Temat: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Witam!!! Jestem nowym forumowiczem, ale często zaglądałem tutaj jako gość. Posiadaczem ATARI 65 XE jestem od `88 roku :-) To mój pierwszy post, a zarazem prośba... nie umię ukończyć gryu DWIE WIEŻE.
Poniżej przedstawiam taki opis co znalazłem, co dostałem, co użyłem... ktoś ukończył tą grę i może mi pomóc ją przejść?! Serdeczne dzięki za każdą pomoc :-)

---=== DWIE WIEŻE ===---
----------------------------------

z - przedmiot znaleziony
o - przedmiot otrzymany
* - użycie przedmiotu
+ - przedmiot znika

balsam na rany    z
pióro                   z
nóż                     z
chleb                   z
gliniany kubek     z
fajka                   z
pierścień             z

kilof                    z *
łuk                      z*
klucz pierwszy     z *
klucz drugi          z *
klucz trzeci          z *

czaszka              z * +
strzały                z * +
krzesiwo             z * +
srebrny puchar    z * +
złoty guzik          z * +

księga                o
słaba trucizna     o *
sztabka złota      o * +
medalion            o * +

===============================

zapomniana mogiła                     <- czaszka                                       => słaba trucizna
kamienny zawał                          <- kilof                                            => (przejście)
chrust na ogniska                       <- krzesiwo                                      => (ognisko)
(ognisko)                                   <- złoty guzik                                   => sztabka złota
cmentarz                                   <- ???
warujący pies                            <- łuk + strzały                                 => (przejście)
wartownik                                 <- medalion                                      => (otwarcie bramy)
dębowe drzwi (lewa wieża)         <- klucz trzeci                                   => (przejście)
szalony mag                              <- srebrny puchar + słaba trucizna     => medalion
dębowe drzwi (prawa wieża)       <- klucz pierwszy                              => (przejście)
mędrzec                                    <- sztabka złota                               => księga
dębowe drzwi (prawa wieża)        <- klucz klucz drugi                          => (przejście)

=======================================================

Mam wykonane 74% gry!!!

2

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

To pewnie nie pomaga, ale tu jest mapa: http://mapy.atari8.info/dwiewieze.php
Jeśli uda Ci się skończyć, koniecznie napisz krótki opis do atari.online.pl  :)

: 404. Stopka not found

3

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

mapa nic mi nie pomoże, ponieważ byłem już we wszystkich lokacjach i mam swoją mapkę :-)
ale dzięki za pomoc :-) nadal więc czekam na jakąś podpowiedź...

EDIT: dzisiaj znowu próbowałem zawalczyć z grą i znowu utknąłem na 74% :( przeszedłem wszystkie gry przygodowe z ASF`u i to na prawdziwym ATARI bez map, a z tą grą męczę się od chyba 12 czy 13 lat...

zaczynam podejrzewać, że gry nie da się ukończyć - chodzi o to, że w kazdej planszy jak jest jakaś postać albo rzecz, na której należy coś użyć / zrobić, to przedmioty nie są odkładane, natomiast w planszy z cmentarzem, pojawia sie na dole informacje, że jest cmentarz i jak próbuję, jakie przedmioty można by tam użyć, to bohaterka gry je odkłada... czyżby bład w programie?!

Ostatnio edytowany przez Robin_DJ (2007-10-07 23:02:12)

4

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Mogę tylko napisać, że tą grę da się ukończyć bo ja to zrobiłem. Wersję kasetową. Ale to było dawno temu (kilka dni po premierze) i już niestety nie pamiętam co i jak :( Coś przypomina mi się, że trzeba było się zamieniać w ptaka i wracać z powrotem na dół by coś tam zrobić...

5

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Jeśli pamięć mnie nie myli to w którymś z top secretów lub secret service był dokładny opis (chyba top secret), ale pewności nie mam...

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

6

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

w ptaka, a potem w żółwia zamienia się w grze 'Magia Kryształu'... czy oby na pewno w 'Dwóch Wieżach' też??

a skany z tego SS lub TS może ktoś posiada??

dzięki za wszelkie info :-)

7

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Zrobiłem przegląd archiwum (niepełnego) i opisu brak :( ale na 90% to był Top Secret

EDIT sobota 13.10.07r 16.39


Poświęciłem obiadek ale jednak, bez opisu za 1 razem. Game Over

A ponieważ uważam, że większą przyjemność daje samodzielne ukończenie gry to na razie podpowiedzi brak :)

Ostatnio edytowany przez Muffy (2007-10-13 15:42:47)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

8

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

spójrz na mój opis co i jak zrobiłem i podpowiedz mi jeden ruch... :(

widać czegoś nie zauważam, albo nie kojarzę, skoro od tylu lat jedynie tej gry przygodowej z ASF nie potrafie ukończyć :(

Ostatnio edytowany przez Robin_DJ (2007-10-13 23:33:01)

9

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Opis wkrótce - czas na samodzielne ukończenie gierki - 72 godziny od tego posta (uwaga - nagroda niespodzianka!) :D

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

10

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

ale ja i tak nie dam rady tego ukończyć w 3 dni bo nawet nie mam juz chęci chodzić w kółko i próbować :(
w 1994 roku kupiłem oryginał i od tamtego czasu próbuje od czasu do czasu przejść tą grę...
wcześniej już raz się zaciąłem - było to na 56%, ale jakimś cudem dałem radę dojść do 74%

grę chcę ukończyć sam (prawie sam ;) ) dlatego nie chce narazie znać całego opisu, ale tylko czekam na jakąś podpowiedź, która pozwoli mi się ruszyć dalej... proszę odpowiedz TAK/NIE na te pytania...

