1

Temat: Co moze robic ten cart?

http://tiny.pl/1p9n

Nie wierze, ze to jakis prototyp. Bardziej wyglada na to, ze ktos rozbebeszyl oryginalnego carta OSS i cus zmajstrowal na tej bazie.
Czy ktos patrzac na zawartosc moze ocenic co to robi?

2

Odp: Co moze robic ten cart?

To zdecydowanie wygląda na rozszerzenie pamięci/coś a la ram-cart  (sramy, kilka bramek i przerzutnik).

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2007-10-08 19:51:03)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Co moze robic ten cart?

a fe tak brzydko mówić! ;)

A na serio - to co Grzeniu przypuszcza lub jakiś rodzaj RAMcarta/carta zapisywalnego.

Btw. cena na razie dobra. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Co moze robic ten cart?

To RAM-CART 128k. Rejestr sprzętowy na układzie 74175, a na układach 7402 i 7400 zbudowany dekoder adresowy+ układ
generujący impulsy wpisu i odczytu. Pamięci to Static Ram, a przełącznik sugeruje tylko że to ROM-RAM bo to zrobione tak jak w RAM-CARcie Avalonu. W pozycji RAM, moduł jest do zapisu i odczytu, w pozycji ROM tylko do odczytu. Ram-Cart Avalonu miał rejestr sprzętowy zbudowany na układzie 74174, tu jest układ 74175 ale niczego to nie zmienia. Daję głowę że jest to kopia tegoż Ram-Carta. Tylko bateryjki nie widzę , może pod scalakami ukryta luba z dołu płytki się znajduje.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-10-08 20:19:59)

5

Odp: Co moze robic ten cart?

No i pozamiatane :) Dziekuje Wam bardzo. Z kolekcjonerskiego punktu widzenia nie jest prawie nic warty.

6

Odp: Co moze robic ten cart?

Zenon/Dial napisał/a:

To RAM-CART 128k.

Dwie kości 6264 to razem, z tego co wiem, nie 128k tylko 16k.

7

Odp: Co moze robic ten cart?

Zamieszanie z jednostkami. IMHO 16k=16 kilobitów, 16K=16 kilobajtów. Tak więc 128k=16K. Kiedyś chyba to było wałkowane, ale powinniśmy w końcu ustalić jak to jest z tymi jednostkami. Może kb i kB? Alebo KGB? ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Co moze robic ten cart?

To ja się pomądrzę :)
W samym stwierdzeniu 16k/16K wogóle nie występują jednostki (no, dobra, występuje Kelwin :) więc to jest oczywista nieścisłość.
Układ SI definiuje prefiks kilo jako k, bajt jako B a bit jako b. Więc jedyne słuszne są  kB oraz kb, jak postuluje jer.
W układzie binarnym mogą być jeszcze kiB i kib. (kibibajt/kibibit)
Bajt zawsze wielką literą, bit zawsze małą!

No i trzymamy sie tego.

Odp: Co moze robic ten cart?

A Zientara nie pisal aby:
k = *1000
K = *1024?

Bo te ki to wymysl ostatnich lat bodaj...

10

Odp: Co moze robic ten cart?

No tak.... nie 128k a 16k..... zasugerowałem się Cartem Avalonu gdy porównywałem scalaki (nie pamięci) i tak mi zostało.... Sorki..... i duża buśka za korektę

11

Odp: Co moze robic ten cart?

A pamiętacie płyty CD o pojemności 700 milibitów? :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.