Temat: Walka z Atari 65XE

Witam,
Jakiś czas temu poszukiwałem folii klawiatury do Atari... Kupiłem jedną na części z radością, że przywrócę 65XE do stanu używalności... Wszystko ładnie pięknie ale...
Nie działa klawisz START. Nie mam pojęcia, czy HELP też, bo nie mogę się przez to wykonać żadnego testu, ale inne funkcyjne chodzą OK. Klawiatura chodzi z powodzeniem w innej Atarynce. Może to być wina jakiejś zerwanej ścieżki na płycie głównej? Sprawdzałem ją w poszukiwaniu zimnych lutów ale takowych nie znalazłem. Gdzie szukać przyczyny? Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Adrian

Ostatnio edytowany przez AdrianGTC (2007-12-07 20:40:31)

2

Odp: Walka z Atari 65XE

Sprawdź złącze klawiatury - być może "blaszki", które dociskają taśmę od klawiatury "wyrobiły się" i jest słaby kontakt - pamiętam, że jak kiedyś używałem oryginalnej klawiatury atarowskiej, to pojawił się podobny problem - użyłem wtedy małej "pensety" i lekko poodginałem te blaszki i problem zniknął.

3

Odp: Walka z Atari 65XE

O dziwo miałem kiedyś zwalone GTIA którego usterka objawiała się brakiem SELECTU... jak to wogóle możliwe?

4

Odp: Walka z Atari 65XE

No i wszystko już działa jak należy! Dzięki za podpowiedź macgyver! To właśnie czwarty pin w klawiaturze nie miał styku i ot całe zamieszanie. Jeszcze raz dzięki za pomoc w namierzeniu usterki :)

5

Odp: Walka z Atari 65XE

Cieszę się, że mogłem pomóc ;)

6

Odp: Walka z Atari 65XE

BeWu: GTIA odpowiada za obsługę "trójcy klawiszowej" START+SELECT+OPTION - każdy z tych klawiszy posiada niezależną linię wchodzącą bezpośrednio do GTIA - w przeciwieństwie do reszty klawiszy, których wartości są odczytywane "matrycowo". Zatem uszkodzenie "wejścia" od SELECT-a w GTIA mogło spowodować to, że naciśnięcie tego klawisza nie było widziane przez "system".

7

Odp: Walka z Atari 65XE

AdrianGTC napisał/a:

(...) To właśnie czwarty pin w klawiaturze (...)

o czzzo chodzi?? :D jest nas tylko jeden sztuka ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2007-12-18 21:09:19)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info