Temat: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Ave !!!

Czy ktoś zauważył, że gry na Atari 8-bit firmy Zeppelin Games zawsze były świetnej jakości ? Wyglądały o wiele lepiej na Atari niż na C64. Takie gierki jak: DRACONUS, ZYBEX, NINJA COMMANDO, BLINKY'S SCARY SCHOOL to absolutna klasyka...Oczywiście nie tylko ta firma robila dobre gierki ale trzeba przyznać że sie wyróżniała jakością swych produktów. W niemal każdej gierce tej firmy była rewelacyjna muzyka Adama Gilmore'a, którego osobiście uważam za jednego z najlepszych muzyków na małe Atari obok Roba Hubbarda czy Dawida Whittakera :) 
Posłuchajcie sobie muzyczki z: Warhawk (Hubbard), Blinky's Scary School (Gilmore), Jet Set Willy (Hubbard) - świetne rzeczy :)
Dzięki emulatorowi można odświerzyć wspomnienia z przeszłości :)
To tyle. Pozdrawiam !!! :)

ATARI RULES FOREVER !!!!!!!

2

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

to sie wie :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Posłuchajcie sobie muzyczki z: Warhawk (Hubbard), Blinky's Scary School (Gilmore), Jet Set Willy (Hubbard) - świetne rzeczy :)
Dzięki emulatorowi można odświerzyć wspomnienia z przeszłości :)
To tyle. Pozdrawiam !!! :)

Moze wiesz a moze nie:
poszukaj sobie Press Play on Tape - commodore 64 revival band.
Po sieci lata pare ich coverow Hubbarda i innych znanych muzyczek
z gier (c64/atari) Na scenemusic.net puszczaja co jakis czas kawalek ich
koncertu (sic) Warhawk zagrany tam na gitarze mnie osobiscie rozpier***a
To tyle.

ps. teledysk do comic bakery widziales ??? ;-) To ci sami goscie!

4

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Właśnie jestem sobie na stronce Press Play On Tape - ściągnłem remix Warhawk i jestem pod wrażeniem :) Kto by pomyślał, że taki stary metal jak ja będzię słuchał Pet Shop Boys z taką atencją, heh :]  Naprawde mi się to podoba :) Dzięki za tę stronę :)

Metal, Beer & Atari 4ever !!! :]]

5

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Czy ktoś zauważył, że gry na Atari 8-bit firmy Zeppelin Games zawsze były świetnej jakości ? Wyglądały o wiele lepiej na Atari niż na C64. Takie gierki jak: DRACONUS, ZYBEX, NINJA COMMANDO, BLINKY'S SCARY SCHOOL to absolutna klasyka...

Niestety żadna z tych gierek w wersji na Atari nie była lepsza niż w wersji na C-64, sorry, ale live is brutal.
Już to kiedyś zauważyłem, że Zeppelin miała skłonności do robienia znacznie gorszych jakościowo gier na Atari niż na C-64. Szczególnie dotyczy to grafiki, która niekiedy jest fatalna - Draconus, Zybex tak jakby rozdzielczość jest 2xgorsza w pionie niż na C-64 (przez to, notabene, wygląda to nie najlepiej). Zresztą można sobie to zobaczyć na emulatorze.

A jeśli chodzi o muzyków to fakt, Hubbard, Whittaker, Gilmore rządzili, no i zresztą rządzą do tej pory ! :-)

pozdrawiam

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

6

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Sprawa gier Atari i C-64 - zależy od twórcy, np. atarowski BLACK LAMP to rewelacja (niech się inne wersje schowają).  Jednak w grach ZEPPELIN GAMES na C-64 było więcej dopracowania, np. ekrany tytułowe (i końcowe np. w "Draconus"), większa liczba kolorów...  tak więc mam wrażenie, że atarowskie wersje były trochę robione z mniejszym poświęceniem.

Remiksy - zobacz sobie:
http://remix.kwed.org
to jest kopalnia historii muzyki!!!   8)
Mnie też rozwala gitarowe wykonanie msx z WARHAWK (BTW. znalazłem jeszze jedną perełkę - gitarowa solówa WORLD KARATE), warte odnotowania są też orkiestrowe (!) wersje COMMANDO i SPELLBOUND... :)
8O
Właśnie sobie sporządziłem płytkę audio z ulubionymi remiksami (z xe i c-64), więc jeśli ktoś mi użyczy miejsca na ftp/www, chętnie użyczę tego zainteresowanym (jako mp3).

Adam Gilmore, Rob Hubbard i David Whittaker - tak, to definitywnie MISTRZOWIE 8-bitowej muzyki w 8-bitowych grach. Niestety, obecnie np. Adam nie za bardzo zajmuje się już tworzeniem muzy ...
A jak on wygląda, możecie zobaczyć tutaj, a wywiad z nim tutaj.

