426

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Przeczytałem, przeczytałem :o). To był komentarz tylko.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

427

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

mały lansik:

Korzystając z chwili przerwy przed otrzymaniem płytek wziąłem się za rdzeń pełnej emulacji GTIA (tryby GTIA + PMG). Wczoraj poprawiłem jeden brzydki błąd, jeszcze trochę pracy zostało, ale już w tej chwili 98% softu działa bardzo ładnie.

W vbxe 1.1 mam zamiar wgrywać do FLASH układu ten "rdzeń" jako ładowany automatycznie po starcie komputera - wtedy nie trzeba będzie wogóle korzystać ze standardowego wyjścia monitorowego, od razu będzie działać RGB.

A tak baj de łej, powstaje wersja 1.2 vbxe - bo 1.1 płytki się już robią a jest tam jedna rzecz, którą jeszcze chcę zmienić - jednak w płytkach 1.1 w banalny sposób można będzie wprowadzić potrzebną zmianę.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-17 07:30:06)

pomidor

428

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

czyli gdzie jesteśmy na początku, na środku, czy na końcu drogi do końca tego projektu ? kiedy finalna niepoprawialna wersja finalna !!??

kiedy wersja 1.3, 1.4, 1.5 .. 2.0 .. 3.0 ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

429

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Tebe - spokojnie, to tylko kosmetyczna właściwie zmiana, ale nie lubię zostawiać takich rzeczy. Jeżeli będzie wszystko działać tak jak chciałem, to jesteśmy na końcu projektu.

Wszyscy, którzy czekają na PCB nie mają się co martwić - ta zmiana jest prosta do zrobienia na wersji 1.1. Nie dotyczy ona samej istoty projektu - jest tylko małą korektą w układzie konfiguracyjnym.

Jak tylko dostanę PCB to składam jeden egz. dla siebie. Jak będzie działać to możecie zamawiać elementy :) Do połowy października powinniśmy wszystko już wiedzieć.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-17 08:22:05)

pomidor

430

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron: ile czasu zajelo by Ci zlozenie do kupy dziesieciu vbxe ? weekend? ile bys chcial zarobic za weekend?

all: nie wierze, ze sami zlozycie sobie taki upgrade, ja zamowilem plytke ale nie mam pojecia kto mi to zalozy. moze tak zbombardujemy mailowo electrona zeby otworzyl produkcje wekendowa?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

431

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron: z artefaktami czy bez? ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

432

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

xxl: zawsze jest ryzyko, że jak Electrona będzie się za bardzo naciskać, to w pewnym momencie stwierdzi: a p****olę ten biznes, poszukajcie kogoś innego - więc lepiej nie ryzykować i nie przeginać, bo chłopak i tak robi kawał dobrej roboty, a jest człowiekiem mającym na utrzymaniu rodzinę, więc  pewnie i tak poświęca na tę robotę maksymalnie dużo czasu.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2007-09-17 13:22:24)

433

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron: jak będzie się ładować flasha VBXE? Bo zakładam drugą PIA i mam wolne bity portu.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

434

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

przez wbudowany port 0xdxff - ten sam port do zapisu flash i bezpośredniej konfiguracji FPGA

Generalnie VBXE (hardware konfiguracyjny) będzie zajmowało przestrzeń adresową $dxc0 - $dxff powielając cały czas ten sam rejestr.

gdzie x = 6 lub 7 - zależnie od podłączenia w komputerze.

w obszarze $dx00 - $dxbf może być dowolne inne urządzenie, można wykorzystać nawet dokoder VBXE (jest specjalne złącze do tego na płytce), który generuje już niezależne sygnały WR i RD z podziałem na obszary

$dx00 - $dx3f
$dx40 - $dx7f
$dx80 - $dxbf

Równieź załadowany do FPGA rdzeń może wykorzystywać jeden lub więcej z tych obszarów.

Drugi PIA nie jest tutaj potrzebny.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-24 12:47:43)

pomidor

435

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Poprzednia wersja wykorzystywała port dżojstika, dlatego pytam.
Chodzi mi o kolejność uruchamiania komputera. Np. mam tylko monitor RGB i dopóki nie zapakuję wsadu, to nic nie widzę. Komputer ładuje DOSa i uruchamia program ładujący wsad. Ile czasu upłynie, nim obraz się pojawi?
Czy ta procedura jest konieczna po każdym wyłączeniu zasilania pstryczkiem, czy dopiero po odłączeniu zasilacza?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

436

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Po włączeniu komputera rozpocznie się proces bootowania VBXE niezależnie od tego, co robi ATARI, tzn. FPGA jest ładowana z FLASH przez kontroler vbxe. Ile to potrwa - jeszcze nie wiem, myślę że 5 - 10s. Komputer w MIĘDZYCZASIE np. ładuje dosa lub wczytuje cokolwiek innego.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-24 13:50:59)

pomidor

437

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

O, wyjaśniła się ważna kwestia przy okazji. Electron, gratuluję, całkiem dobry (w swej prostocie) pomysł. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

438

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Wczoraj odebrałem płytki.

Są eleganckie. W przyszłym tygodniu będę montował swoją, muszę jeszcze załatwić spirytus. :-)
W przyszłym tygodniu roześlę też tym, którzy zamawiali. Proszę o podanie adresów o ile ktoś jeszcze nie podał.

