1

Temat: Szukam gry.

Szukam gry o pewnym kowboju. Moje wskazówki:

1. NIE JEST to na pewno zagraniczna gra (tytułu nie pamiętam) o pewnym szeryfie, który chodził po miasteczku i polował na bandytów, Clinta Eastwooda itp.)
2. Prawdopodobnie może być to polska gra, ale raczej nie wydana przez LK.Avalon, Mirage czy ASF
3. O samej grze: Jest krótka. Mmy ludzika, który z tego co pamiętam wyglądał jak kowboj i strzela sobie do napotkanych przeciwników. Wygląda to wszystko nieco tak jak w słynnym niegdyś polskim mordobiciu o nazwie "Franko" tzn. kowboj wyrusza z lewej strony ekranu i idzie sobie cały czas w prawo i strzela, akcja gry dzieje się na pewno w mieście (choć nie wykluczone, że do tego miasteczka najpierw trzeba dojść - nie pamiętam). Idąc ulicami ( w tle bloki itp.) mijamy stojące samochody (chyba m.in. garbusy) -być może nawet przewrócone (ale nie jest to gra "Swat").
4. Moje domysły:
- być może autorem gry jest niejaki Janusz Karmański, który zrobił np. Operation Wolf II     
http://atari.fandal.cz/files/binaries/games/o/operation_wolf_ii.png

- ale to taki strzał w ciemno gdyż szukaną grę miałem na zestawie turbo, które sprzedawano na początku lat 90, (nie mam pojęcia czy w całej Polsce były dostępne takie same zestawy czy tylko u mnie (woj. War-Maz). i pamiętam, że "operation wolf II" była na zestawie (33 lub 31???) zaraz obok gry, której szukam - jest pewne podobieństwo między nimi, ale gra z kowbojem miała raczej lepszą grafikę i posiadała muzykę na stronie tytułowej.

- próbowałem sobie przypomnieć tytuł i doszedłem, że być może gra nazywała się "Crazy Louie"(???) lecz nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, w każdym razie w tytule chyba był przymiotnik - i był to tytuł chyba w języku angielskim.

To raczej wszystko co mogę na ten temat powiedzieć - jeżeli komuś się coś nasuwa się na mysl to proszę o pomoc.

2

Odp: Szukam gry.

Wiem, była taka gra - muszę dyskietki przegrzebać...

Mam, gierka się nazywa Crazy Ed.

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: Szukam gry.

Hurra!!!! To właśnie TA GRA!!! Dzięki miker!!!! Już sobie strzelam. :))  Czy wiesz może skąd pochodzi melodia użyta na stronie tytułwej Crazy ED? Wiem, że znam ten motyw, ale nie mam pojęcia skąd. Dzięki raz jeszcze za grę!!!

4

Odp: Szukam gry.

Ej tej gry nigdzie nie ma! Ani na Atarimanii ani na Atari.Online!
Skąd ty to Miker masz?

A co do muzyki to chyba jest "Melodia dla Zuzanny". Jakiś polski duet to grał, ale zapomniałem jak się nazywali. To wykonanie zostało jednak skopane. Brzmi jakby grał tylko jeden generator.

Już sobie przypomniałem. Duet to "Marek i Wacek", a utwór to "Melodia dla Zuzi". :)

Cover można pobrać stąd:
http://andrzejandykidaj.mp3.wp.pl/?tg=L … EuaHRtbA==

Ostatnio edytowany przez Urborg (2007-10-09 19:16:33)

5

Odp: Szukam gry.

Kiedyś z giełdy przyniosłem. :)

Niedługo u Fandala będzie, ma poprawić plik tak, aby startował od strony tytułowej.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Szukam gry.

WOW. Dzięki! To faktycznie ta piosenka. Myślałem, że to może Marek Biliński lub coś w tym stylu. Co do coveru - jest bardzo dobry, ale jednak wolę oryginalne wykonanie. :)

7

Odp: Szukam gry.

I oto jest - już w wersji poprawionej.

O tutaj! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: Szukam gry.

siema, od dawna szukam gry, którą bardzo lubiłem, ale zupelnie nie pamiętam tytułu, jedyne co pamietam to, ze bylo sie (chyba) czyms w rodzaju małego ufo, jakis rodzaj labiryntu, jakies ekrany telewizorków na ktorych był(?) kot, niekiedy niektóre przejścia "śnieżyły" i trzeba było je wyłączać...... nie jestem pewien czy dokladnie tak bylo bo pamietam to jak przez mgłę, ale jesli te skojarzenia komuś coś powiedzą to wielkie dzięki za podpowiedz...

9

Odp: Szukam gry.

grunwald napisał/a:

bylo sie (chyba) czyms w rodzaju małego ufo, jakis rodzaj labiryntu, jakies ekrany telewizorków na ktorych był(?) kot, niekiedy niektóre przejścia "śnieżyły" i trzeba było je wyłączać.....

Nadral?

http://atarimania.com/detail_soft.php?M … ON_ID=3651

http://www.5oft.pl/

10

Odp: Szukam gry.

nie, nie, to nie nadral...to był taki mały spodek ufo (o ile dobrze pamiętam), no chłopaki próbujcie, strasznie mnie to gryzie hehe

11

Odp: Szukam gry.

Z opisem kojarzy mi się nieco Power Down, ale może ze 2 razy w to grałem, także nie wiem czy to akurat to...

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Szukam gry.

BINGO !!!! dzieki wielkie stary, to wlasnie to !!!