na początek takie cosik

15

Odp: Znowu o josticku.

gadzet owszem fajny, tylko ze nie da rady przerobic go na usb (czytaj nie umiem, nie wiem jak), wlasnie na potrzeby emulacji wszelkich cps, mame, neo na PC.
przerobka do atarki powinna pojsc jak po masle, ale szkoda oryginalnego kontrolera NES, skoro i tak mam starego skorpiona.
ale jak ktos trafi na taniego, "galkowego" joya z 6 buttonami na usb to bede wdzieczny.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

16

Odp: Znowu o josticku.

Też sobie swego czasu zrobiłem takiego MAN-1-IPU/LATORA. Nawet miał przyssawki. Sprzęt był nie do zdarcia, tyle że dosyć cięzki i niezbyt wygodny. A co do joysticków to polecam CA Commander. Miał tylko jedną wadę - oryginalne mikrostyki szybko padały. Ale po wymianie na lepsze był nie do zdarcia. Wygodny i solidny joystick.

17

Odp: Znowu o josticku.

Axe - na Decathlona to najlepsza metoda bylo zlapac za podstawe i machac nia tak zeby palka fruwala w powietrzu sama w prawo i w lewo (i bez skojarzen prosze! :D)

A co do tego X-Arcade i jego ceny, to sie oplaca tylko jesli nie masz miejsca w mieszkaniu na full cabinet. Mnie caly automat arcade 29'' z konsola Neo-Geo + 2 carty MVS + transport kosztowal 300 czy 350zl. Kupione na Allegro. Uwzgledniajac ze wlasnie sprzedalem konsole i carty, za 300 (bo wlozylem do srodka automata emu) to wyszedlem na czysto.
Bardzo czesto zdarzaja sie takie okazje - ludzie wciaz likwiduja ostatnie "salony gier" i oddaja automaty za 200-500zl. Szkoda tylko ze sa to same paskudne noname czy inne nielegalne podroby a nie oryginalne automaty Atari, Sega czy Konami...

18

Odp: Znowu o josticku.

genzor napisał/a:

Joya, może nie nowego, ale nieużywanego w stanie fabrycznym można dostać w firmie Matt, która przed laty zajmowała się produkcją tego typu akcesoriów i wciąż posiada jakieś zapasy magazynowe

Matty sobie kupiłem, ale chyba bym wolał coś na mikrostykach, może np. Quickjoy II. Ktoś wie, czy można gdzieś kupić nowego, przepraszam, "nieużywanego w stanie fabrycznym"? Znaczy, na "popularnym serwisie aukcyjnym" nówek jakoś nie widuję...