1

Temat: zarąbali mi schneidera... :-(

Z przykrością donoszę, że włamali mi się do piwnicy i zarąbali mi mojego ukochanego (drugiego po atarce) schneidera cpc6128. Złodzieje zarąbali też szlifierke, wiertarkę i baniak z winem (olać zresztą te sprzęty) a komputer wzięli w pudełku chyba przez przypadek bo monitor został (był w innym kartonie).


Gdyby nie remont i chwilowa konieczność zniesienia części ukochanych sprzętów do piwnicy pewnie cieszyłbym sie nim do dziś.

Stąd mój apel do kolegów kolekcjonerów:

może macie jakiegoś niepotrzebnego dubla cpc6128 - chętnie przygarnę (oczywiście za odpowiednią kwotę). Może być sam komp ale może być też w komplecie z monitorem.

:(

ogólnie to k...a jesień idzie!

2

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Mnie kilka lat temu dmuchnęli monitor "zielony" Unimor M4902. Moge im podziękowac bo był w stanie rozkładu... teraz mam drugi :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

szary - szczerze wspolczuje! Ja sie regularnie martwie zeby ktos nie podprowadzil mojej kolekcji. Ale gdyby zrobil to ktos kto by docenil wartosc zabytkowa, to pol biedy. Najgorszy koszmar to wlasnie, jakby jakis chlor zabral - polowe wywalil a reszte opchnal za pare flaszek nie wiadomo komu :/

Szczescie w nieszczesciu: moge rozwiazac Twoj problem. Akurat mam od 2 dni golego Amstrada 6128 na zbyciu. Z tego co pamietam od Schneidera rozni sie zlaczami z tylu (moj egzemplarz ma zlacza krawedziowe). W pelni sprawny - wczoraj zmienilem pasek i pogralem z przyjemnoscia w Krakouta i Nebulusa :)
Jesli zlacza nie sa dla Ciebie wazne - pisz na priva.
Nie jestem milionerem i nie moge go podarowac, ale oddam za rozsadna cene.

4

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

nosty napisał/a:

Nie jestem milionerem i nie moge go podarowac, ale oddam za rozsadna cene.

No co ty !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

kij z amstradem... tego baniaka z winem szkoda :(

6

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

To jest nauczka na przyszlosc, zeby w piwnicy trzymac baniak z metanolem.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Oby im "kością w gardle" stanęło... :(
Niestety, to coś miało ponad dwadzieścia lat (jeszcze po ś.p. babci) czyli mogło być w miarę dobre, cholera...!

Swoją drogą całe szczęscie, ze nie buchnęli reszty:pare  ST i STE, kilka stacji 5,25, po parę egzemplarzy z linii XL i XE,kupa pomniejszych trudnych do zdobycia dupereli i moja koncepcyjna xf-ka w obudowie hand made...wrrrrrrrr :(

Jeszcze wczoraj mimo protestów zniosłem wszystko z powrotem do chaty a z tym metanolem...to pomyślę ....:D

ogólnie to k...a jesień idzie!

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

szary, miałeś to w oryginalnych kartonach? Pewnie się wzdrygnęli na widok napisu "Atari" :D. Schneider robił sporo innej elektroniki, był z tego bardziej znany, więc może dlatego go buchnęli.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Schneider ma czarna i kwardratowa obudowe, jak np. wspolczesny magetowid. Skojarzyl sie i po nim...

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

10

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

bez jaj, kto kradnie magnetowidy. mozna jeszcze wypozyczyc nowosci na kasetach?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

W szarych kartonach było wszystko, skitrałem ich troche na czas remontu. Oryginalnych to ja za wiele nie mam.


Schneider też był w szarym, sądze iż pech polegał na tym, ze stał najbliżej drzwi a atarki jako wyniesione w pierwszej kolejności stały głebiej za szafkami.


(magnetowid!!!??? no wiecie...  ;)  )

ogólnie to k...a jesień idzie!

12

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Z tym metanolem to bym uwazal. Mozesz stanac przed sadem, jesli nie ostrzezesz zlodzieja, ze w srodku jest trujaca zawartosc. Wydaje sie to glupie, ale gdybys trzymal matanol w baniaku na wino to proces moglbys przegrac :P

To tak samo, jak nie wolno Ci zamontowac we wlasnym samochodzie urzadzenia, ktore porazi kogos niespodziewanie pradem, jesli nie wpisze kodu przed przekreceniem kluczyka.

13

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Ktoś jeszcze musi wnieśc oskarżenie :)

KMK
? HEX$(6670358)

14

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

nosty napisał/a:

Z tym metanolem to bym uwazal. Mozesz stanac przed sadem, jesli nie ostrzezesz zlodzieja, ze w srodku jest trujaca zawartosc. Wydaje sie to glupie, ale gdybys trzymal matanol w baniaku na wino to proces moglbys przegrac :P

Wątpię.

nosty napisał/a:

To tak samo, jak nie wolno Ci zamontowac we wlasnym samochodzie urzadzenia, ktore porazi kogos niespodziewanie pradem, jesli nie wpisze kodu przed przekreceniem kluczyka.

A tu to jest prawda, ale to celowe urządzenie - a przy baniaczku z metanolem raczej nie miałby złodziej szans na wygraną - jak się włamie i ukradnie butelke z cjankiem skądś to też tylko swoją głupotę może skarżyć jak wypije. Musiałby chyba wykazać, że specjalnie na niego ten metanol tam trzymałeś :P - raczej mało prawdopodobne - zresztą jak
Draco stwierdził raczej nie miałby już kto pozwu wnieść, a raczej nikt by nie wiedział
skąd złodziejaszek ten trefny bimber wziął :).

---==<<Sc0rpi0>>==---

15

Odp: zarąbali mi schneidera... :-(

Zastanawiam się czy do Atarek nie montować jeszcze jednego rozszerzenia:

LOKALIZATORA GPS        http://www.systemylokalizacyjne.pl/

odnalezienie skradzionego sprzętu byłaby prosta...  piszę na poważnie.