Temat: Atari 2600- problem

Witam,

Wreszcie kupiłem sobie własne Atari 2600. Mam jednak problem- po podłączeniu na ekranie pojawiają się tylko białe pasy i buczenie. Jak temu zaradzić? Bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Atari 2600- problem

Glupie pytanie: ale czy wlozyles jakiegos carta? A jelsi tak to czy dobrze przeczysciles styki spirytusem/denaturatem? Ewentualnie sprobowales go lekko przechylac w gniezdzie (PRZED wlaczeniem)?
Takie objawy zazwyczaj wystepuja przy niedokladnych stykach carta. Oczywiscie nie mozna wykluczyc uszkodzenia konsoli, ale najpierw sprawdz styki carta i proboj cierpliwie.
Jesli po kilkukrotnym wyjeciu i wlozeniu objawy sie zmienia, to znaczy ze jestes na dobrej drodze.
A2600 wlaczony bez carta powinien chyba generowac jednolicie czarny obraz. Ale na 100% pewny nie jestem.

3

Odp: Atari 2600- problem

Konsola była już czyszczona, bez karta ekran jest czarny. Wiem, że jest sprawna, mój znajomy podłączał ją u siebie i działała. Czy jest możliwe, że mój telewizor nie jest kompatybilny z Atari?

4

Odp: Atari 2600- problem

off: Pytanie... ile masz lat ? Wtedy bedzie wiadomo jak tobie to w "prosty" sposob wytlumaczyc i opisać ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Atari 2600- problem

15 :)

6

Odp: Atari 2600- problem

Jaki masz TV - dokładny model ?
Czy jest sprawny ?
Miales do niego podłączone inne urządzenie przez kabel antenowy ?
Masz w domu inny TV (probowales na nim? )
narazie tyle...

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Atari 2600- problem

1. Telewizor- model Philips 14PV400
2. W pełni sprawny
3. Podłączona jest antena i NES- działają bez problemu.
4. Mam inne telewizory w domu, ale nie mam możliwości podłączenia do nich Atari.

8

Odp: Atari 2600- problem

Spróbuj dostroić tv do innej częstotliwości. Może złapałeś jakiś sygnał, ale to nie jest ten właściwy. Jeśli to nie pomoże, to masz tv niekompatybilny z A2600, co jest niemożliwe :)
(pobaw się też przełącznikiem z tyłu konsoli - zmiana kanału)

9

Odp: Atari 2600- problem

No jakoś nie mogę... Przepraszam za kompletną "amatorszczyznę" w sprawach Atari. Nie znajduję innej częstotliwości. Czym różni się channel 2 od 3? Może w tym tkwi problem?

10

Odp: Atari 2600- problem

Kanał 2 od kanału 3 różni się właśnie częstotliwościa, tak samo jak każdy inny kanał. Modulator w głowicy konsoli pracuje na jakiejś częstotliwości i do tej samej musi być dostrojona głowica odbiornika TV. Robi się to właśnie poprzez przełączenie kanału 2,3...etc a potem ewentualne dostrojenie by obraz był najlepszy bez "śnieżenia" i innych zjaw. Odpowiedni "guzik" do tego jest na pilocie ewentualnie w zespole manipulatorów, przełączników w TV dostępnych z przodu, zazwyczaj tuż pod ekranem.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-09-15 17:19:54)

11

Odp: Atari 2600- problem

u mie w TV byl problem z "automatycznym" znalezieniem kanału gdize był nadawany sygnał z konsoli przy szukaniu widzialem jak pomijał obraz z konsoli.... musialem wybrac tryb manualny i sam znalezc w/w kanał i dostroic go z pilota ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Atari 2600- problem

Ktoś mi dzisiaj powiedział, że to, co się u mnie pojawia, to "obraz kontrolny" i można go jakoś wyłączyć w opcjach telewizora. Jest taka możliwość?

