51

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Dołączam się do pytania kolegi powyżej.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

52

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Ja również.

I Ty zostaniesz big endianem...

53

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

dowiecie sie w swoim czasie na allegro ;p (zapewne jeszcze nie wie bo musi to poskładać i uruchomić ;-) )

"wszystko się kiedyś kończy......."

54

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Musi rozejrzeć się za programatorami, poskładać, poszukać taniego dojścia do części i policzyć koszty....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

55

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Z innej beczki - wg mnie proste a skuteczne (i pełne) upgrade Atari o drugi pokey...

http://madteam.atari8.info/index.php?prod=stereo

--------------------------------------------------------------------------------------

epi napisał/a:

Odgrzewamy raz jeszcze, bo
1 MB w 1 minutę: http://student.agh.edu.pl/~epi/foty/simm/

I mamy już finalną wersję po poprawkach ???

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-04 20:37:25)

56

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Hm, prawie. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić jak będzie się mieścić po poprawkach.
Chciałbym jeszcze sprawdzić jak hula z '74 w miejsce '175 ale nie mam czasu polutować. Mógłbyś to dla mnie sprawdzić?

Ostatnio edytowany przez epi (2007-10-05 00:36:26)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

57

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Myślisz o 74LS74 w miejsce 74LS175 ? Jak kupię to sprawdzę - ale w Poznaniu będę dopiero w następnym tygodniu....

58

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Tak, w '175 i tak są wykorzystywane tylko dwa przerzutniki, a dostałem go dopiero w czwartym sklepie i to po 2 zł / sztuka, pewnie jeszcze gorzej byłoby z dostępnością SMD.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

59

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Nie ma problemu. W TME kupisz 3 sztuki smd za tę cenę (netto). I wiele, wiele innych rzeczy.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

60

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

+12,90 netto za przesyłkę. Dziękuję, postoję.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

61

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Mówisz 2 PLN za sztukę ? Cholernie drogo.... u nas 85 groszy

62

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

jer napisał/a:

Nie ma problemu. W TME kupisz 3 sztuki smd za tę cenę (netto). I wiele, wiele innych rzeczy.

W TME musisz kupić za min. 30pln netto by zrealizowali przesyłkę....
Już wolę Seguro... ale jadę do Poznania we wtorek to zboczę do Gembary.


Zenon/Dial napisał/a:

Tak, mamy lepszy pomysł bez wiercenia 60 otworków.... po prostu moduł wkłada się do gniazda i tyle. Te kabelki które widać są od SPARTY, samo rozszerzenie 1MB .... zero kabelków. Link już był ale powtórzę:
http://picasaweb.google.pl/izipower/Roz … eATARI65XE

Czy Zeniu posiadasz dokumentacje SPARTY SDX z zegarem - szukam gotowego PCB lub czegokolwiek prócz schematów ze strony Pasia Stołówki...

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-07 20:39:32)

63

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

pajero napisał/a:

Myślisz o 74LS74 w miejsce 74LS175 ? Jak kupię to sprawdzę - ale w Poznaniu będę dopiero w następnym tygodniu....

epi napisał/a:

Tak, w '175 i tak są wykorzystywane tylko dwa przerzutniki, a dostałem go dopiero w czwartym sklepie i to po 2 zł / sztuka, pewnie jeszcze gorzej byłoby z dostępnością SMD.

Mam. Ale ma mniej nóg o dwa piny. Jak wsadzić w podstawkę - przelotka czy co ?

64

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

No, parę kabelków. Zobacz rozkłady wyprowadzeń obu układów. Poniżej też mała ściąga:

Miejsce po '175 -> Pin '74
  VCC       ->  1 ( /CLR 1 )
4 ( D0 )    ->  2 ( D 1 )
9 ( CP )    ->  3 ( CLK 1 )
  VCC       ->  4 ( /PR 1 )
2 ( Q0 )    ->  5 ( Q 1 )
8 ( GND )   ->  7 ( GND )
7 ( Q1 )    ->  9 ( Q 2 )
  VCC       -> 10 ( /PR 2 )
9 ( CP )    -> 11 ( CLK 2 )
5 ( D1 )    -> 12 ( D 2 )
  VCC       -> 13 ( /CLR 2 )
16 ( VCC )   -> 14 ( VCC )

Ostatnio edytowany przez epi (2007-10-14 14:35:43)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

65

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Przeceniasz moje zdolności (albo jest już za póżno 00:45).