Swoja droga czolowka 8-bitowych muzykow to niezle zgrywusy,
David Whittaker w wywiadze stwierdzil, ze lubil bywac w latach 80-tych
na targach komputerowych, bo spotykal sie tam z kumplami (np. Rob
Hubbard) i stojac w barze, zalewali sie przez caly dzien trunkami...
;)   Z kolei Adam Gilmore potrafi pic pyfko jak zawodowiec - szybko i
duzo.  :))   :lol:

7

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Mnie też rozwala gitarowe wykonanie msx z WARHAWK (BTW. znalazłem jeszze jedną perełkę - gitarowa solówa WORLD KARATE), warte odnotowania są też orkiestrowe (!) wersje COMMANDO i SPELLBOUND... :)
8O
Właśnie sobie sporządziłem płytkę audio z ulubionymi remiksami (z xe i c-64), więc jeśli ktoś mi użyczy miejsca na ftp/www, chętnie użyczę tego zainteresowanym (jako mp3).

Widze Dracon, ze znalazlem plaszczyzne do pojednania ;-) Uwielbiamy chipmuze i remiksy tejze ;-) ;-) ;-)
Proponuje jeszcze posluchac space tanks - malo znane ale jaka aranzacja
(wymiot !, no i solowka , mniam)
A z innych rzeczy: machinaesupremacy (wpisz w googla nie znam adresu) i ich  kawalki ! Mniam!
Pozdro.

ps. moge miec 2GB miejsca na 2Mbit laczu na te cedeki  ? Lapiesz sie ? Pisz na priv.

8

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Mnie sie bardzo podoba remix Giana Sisters (Machinae Supremacy), oraz Spy vs Spy (Spy cello vs Spy pizzi). Ciekawy pomysl tez z przerobka muzyki z M.U.L.E. (Aerobics in the Jungle) - dosc oryginalne bym powiedzial :).

9

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą Rastanem :) Mam emulator Atari i C64 i stwierdzam, że gierki Zeppelin Games na Atari były wykonane z większym smakiem, poprostu ładniejsze :) Np w Draconusie na C64 jest za dużo kolorów przez co gierka ta zatraca swój MROCZNY charakter, heh :] Poza tym C64 ma tylko 3 kanały dźwiękowe wiec muza MUSIAŁA być uboższa ;) Ogłaszam Nową Wojnę Atarowców z Commodorowcami !!! :] Wiem jednak kto polegnie w tej wojnie, wszak to ATARIarea ;)  Bez urazy :) Pozdrawiam ALL.

PS:  http://remix.kwed.org/  - rozkosz dla uszu !! :)

10

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Np w Draconusie na C64 jest za dużo kolorów przez co gierka ta zatraca swój MROCZNY charakter, heh :]

:-) zawsze można połączyć C-64 do TV czarno-białego i będzie mniej kolorów ... :-) albo ustawić w emulatorze na b-w, no i po kłopocie. :-)
będzie tyle samo kolorów. :-)
jeśli chodzi o muzę to C-64 = 3 generatory + 1 szumów i nie uważam, żeby muzyka na C-64 była uboższa, po prostu inaczej ona brzmi. zresztą o ile się orientuje atari wszak miało 4 generatory (i na każdym można było robić szumy) to ograniczeniem było 3,5 oktawy na generator. można było zwiększyć liczbę oktaw do 7 czy 8 ale poprzez połączenie dwóch generatorów i tak prawdopodobnie robiła większość muzyków. niemniej traciło się wtedy 1 generator i w sumie były 3 (tak jak na C-64).  :-)

jeśli chodzi o muzyków to mam pytanie, czy nie orientuje się ktoś czy w Polsce jakaś firma dystrybuuje płytki z serii Back in Time, kiedyś robiła to jakaś firma (której nazwy nie pamiętam) i udało mi się nabyć dwie pierwsze części, ale goście wycofali się z tego interesu. a teraz pojawiły się kolejne części + live.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

11

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

:) Pełna zgoda :)

PS:  http://atariarea.nostalgia.pl/  - niezła strona, heh :]

12

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

a mnie osobiscie w ucho wchodza ze stronki z remixami wszelakie remixy
World Karate i Ninja.Niektore sa wypasione....
Swoja droga polecam takze inna ciekawa stronke z remixami 8-bitowych hiciorow a mianowicie: http://www.d418.com/
na tej stronce sa do zassania prawdziwe sety z remixami, a zwie sie to
The Commodore Sixty Four 2001 Mixes by Putzi.Jest tego kilka sztuk i waza calkiem spoooro,ale na szczescie sa podzielone wiec kazdemu Polakowi bedzie wygodniej:)
pozdrowionka!
ps.rzeczywiscie; przychylam sie do zdania kolegi DRC,ze atarowa wersja Black Lamp rulez.Reszta wersji jest kiepska a szczegolnie wersja na Amisie...totalny crap!

gep/lamers^dial

13

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

Jest jeszcze jedna strona, z której korzystam od ponad roku, zawierająca remixy muzyki growej niemal ze wszystkich możliwych platform:
http://remix.overclocked.org/

---> atarowiec od 1984r. <---

14

Odp: Gdy Zeppelin Games rządziło....

.. CAVERNIA!! co sądzicie o tym?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info