1

Temat: problem z klawiaturą:(

witam! Zainstalowałem ostatnio atariwin800 plus4.0, odpaliłem river raid i po wciśnięciu F2 nic dalej nie idzie:((( W sumie to żadna załadowana gra nie reaguje na naciśnięcie jakiego kolwiek klawisza (oprócz funkcyjnych).. Kiedyś wszystko było ok, sterowanie za pomocą strzałek itd.. teraz nic nie idzie:// Mam laptopa acer aspire.. ale to chyba nie ma jakiegoś znaczenia... ??? Jeżeli wie ktoś co jest grane to prosze bardzo o pomoc!!!! dziękuje!!!

2

Odp: problem z klawiaturą:(

A sterowanie ustawiłeś? W zakładce Input / Joysticks  wybierz Arrow + Ctrl i pójdzie. Przynajmniej powinno.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: problem z klawiaturą:(

tak, próbowałem tam też coś zmieniać, teraz jest ustawione tak jak napisałeś i dalej nic... W sumie pierwszy raz takie coś sie dzieje... mam myszkę na wirelessa.. może to coś przeszkadza??? normalnie jestem teraz już zielony:(((

4

Odp: problem z klawiaturą:(

Ale nie dziala klawiatura czy emulowany joystick?

5

Odp: problem z klawiaturą:(

klawiatura nie reaguje... wcześniej gra zaczynała sie od wciśnięcia spacji... teraz żaden klawisz klawiatury nic nie daje:((( może system windows coś miesza???? nie wiem....

6

Odp: problem z klawiaturą:(

Sprawdź jednak jeszcze raz układ klawiatury (template) o ile używasz...
Może coś jest nakopane.

---==<<Sc0rpi0>>==---

7

Odp: problem z klawiaturą:(

U mnie tak samo nie chce działać klawiatura a jestem pewien że mam dobrze skonfigurowaną. Dodam że ja też mam laptopa ale hp.

8

Odp: problem z klawiaturą:(

Witam, ja się przesiadłem z wersji trzeciej na "ostateczną" i pierwsze co mnie wkurzyło, to to, że zamieniono START z OPTION (F2 z F4) - ale idzie się przyzwyczaić. Jak się rusza z save'ów, to F9 - odblokowanie po pauzie. Jeszcze jedna opcja może bruździć: [L-ALT]+[J] i klik w "Advanced..." - jest parę opcji, które jak isę ich nie zna, to mogą nieźle namieszać - w RiverRaid stan "wiecznej pauzy" wprowadza wciśnięcie jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze - a więc trzeba wyłączyć "allow using keyset keys also as regular keys" - po odhaczeniu gra się powinna zachowywać poprawnie.

Wiem, że trywializmy piszę, ale ja sam się nieźle przy nich nawkurzałem, jak kolejne wersje emulatora przyszło wdrażać - więc uważam, że mogą się przydać.

___
Press play on tape...