Podstawka 175 pin 1 wpinam co z 74
Podstawka 175 pin 2 wpinam co z 74 itd

66

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Piny 74175     piny 7474
zegar                9                    3             wejscie zegarowe
Wyjście Q          2                    5             wyjście proste
Wyjście Q/         3                    6             wyjście zanegowane
Wejście D          10                  2            wejście danych
Reset                 1                   1             Reset - Q=0
Tak wygląda r ownoważne połączenie jednego przertzutnika . Ukła 7474 ma jeszsze wejście ustawiające na pinie 4 ale w 74175 nie ma jego odpowiednika

Drugi przerzutnik
Zegar               9                    11
Wyjście Q         7                     9
Wyjście Q/        6                     8
Wejście D         10                   12
Reset                1                    13
Jak poprzednio, drugi przerzutnik w 7474 ma wejście ustawiające na pinie 10, w 74175 nie ma odpowiednika
I dodatkowo... w 7474 każdy przerzutnik ma swoje własne wejście zegarowe i Reset (oraz ustawiające), natomiast dla układu 74175 wejście zegarowe jest wspólne dla wszystkich przerzutników (pin 9) oraz wspólne jest wejście Reset (pin 1)
Układ 74175 ma w sobie cztery przerzutniki typu D natomiast układ 7474 tylko dwa.
Epi to samo napisał, musisz zaskoczyć.............

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-10-14 07:28:33)

67

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

No bo ja lutować umiem (choć Pasiu zaprzecza). Ale te wszystkie CLR /PR itp to dla mnie ciemna magia. Po co i z czym - tego nie wiem. Dlatego prosiłem łopatologicznie.
Dzięki Zenon - może teraz zaskoczę :)

68

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Zrobione....

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/74LS74_on_board_at_1MB.jpg

Chodzi MemTest, XMS-test, Test2 oraz Numen jak widać na fotce.
Banki 64szt. OK

Sorki, że tak długo....

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-10-18 22:10:28)

69

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Dziękuję!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

70

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

I jak z tym PCB dla sterownika i SIMMa 1MB ?

Ogoliłem swoje pierwsze atari z rozszerzenia 1MB by Pasiu AD.1999 - który i tak nie chodził :(
Więc czekam kiedy mogę reaktywować /|\ z Twoim PCB.
Pozdrow.


PS. Czy istniej PCB dla wewnętrznej SDX z zegarem ?

71

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

co do rozszerzenia Pasia 1MB = gala mozna wlutowac przeciez do gniazda po MMMU. uklady 175 i 157 nalutowac kolo PIA. ciagniemy 4 kabelki do gala i...gotowe.  np moze to wygladac tak : http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/DSC04360.jpg

wady - tylko dla XE na plycie ze 130
zalety - 5 minut bez plytek

jelsi kogos interesuje lopatologiczny manual, napisze...


ps. co do karta ze sparta, wlasnie jestem na etapie projektowania /testowania / plytki......a czasu wolnego coraz mniej..

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

72

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Każde rozwiązanie dobre byle skuteczne. A dzięki płytkom epi'ego każdego stać na własnoręczne władowanie 1MB.

Czekam na karta wew. sparty - nieśpij, czasu więcej :)

73

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Witam.

Mam na zbyciu pare płytek PROFESIONALNIE wykonanych na bazie tego projektu. Będą do nabycia na zlocie.
Poniżej fotki płytki i przykładowy montaż w atari...

PCB z soldermaską i dużymi pkt. lutowniczymi. Metalizacja otworów - lutujemy tylko od dołu !!!

Płytka ma oczywiście miejsce na "chorobę simmową" objawiająca się wyprzedzeniem sygnału RAS. To ta pusta podstawka i jumpery.

Na gorze jest wyjście na przełącznik: 1MB, 512kB, off.   Widoczne ustawienie na zmontowanej płytce - jumperem - to 1MB.
Na dole na kabelki do SIMM, MMU i PIA

Testowałem płytkę na: MemTest, XMSTest oraz na demach m.in Numen.... jest OK :)

OPIS WYJŚĆ jest zgodny z oznaczeniami Pasia http://hardware.atari8.info/simm.php

CHĘĆ NABYCIA WPISUJEMY W OSOBNYM WĄTKU http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=6171

http://www.fothost.pl/upload/08/30/cfe41ad0.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-08-05 23:00:19)

74

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

pajero napisał/a:

Witam.

Mam na zbyciu pare płytek PROFESIONALNIE wykonanych na bazie tego projektu. Będą do nabycia na zlocie.
Poniżej fotki płytki i przykładowy montaż w atari...

Chciałbym zarezerwować sztukę (nie będę obecny na zlocie). Mam nadzieję, że nie jest za późno. Odbiorę razem z AKI via snail mail.

ps. ale żeby gale w 2008 roku... ;)

Ostatnio edytowany przez Amun-Ra (2008-07-24 22:22:47)

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

75

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Pajero, odloz i dla mnie jedna sztuke. Odbiore na party.

ślamk!