Temat: Nur an Gewerbe - o sso chozzi?

Witam,
Znalazłem w necie na niemieckiej stronie ogłoszenie o sprzedaży Opla Astry 2005 r. Uderzony z przodu, ale silnik i skrzynia biegów ok. Problem w tym, że za słabo znam niemiecki i nie bardzo rozumiem, co oznacza taka informacja: "Irrtum + Zwischenverkauf vorbehalten. Verkauf nur an Gewerbe!" Czyżby chodziło o sprzedaż tylko dla profesjonalistów (Geverbe to profesja, zawód, rzemiosło)?
Będę dźwięczny za info :)

Loading... Please wait!

2

Odp: Nur an Gewerbe - o sso chozzi?

Dla mnie brzmi jak nasze "...tylko poważne oferty...". Coś jak sprzedaż na Allegro tylko dla userów z min X komentami..
Ale mogę się mylić :D

EDIT:

Już po konsultacji z moją mądrzejszą połową :)
Nie znam treści całej aukcji ale z tego wynika, że szła powiedzmy od 1 euro i pierwsze zdanie się do tego odnosi (coś jakby korekta opisu,uzupełnienie informacji itp).
Kolo zastrzegł sobie, żeby wcześniej z nim się rozgadać poza aukcją. Drugi zwrot nie jest przetłumaczalny wprost. Ale to będzie raczej aukcja prywatna. (tj z tylko zaproszonymi licytantami).
Pozdr.

Ostatnio edytowany przez Muffy (2007-09-18 20:18:09)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

3

Odp: Nur an Gewerbe - o sso chozzi?

Dzięki Muffy :) Może faktycznie o to chodzi, chociaż nie wiadomo na pewno...

Loading... Please wait!

4

Odp: Nur an Gewerbe - o sso chozzi?

Skoro już jesteś w temacie Opli i w offtopicowym dziale "Bałagan" polecam fanom marki Opel obejrzenie http://www.youtube.com/watch?v=lwhO-gMA0Wk filmiku i wsłuchanie się w słowa ;)