Ewentualny montaż dla chętnych planuję po całkowitym uruchomieniu swojego egzemplarza.

pomidor

439

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

no jeszcze Ci wisze te 9 zł, nie wiem jak inni, ale poczekam aż zmontujesz swoją, potem poproszę Cie abys zmontował i moją, będziesz mógł przesłać za pobraniem

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

440

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

no zobaczymy, ale za pobraniem nie wchodzi w grę, bo za co części kupię ?

pomidor

441

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ok. napisz ile mam doplacic.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

442

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Załatwcie sobie jeszcze HI1178JCQ (www.intersil.com).

O cenie pogadamy później (za tydzień - dwa, jak moje będzie w miarę gotowe). Jednak na początek widzę dwie opcje:

1. montuję vbxe z podstawką pod ANTIC i takie wysyłam (bez ANTIC-a),
2. przysyłacie mi kompa, je wymontowuję ANTIC, montuję vbxe - na nim ANTIC - i odsyłam. Oczywiście najpierw poproszę zdjęcie płyty kompa - jak będą jakieś pajączki i inne cuda, wówczas odmówię wstawienia vbxe.

Jak ktoś myśli, że planuję wielki biznes, to niech sobie dobrze przemyśli zanim coś palnie - dla mnie ryzyko że coś pójdzie nie tak (przy wysokich cenach części)  jest większe niż ten cały biznes jest wart i będę to robił właściwie tylko dla upowszechnienia vbxe.

pomidor

443

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

electron, nikt Ci niczego nie zarzuca, ja bardzo sie ciesze, ze ktos mi to zlozy, ciesze tym bardziej ze bedzie to osoba ktora vbxe zaprojektowala. chcesz to zrobic po cenie czesci tym lepiej dla nas, zarzyczuysz sobie zaplaty za czas i prace (powionienes) myslisz mniej bede Ci wdzieczny za to ze bede mial vbxe zamontowane?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

444

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Electron, to może jak już będzie złożony Twój VBXE określisz kwote następnej zrzutki na części potrzebne do montażu + dodatkowe koszta + wynagrodzenie

p.s.
skoro mojego Atarka składał Pasiu to pewnie będziesz się bał coś tam wcisnąć, bo trochę tam tego jest, jedyny nie zasłonięty układ to POKEY, nad resztą układów znajdują się płytki drukowany z rozszerzeniami (przytwierdzone najczęściej przy pomocy dwóch śrubek z nakrętką sześciokątną)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

445

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Już Wam zazdroszczę. Obecnie jestem na bezrobociu to i kasy mało. Ale że do Gwiazdki uciułam grosza (albo naiwny albo autooptymista) ... to będę następny poczebujacy PCB z częściami. Wylutowanie Antica i wmontowanie VBXE biorę na siebie, bo wygląda to na prosty zabieg.

3mam kciuki za v.1.1  niech odpali za pierwszym razem !!!


Electron.
Czy monitor z wyjściami jak na zdjęciu nadaje się do VBXE ?

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/monitor_z_RGB.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-09-30 19:04:46)

446

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Odpowiedź - tak, nadaje się - sam mam dokładnie ten, tylko podrasowany o dodatkowe wejście chroma (S-Video).  Zrobiłem otwory na czwarty cinch i otwór na przełącznik CVBS-SVIDEO - miejsce na to jest na płycie monitora.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-30 19:19:23)

pomidor

447

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

Uruchamiam jeszcze vbxe 1.1. Na razie jest zmontowane i siedzi w kompie - komp działa, rejestr konfigurujący vbxe też zdaje się działać.

Co zostało do zrobienia:

- napisać program konfigurujący bezpośrednio FPGA z poziomu ATARI
- napisać program dla kontrolera vbxe, który obsługuje wbudowany FLASH
- napisać program ładujący FLASH vbxe z poziomu ATARI
- przystosować rdzeń emulacji GTIA do większego FPGA (EP1K50)
- dokończyć rdzeń pełnej emulacji (poprawki błędów + obsługa VDELAY)
- zintegrować przystosowany rdzeń emulacji z głównym rdzeniem A16 (to troszkę później).

Nie będę budował dalszych egzemplarzy (ani zamawiał części), póki cztery pierwsze punkty nie będą zakończone - powiedzmy za 2 - 3 tygodnie.
Później zrzuta i ruszamy z koksem.

PCB postaram się wysłać w najbliższych dniach - przepraszam za opóźnienie.
Proszę o deklaracje komu wysyłać PCB a kto woli poczekać i chce mieć zmontowane - na razie orientacyjna cena:

300 zł za samo vbxe z podstawką pod ANTIC (cena orientacyjne)
350 zł za vbxe z montażem w kompie

NA RAZIE PROSZĘ NIE WYKONYWAĆ ŻADNYCH PRZELEWÓW.

Dla informacji : na cenę składa się koszt części + montaż, bez przesyłki


Ci, którzy płacili za płytkę od podanej ceny powinni odjąć kwotę, którą już zapłacili.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-10-05 07:24:55)

pomidor

448

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ja poczekam

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

449

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

A ja poproszę o przysłanie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

450

Odp: Video Board XE - projekt w 90% zakończony

ja też poczekam

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C