26

Odp: Do czego to służy

TV musi być chyba kineskopowy ? nie zadna plazma, flatrony i te inne wynalazki ... chyba ze sie myle ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: Do czego to służy

Tak, kineskop 100hz, sprawdzałem na dwóch modelach:
Sony KV-29LS30
Sony KV-32FX60K
Strzały nie są precyzyjne (bug hunt), ale pojawiają się na ekranie, w przeciwieństwie do LCD, na którym się nie pojawia kompletnie nic, bez względu na odległość. Testowane na:
Sony KDL-46V2000
Posiadam tylko jeden pistolet i muszę przyznać, że precyzyjny to on nawet na 50hz nie jest, ale różnica jest odczuwalna.

28

Odp: Do czego to służy

Nie zapominajmy, że techologia pistoletu jest przynajmniej sprzed 25 lat. Fototranzystory  (a taki czujnik jest w pistolecie) miały długie czasy reakcji i niską czułość bardzo silnie zależne od temperatury. Można by spróbować założyć tam szybki fototranzystor współczesny, co powinnopoprawić celność i precyzję.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

29

Odp: Do czego to służy

5eba -> Na moim 100Hz (36" Panasonic) strzały też niby się pojawiają, ale ZUPEŁNIE nie tam gdzie celuję i praktycznie cały czas w tym samym miejscu, niezależnie od tego gdzie się celuję. Całkowicie uniemożliwia to granie, tak więc nie można powiedzieć że na tym telewizorze pistolet działa. Sam trigger działa po drucie, a "strzał" jest wyświetlany na współrzędnych praktycznie losowych, albo inaczej całkowicie zniekształconych przez podwojoną częstotliwość wyświetlania i/albo cyfrową obróbkę obrazu po drodze od wejście video do kineskopu... tak sobie w moim małym rozumku tłumaczę.

Natomiast wczoraj zawiozłem zabawkę do rodziców i na 25" panasonicu 50Hz działa pięknie.
Swoją drogą, był to mały zjazd rodzinny i zabawa w Barnyard Blaster była przednia, mimo że miał być tylko krótki test :-)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.