Temat: 1526 km od domu

dzis spotkalem taka tablice :


http://bitman.free.fr/belchatow.jpg

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: 1526 km od domu

Fajna, ale to i tak bliżej niż Alcobaca :)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

3

Odp: 1526 km od domu

O kutwa.... skojarzyło mi się to z 1536, myslałem że coś jest na szóstej stronie

4

Odp: 1526 km od domu

heheh.. moj tom tom pokazuje mi 996 mil. czyli troche wiecej.

ps. 20 listopada jade autkiem z UK na Slask a wracam 27 - ktos chetny ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: 1526 km od domu

Zenon/Dial napisał/a:

O kutwa.... skojarzyło mi się to z 1536, myslałem że coś jest na szóstej stronie

Zboczenie zawodowe.... a raczej 6502 zamiast kory mózgowej. Tak trzymać Zeniu !

6

Odp: 1526 km od domu

Lotarek: to wspolczuje, bo czeka ciebie ciezka droga. Przerabialem to raz w tamtym roku na swieta Bozego Narodzenia. Ale najlepsze jest przekraczanie granicy Niemiecko-Polskiej. Jak bys wjechal w "inny swiat". Noga z gazu bo ciasno, nie ma poboczy, nieoswietlone i dziury w drodze. To na prawde widac.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-19 01:29:05)

Odp: 1526 km od domu

lotharek z UK na Slask , jedziesz przez Polske ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

8

Odp: 1526 km od domu

o mój bosze...
we wrześniu trenowałem gdynia-praha :)
i po 10dniach powrót :(
czyli łacznie jakies 2000tyś km..

cb radio rules!!!

9

Odp: 1526 km od domu

Bitman - jak dla mnie LOL miesiaca. rzeczywiscie, bede musial o Polske zahaczyc..

ale tak serio to w sumie jest 1600 km z czego 40 na promie do Calais z Dover.


robie ta trase sam w 20 godzin z 2 godzinnym spaniem. teraz jade z drugime kierowca a wiec bedzie szybciej.

autostrady az do Polski, a pozniej wroclaw-katowice a4... po drodze tylko 100 km wertepow.


Moze ktos wie czy jest juz jakas dobra droga w Polsce z granicy POL-NIEM w strone wroclawia ? mieli cos budowac ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: 1526 km od domu

Hitler zbudował, ale zarosło krzakami.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: 1526 km od domu

No zostaje ci tylko A4. Jak ostatnio jechalem z Legicy do Krakowa to A4 byla ok, tylko platny odcinek byl zdibiony masakrycznie. BTW. Bylem w Dover 2 miesiace temu w dzien, pozwiedzac. Ladne miasteczko i fajny zamek na szczycie. BTW. W Dover w nastepnym miesiacu rusza testowy dostep do interentu  50Mb/s za 25 funtow ;)

Odp: 1526 km od domu

w czasach fly low cost , 20h w samochodzie to masochizm

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: 1526 km od domu

te low cost nie sa juz takie low cost. samolot tanimi liniami np. z londynu do wrocka kosztuje ok 215 funtow a w czasie swiat to juz ponad 300 to normlka. Ale i tak bym wolal leciec niz jechac autem.

14

Odp: 1526 km od domu

Monsoft - tyle to nie kosztuje chyba nawet PLL Lot! Czym Ty latasz??

Bilet z Londynu do Lodzi w obie strony (przy rezerwacji z miesiecznym wyprzedzeniem) przed chwila Ryanair mi wyliczyl na 26GBP (koszt calkowity 59.39GBP)
Do tego oplaty lotniskowe itp. Czyli razem nie powinno przekroczyc 100 funtow. A to i tak cholernie drogo.