1) Czy trzeba coś zrobić na cmentarzu oprócz zabicia psa?
2) Czy ten latający smok w planszy z mostem to tylko przeszkadzajka?
3) Czy zapomniana mogiła chce tylko czaszkę?
4) Czy szalony mag chce tylko słabą truciznę?
5) Czy wartownik jest tylko do otwarcia bramy?
6) Czy wartownicy na wieżach są do czegoś potrzebni?
7) Czy mędrzec oprócz księgi ma jeszcze coś dać/zrobić?
8) Czy ognisko oprócz przetopienia złota i końcowej sceny, którą widziałem z Twojego filmiku jest do czegoś jeszcze potrzebne?

pozdrowienia :)

Ostatnio edytowany przez Robin_DJ (2007-10-15 13:25:57)

11

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

1) ? można zabić psa??? wow!  może go pochować??? ;)
2) nie wiem, nie pytałem go :)
3) j.w.
4) j.w
5) zwykle jest od pilnowania (albo raczej wartowania...)
6) jeśli tam są, to widocznie tak, na tym zwykle polegała obrona zamków... ;)
7) wymądrza się tylko i nic nie robi :)
8) można się ogrzać przy 8 bitach ;)

A teraz na poważnie - całe przejście gry z próbowaniem w każdym możliwym miejscu nie zajmuje aż 72 godzin ;) Nie opierałem się na Twoim opisie i zajęło mi to około 3 godziny, z przerwami na wizytę w kibelku, parę dymków i browarka.
W większości przygodówek jest tak że nie tylko się poruszamy i używamy przedmiotów w odpowiednich lokacjach - to jedyna i poważna podpowiedź.  Czas ucieka - więcej tipsów nie będzie.

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

12

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Robin_DJ napisał/a:

w ptaka, a potem w żółwia zamienia się w grze 'Magia Kryształu'...

Racja! Pokiełabasiło mi się. Ale tą grę też przeszedłem tylko nic już z niej nie pamiętam :P

13

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

podobno po 72h miał się pojawić opis całej gry...

14

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

chyba nie czytasz dokładnie moich postów...
Napisałem, że czas na ukończenie gry wynosi 72 godziny, a nie że opis pojawi się za 72 godziny.
Jak wspomniałem opis wkrótce. Nagrody nie ma :lol:

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

15

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

zaczyna mnie już to nudzić :/ prosiłem o parę wskazówek, albo jedna podpowiedź co dalej, a czekam i czekam nie wiadomo na co... może Ty nie ukończyłes tej gry, albo nie pamiętasz jak... przecież jak kilka dni temu ukończyłeś cała grę to wystarczy spojrzeć na mój opis i już wiesz co jeszcze powinienem zrobić... :/

16

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

Robin_DJ napisał/a:

może Ty nie ukończyłes tej gry, albo nie pamiętasz jak... /

Raczej Muffy ukończył - http://pl.youtube.com/watch?v=pdxe6D5fdrM

17

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

larek napisał/a:
Robin_DJ napisał/a:

może Ty nie ukończyłes tej gry, albo nie pamiętasz jak... /

Raczej Muffy ukończył - http://pl.youtube.com/watch?v=pdxe6D5fdrM

mógł ukończyc ktoś inny... ale nie ważne, poprostu prosiłem o małą podpowiedź osobę, która tą grę ukończyła, a czekam całe dnie nie wiadomo na co :/ jakbyś od 13 lat co parę miesięcy próbował ukończyc grę, a ktoś zacząłby Ci robic jakieś konkursy, albo zwodził z podpowiedzią to też byś się wkurzał :/

18

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

owszem, login do Tuby mam inny- Muffy to zdrobnienie od Muflona ;)  ale przyznaję się do tego, że gierkę ukończyłem. Wszystko co napisałem o czasie ukończenia to prawda - wczoraj przeszedłem znowu (parę razy) by dokładnie rozpisać co i jak (poszukując bugów oraz innych kombinacji) i starczyło razem z pisaniem 60-80 minutek z F7 ;) Metoda prób i błędów w tym wypadku może się powieść bo przedmiotów i lokacji nie ma zbyt wiele.
Jeśli nie miałeś oryginału, to może przeczytasz instrukcję z gry, która "leży" na pigwie? Ja oryginał miałem (na kasetce) lecz nie ukończyłem w tamtych czasach, dopiero teraz na emulcu. Jeśli koniecznie chcesz podpowiedź to opis będzie wkrótce (kilka dzionków max chyba-zależy od tego jak KAZ będzie stał z czasem) Pozdr.

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

19

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

oryginał na kasecie mam do teraz w domu... i nie tylko ten oryginał, mam wielki sentyment do ATARI
dzieki za info, to czekam z niecierpliwością...

20

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

i już jest: tutaj. To by było na tyle jeśli chodzi o tą grę - Jaka następna ? ;)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

21

Odp: Dwie wieże - jak ukończyć?!

już wiem czego nie wiedziałem co zrobić... chodziło o wyrwanie kartki nożem z księgi... takie to niby proste, ale nie zakumałem, że o to chodzi, bo dlaczego nie można zaklęcia zapisać w księdze?!

ok, wielkie dzięki w końcu będę mógł kolejną przygodówkę zaliczyć jako ukończoną :-)

Ostatnio edytowany przez Robin_DJ (2007-10-21 23:14:31)