13

Odp: Atari 2600- problem

W telewizorze masz do wybory trzy pasma, szukasz na tym najniższym. Jeżeli wszystko jest sprawne to obraz wskoczy jak przeszukujesz pasmo, a potem tylko dostroisz i na tym koniec. Nie myl kanał 2,3.... to co naciskasz na guziku pilota bo to nie zawsze zgodne jest z rzeczywistym kanałem na jakim leci transmisja.

14

Odp: Atari 2600- problem

Jest jeszcze do wyboru tryb wyszukiwania- PAL-DK, PAL-BG, SEC-DK i SEC-BG. Czym one się różnią?

15

Odp: Atari 2600- problem

zasadą przesyłania danych o kolorze..... wybierz PAL

16

Odp: Atari 2600- problem

Dominikk - napisze Ci jeszcze raz, krok po kroku. Czy te pasy sa poziome czy pionowe?
1. Jesli przy wlaczonym A2600 bez carta masz stabilny czarny ekran, a z wlozonym cartem masz na ekranie dwa stabilne pionowe pasy, a po wylaczeniu konsoli obraz sie zmienia (pojawiaja sie szumy itp) to najpewniej znalazles wlasciwa czestotliwosc w TV.
2. Sprawdz jaka masz konsle i jakiego masz carta: NTSC czy PAL! Carty z USA sa w standardzie NTSC, a europejskie PAL. Niestety nieczesto jest to napisane na carcie. Moze Twoj znajomy ma TV obslugujacy NTSC a Ty nie? Ale w takim wypadku powieienes widziec obraz "latajacy" (w pionie np) - jesli Twoje pasy sa poziome to moze widzisz wlasnie taki objaw.
3. Wylacz konsole, wloz carta, wlacz konsole. Nacisnij RESET w konsoli.
Jesli obaz jest zly, powtorz operacje, ale minimalnie przechyl carta przed wlaczeniem w przod lub w tyl. Nawet przytrzymaj reka. Sprobuj kilkanascie razy zmieniajac polozenie carta. Za kazdym razem po wlaczeniu naciskaj RESTET. Jesli przy tych probach wyglad ekranu bedzie sie zmienial to moze jestes na dobrej drodze. Jesli zawsze obraz jest ten sam - to raczej nie jest kwestia wlozenia carta.
4. Jesli masz rozne carty, proboj oczywiscie z roznymi.
5. Wez konsole i idz do kumpla/babci/sasiadki i sprawdz na innym TV.

Nic wiecej mi do glowy na razie nie przychodzi....

Ostatnio edytowany przez nosty (2007-09-15 19:58:14)

17

Odp: Atari 2600- problem

Cóż... Jeśli dociskam inaczej carta, zmienia się tylko ustawienie białych pasków na ekranie :( Wiem, że konsola jest w palu, nie wiem jak z cartridge'm (31in1). Co do guzika reset, kiedy go naciskam konsola chyba nie reaguję... Przepraszam za zamieszanie i dziękuję wszystkim za pomoc. Chyba Atari nie jest mi pisane :/

18

Odp: Atari 2600- problem

Ej...... nie załamuj się, ja 3 miesiące "walczyłem" z klawiaturą bo wydawało mi się że nie chodzi jak potrzeba (czyt. jak opisy podawały). W końcu rozebrałem i dowiedziałem się że nie mam zrobionej na kontaktronach a na przewodzących gumkach. Ot i tyle..... Próby, próby, jeszcze raz próby ale robione z głową. Nie ma cudów, jak u kolegi chodziło to i u Ciebie zastartuje, kwesta zgrania TV z konsolą. Poproś jakiegoś zaprzyjaźnionego elektronika albo kogoś kto naprawdę się zna na ustawieniu telewizora na odpowiedni kanał i system. Nie rezygnuj tylko dlatego że Ci nie wyszło bo, zakudujesz sobie w głowie że nieudacznikiem jesteś i wiele innych rzeczy też Ci nie wyjdzie. Sory za wywód z gatunku.... prawi morały. Sam piszesz że masz 15 lat więc chłopie głowa do góry i rusz mózgiem a pokochasz Atari.

19

Odp: Atari 2600- problem

Dzięki, w piątek przyjedzie do mnie facet, który się na tym zna. Może on coś zaradzi :)