Chyba Ryanair nie oblicza roznych cen zaleznie od tego czy logujesz sie na strone z Polski czy z UK? :D

15

Odp: 1526 km od domu

No ja sprawdzalem opcje na Swieta Bozego Nagodzenia no i cene np wylotu za tydzien od dzisiaj. Z miesiecznym wyprzedzeniem (od dziasiaj) Ryanair na trasie Londyn-Wroclaw podal mi 65 funtow, a to nie duzo. Tyle ze ja zazwyczaj nie latam z okazji "nie swiat". Ostatnio placilem na tej samej trasie (na przelomie kwietnia/maja) 180 funtow za 2 osoby. Popatrz sobie ile na swieta przelot kosztuje -  305.97 GBP  za jedna osobe. Ja kilka misiecy temu zalatwielm sobie British Airways z Londynu do Drezna za $440 za 2 osboty w dwie storny, bo Ryanair'em kosztowalo 219 GBP za osobe do Wroclawia.

A czym latam ??? Wszystkim czym popadnie. Na trasie USA-UK to zazwyczaj Virgin Airways lub British Airways (troche drozsze, ale dobry standard po drugie mam juz znizki). Do Polski to zazwyczaj tanie line w Londynu, ale jak mieszkalem na stale w USA to roznie, zazwyczaj Lufthansa, Finair lub Swiss air z przesiadkami w Monachium, Helsinkach lub Kopenhadze.

A co do Polskiego LOT'u to jest porazka. Kilka tydzien temu mial sie odbyc lot z JFK do Warszawy (w niedziele), zostal przelozony na poniedzialek, w poniedzalek zostal przelozony na wtorek no i we wtorek sie odbyl. Zreszta lot nie jest tani a obsluga jest kiepska, standard samolotow tez a o wszystko trzeba sie prosic po kilka razy bo panie łaske (wstawilem jakos "ł" bo by wyszlo ze panie stiuardesy robia laske, a na to to juz bym nie nazekal ;-) )  robia.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-21 05:49:48)

16

Odp: 1526 km od domu

Monsoft napisał/a:

W Dover w nastepnym miesiacu rusza testowy dostep do interentu  50Mb/s za 25 funtow ;)

Czyli za ca. 150PLN, a u nas TePsa pewnie wysmyczyłaby ze 5 setek niemówiąc o braku możliwości.... gdzie my żyjemy.

17

Odp: 1526 km od domu

No bo nie ma. Mozliwosci technicznych na 50Mbit znaczy.
Jak ma byc, skoro teraz scenariusz takiej uslugi musialby u nas wygladac tak:
TP musialaby zainwestowac dziesiatki (albo i setki) milionow zl w infrastrukture, zeby to 50Mb/s bylo mozliwe. Reszta operatorow "alternatywnych" stoi i sie patrzy jako Ci  drogowcy oparci o lopaty. Dzien po tym, jak TP z wielka pompa zaoferowalaby Ci te usluge powiedzmy za 150PLN (choc przyznaje, ze taka cen to raczej s-f), Pani szefowa UKE ciupasem podpisalaby ustawe nakazujaca udostepnic te nowa i pachnaca infrastrukture dla TELE2 z 51% rabatem za "hurt".
Oplacalby Ci sie na miejsciu TP taki interes?
Budowa zdrowej konkurencji - jak najbardziej, ale u nas nie tyle wzmacnia sie konkurencje, co hoduje pasozytow ;)

Ale koncze, bo to juz zdrowy off topic jak na forum atarowskie. Choc ostatnio w Glucholazach po pijaku przy pizzie niezla dyskusja sie wywiazala na ten temat z kims (ale kim to juz nie pomne) znajacym ten rynek od strony Netii... Fajnie bylo :)

Odp: 1526 km od domu

za 45 eur w paryzu jest 100mb/s , troche drogo ale takie ceny byly DSL jak zakladali pierwsze zlacza
aktualnie przecietny abonament za 25 eur to pakiet ( telefon free do 50 krajow , 200 kanalow TV , internet 20mb/s ) inni dokladaja jeszcze darmowe serwery MP3

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: 1526 km od domu

50Mb to tylko po swiatlowodzie raczej