401

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Złącza DIN bardzo niedobre są i basta.
D-SUB 9 pin męskie (w odróżnieniu od żeńskiego w monitorach COMMODORE i PHILIPS
I tyle.

1 2 3 4 5
6 7 8 9

male (męski) DB9, back of the computer

1 Red
2 Blue
3 Green
4 RGB control (optional) - for SCART - connectors
5 CVBS (or luma+CSYNC or CSYNC)
6 GND
7 GND
8 GND
9 Audio

pomidor

402

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ile lat zostało jeszcze do uruchomienia produkcji VBXE ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

403

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Będziesz mógł go kupić razem z szybką, bezpieczną i stabilną wersją windowsów. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

404

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron, czy masz do sprzedania płytkę VBXE? Chętnie sobie to zmontuję, bo części już mam.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

405

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

PCB vbxe v1.0 dostał Piguła. We wrześniu (a właściwie do końca sierpnia) zamawiam PCB do wersji 1.1. jak jesteś chętny, Jer, to dla Ciebie też.

A jaką ALTERę kupiłeś ? Rozwijał będę urządzenie na wersji EP1k50TC144-3. EP1K30TC144-3 też można oczywiście zamontować w wersji 1.1 ale ma mniejszą pojemność.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-08-22 16:26:16)

pomidor

406

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

też jestem chętny na v1.1 (mam nadzieje że nie będzie kilku wersji niekompatybilnych ze sobą)

Electron, można wpłacić Tobie pieniądze na konto a Ty dokonasz odpowiednich zakupów ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

407

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Podaję pod rozwagę:

1. W dalszym ciągu jest JEDEN działający egzemplarz VBXE, więc drugi może działać lub nie,
2. v1.1 to także PCB prototypowa, więc może się okazać że wymaga poprawki (chociaż staram się,
aby tak nie było). Jeżeli będzie bez błędu, to będzie to wersja docelowa.

Można oczywiście zamówić kilka szt. więcej jeżeli jesteście chętni, cena będzie niższa, ale i tak będzie to >30 zł
za PCB a nie daję ŻADNEJ gwarancji, że nie będzie się nadawała ona tylko do kosza.

cechy v1.1:

- wbudowany nowy interfejs konfigurujący FPGA (nie korzystamy już z PIA)
- możliwość autokonfiguracji FPGA po włączeniu komputera
- usunięte diody LED (nie są potrzebne)
- usunięty oscylator (nie był używany)
- możliwość generacji sygnału RGB control dla złącza RGB SCART w telewizorach

pomidor

408

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Oczywiście, jestem chętny na płytkę. Chciałem ten układ (VBXE) włączyć do ogólnej płytki rozszerzeń, którą projektowałem, ale w końcu zrezygnowałem z uwagi na stopień komplikacji i rozmiary całości. Płyta rozszerzeń jest zaprojektowana, zawiera 1088k RAM, Sparta DOS + RTC, IDEa z kartą CF, do 16 różnych OS ROM, Basic XL, XE, Action!, TurboBasic XL i Pokey Stereo. Wszystko w wersji smd, a i tak płytka ma wymiary 290X100mm.Osobna płytka VBXE spokojnie mieści się pod nią. Całość ustawiana za pomocą programowego setupu (bez żadnych przełączników zewnętrznych) przy pomocy dodatkowegoo PIA, który spokojnie obsłuży też zaprogramowanie VBXE. Przyjąłem zasadę nieingerencji w obudowę komputera, dlatego pisałem o tym DIN8, ale widzę, że bez tego się nie obejdzie. Chyba że zastąpię oryginalne gniazdo DIN5 gniazdem miniDIN lub innym, np. od ST.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

409

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ja tez chetnie nabede 1szt. plytki v1.1. Sam zmontowac pewnienie nie dam rady, ale moze namowie Pigule na pomoc poza kolejka...
Electron wogole to wstrzymaj sie pare dni z zamawianiem plytki - zaloze sie ze jeszcze pare osob zaryzykuje 30 zeta ;)

410

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

jer napisał/a:

....ogólnej płytki rozszerzeń, którą projektowałem....

Możemy prosić o fotki.

