1

Temat: Nowe tagi w SAP

Myślałem sporo nt. obsługi STIL w ASAP i doszedłem do wniosku, że lepiej, żeby te informacje były wewnątrz SAPów zamiast w jednym ogromnym pliku tekstowym.

Poruszyłem ten temat na AAge:
http://www.atariage.com/forums/index.ph … pic=108414
ale odzew był praktycznie zerowy.

Pytanie więc do słuchających SAPów: czy chcielibyście czasem poczytać nt. tego, co słuchacie, jeśli tak, to jakie informacje?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

2

Odp: Nowe tagi w SAP

Chcielibyśmy. Podpisuję się wszystkimi kończynami.
Nie używałem nigdy STIL, prawdopodobnie właśnie dlatego, że był to jakiś tajemniczy zewnętrzny plik, dlatego nie wiem, co tam było do tej pory. W każdym razie dodanie do samego SAPa tagów, o których napisałeś na AAge uważam za dobry pomysł.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

Odp: Nowe tagi w SAP

Proponuje zastosowanie rozszerzalnego formatu XMLowego :)

Fajnie by było jak by można było umieszczać różne, skategoryzowane informacje, na zasadzie: typ, opis, wartość: np:

<info type="url" description="Download link" value="http://somwhere.over.the.rainbow.com/..."/>

albo

<info type="text" description="Also known as" value="best-msx-ever"/>

albo

<info type="text" description="Used in deom" value="To Hard 9999999999999"/>

Itd.
W ten sposób format jest łatwo rozszerzalny i można sporo informacji w opisie sapa upchnąć.

Całość można upchnąć w ZIPie razem z oryginalnym sapem, albo może doklejać na końcu sapa w celu zachowania kompatybilności w dół?

Hmmm.... a może by zrobić z tego uniwersalny format opis chip-modów z różnych platform? Co wy na to?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Nowe tagi w SAP

Witam,

Ja również jestem za dodaniem nowych tagów do SAPa. Mam jeszcze jeden pomysł na zmianę: bardzo denerwują mnie muzyczki które zawierają parę subsongów. Jak dla mnie pomysł wogle jest nie praktyczny. O ile lepiej by było jakby każdy utwór był rozdzielony na nowy plik, a dodatkowo np. parametr TIME nie jest bardzo funkcjonalny bo niewiadomo do jakiej muzyczki się odnosi.

5

Odp: Nowe tagi w SAP

Będzie delikatnie offtopic ale trzymam klimat ;) W asapie przydało by się "drag & drop" sapem na ikonę w tray'u, aniżeli right click + open (na dłuższą metę jest to denerwujące. Fox pomyśl proszę o tym !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Nowe tagi w SAP

A to da się robić drag&drop na ikonę w tray'u?

7

Odp: Nowe tagi w SAP

Adam: nie chciałbym zbytnio komplikować formatu. XML jest tu zbytnią komplikacją.

Koala: dla każdego subsongu jest jeden tag TIME. Z subsongami rzeczywiście jest problem w odtwarzaczach, które nie uwzględniają tego, że w jednym pliku może być wiele muzyczek, ale to chyba jeszcze nie powód, żeby w ogóle rezygnować z subsongów.

gRzEnIu: używaj lewego clicka na trayu. d&d chyba się nie da, przynajmniej ja nigdzie tego nie widziałem, włączając dokumentację.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: Nowe tagi w SAP

Fox: to może zrób taki "drop-zone" w postaci małego okienka, które można przemieszczać w dowolne miejsce pulpitu. ponadto w takim małym okienku można było by wyświetlać np. numer odgrywanego songu/subsongu (1/4) oraz czas, ewentualnie scrollować tytuł utworu a nawet zrobić taki malutki equalizer ;-). co ty na to ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2007-09-25 10:38:50)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Nowe tagi w SAP

WASAP jest z założenia prostą odgrywajką. Skojarz z nim rozszerzenie SAP, będziesz mógł (dwu-)klikać, co na pewno jest wygodniejsze od dragowania.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: Nowe tagi w SAP

Fox: to może nie XML, ale żeby rozwiązanie mogło pomieścić dużo rożnych danych i było łatwo rozszerzalne, może coś w stylu formatu IFF?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Nowe tagi w SAP

Przecież obecne rozwiązanie już jest łatwo rozszerzalne, wystarczy, żeby odtwarzacz ignorował nieznane tagi i traktował nagłówek FFFF jako koniec bloku tagów.

gRzEnIu: jak chcesz pokazywanie więcej informacji i ekłalizery, to masz do wyboru winampy, foobary, i inne cuda, które mają tę dodatkową przewagę, że odtwarzają bazylion innych formatów przy jednej playliście i jednolitym interfejsie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

12

Odp: Nowe tagi w SAP

epi: fakt !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

13

Odp: Nowe tagi w SAP

Ja też jestem za!

Wiesz, Fox, jakby ASAP został wydany na karcie z BOXEM(!) to na pewno odzew byłby większy (tam już niestety tak mają a większość jeszcze pewnie nie wie co to SAP). :P

I Ty zostaniesz big endianem...