411

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Na razie jest tylko zaprojektowana, chcę zamówić wykonanie kilku sztuk (3-4), ale dopiero gdy zakończę testy niektórych fragmentów. Jak w każdym projekcie - potrzeba wprowadzenia zasadniczych zmian narasta w miarę zbliżania się projektu do końca. Na płytce będzie 5 gali - myślę o zastąpieniu ich jednym fpga, ale to w przyszłości. Koszt wykonania płytek będzie spory, gdzieś 120 zeta  od gołej sztuki. Do tego koszt elementów. W płytce jest ok. 1200 otworów i tylko jeden jumper.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

412

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ja rowniez chetnie nabede 2szt. plytki v1.1

pozdrawiam

Sniegowy

413

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Dobra Panowie. Płytka rev. 1.1 gotowa. Chętni na PCB proszę zgłaszać się do mnie na email. Oczywiście jak pisałem - nie daję gwarancji, że będzie wszystko OK. Proszę nie mieć do mnie w razie czego pretensji.

Koszty określimy po ustaleniu ilości zamawianych płytek, ale podzielimy całkowity koszt płytek + koszt przesyłki
przez liczbę zamawianych płytek i taki będzie koszt 1 sztuki.
Z kalkulatora TSka na stronie www.technoservice.pl wynika, że koszt 1 szt. docelowo (brutto) będzie ok. 55 zł.
(z przesyłką), przy zamówieniu 8 szt. płytek. (dane: płytka dwustronna, 71x59 mm). W cenę wliczam przesyłkę (ta firma wysyła expres kurier, więc drogo - przesyłka ok. 50zł). Dodatkowo wliczam koszt wysłania listu poleconego z płytką do zainteresowanych.

Na chętnych czekam do czwartku, bo chcę to jak najszybciej zamówić.

Wiem, że wychodzi to drogo, ale nic nie poradzę - płytka jest skomplikowana i w tańszej firmie nie będę ryzykował (to najlepsza firma w Polsce).
Poza tym podając wcześniej cenę nie wziąłem pod uwagę, że w internecie pokazują cenę netto :(.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-08-27 21:36:47)

pomidor

414

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Z ostatniej chwili: właśnie wpadłem na pomysł zwiększenia palety kolorów z 65536 do 2 milionów kolorów (3 x 7 bitów). Jest to już zrobione i będzie w wersji 1.1.

pomidor

415

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

a 65536 to było za mało ?

p.s.
wpłaciłem kase

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

416

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ja też. Przed chwilką. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

417

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Zamówienie wysłane, płytki będą po 20-tym września.

To zwiększenie palety to po prostu wykorzystanie wolnych linii w FPGA po likwidacji diodek LED, aż się o to prosiło.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-05 20:02:47)

pomidor

418

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron: twh napisał do Ciebie maila podobnież po Głuchołazach, ale odpowiedzi nie doczekał się. Więcej o tym tutaj.

I Ty zostaniesz big endianem...

419

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Ano tak, fakt, jeszcze się nie zebrałem "w sobie" aby odpowiedzieć na tego maila. A AtariAge coś padło ?

Ale też nie odpowiedziałem dlatego, że w mailu nie było ani jednego pytania :)

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-07 17:01:48)

pomidor

420

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

UWAGA:

Okazało się, że producent PCB dla tak skomplikowanego obwodu zmusza do zamówienia testu elektrycznego obwodów.
Wprowadziłem też poprawki w płytce w ostatniej chwili, niestety będę musiał ponieść dwukrotny koszt uruchomienia produkcji, co oznacza, że cena płytki wzrośnie o około 9 zł. Oczywiście to moja wina, ewentualna dopłata z Waszej strony jest dobrowolna ...

Uznałem, że lepiej ponieść troszkę większy koszt ale mieć poprawione płytki. Proszę Was o wyrozumiałość.

Producent już zaczyna je robić, stąd niemożliwa okazała się podmiana plików bez dodatkowych kosztów.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-13 10:59:18)

pomidor

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

trzeba przyznac ze ten project rodzi sie w cholernych bolach , moze dobry znak ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

422

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Mam wrażenie, że z niektórymi projektami bywa gorzej ??

:)

pomidor

423

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

przy niektórych projektach ludzie znikają i już nie wracają

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

424

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Prawo Murphy'ego:
Potrzeba wprowadzenia zasadniczych zmian w projekcie nasila się w miarę zbliżania tegoż do końca.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

425

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Jo, ale nie gadamy przysłowiami, tylko czytamy z uwagą mój wczorajszy post. ;-)

pomidor