Temat: Magnetofon

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu muszę poprosic o pomoc, a mianowicie:
Zepsuł mi sie mój jedyny magnetofon do mojego atari 800 XL. Moje pytanie jest następujące -
czy można wykonać kabel zwykły magnetofon ---> Atari, jeżeli tak to proszę o jakiś schemat.
Widziałem kiedyś coś takiego na allegro i stąd ten pomysł.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

2

Odp: Magnetofon

Pytanie po co ? Lepiej zainwestuj w sio2pc lub kup drugi magnet za "grosze"

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Magnetofon

po co? już mówię: jeżeli nawet zainwestuję w sio2pc to jak zgram gierki z moich taśm do PC? Wszystkich na pewno w internecie nie znajdę.
Na nowy magnetofon nie chce mi się czekać - stąd mój pomysł.

4

Odp: Magnetofon

Flash_Light napisał/a:

jak zgram gierki z moich taśm do PC?

Zwykły magnetofon podłączony do wejścia dźwięku w karcie dźwiękowej i cas2wav (tak to sie nazywa?).

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: Magnetofon

heh, jak widać na wszystko jest sposób. To chyba będzie najlepsze możliwe rozwiązanie. Dziękuje wszystkim i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Flash_Light (2007-12-07 18:42:48)

6

Odp: Magnetofon

Kabelka zwykły magnetofon - Atari nie ma. Po drodze musi być interface. Nim go zrobisz i uruchomisz to pocztą dojdzie zakupiony na Allegro magnetofon za grosze jak ktoś tu radził. Słowem nie zawracaj sobie tym głowy. Rozwiązania zatem są dwa, zakup lub czytaj dwa posty wyżej.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-12-07 18:45:26)

7

Odp: Magnetofon

Flash_Light: tak nawiasem mówiąc, to w internecie jest już tak duża ilość tytułów, że byłbym wielce zdziwiony gdybyś nie znalazł którejś z gier z kaset. Jeśli nie zaglądałeś jeszcze to warto odwiedzić atari.online.pl, atari.fandal.cz itd. a napewno zdecydowanie szybciej odzyskasz swoje kasetowe archiwum.

Potem tylko Sio2Pc (pikuś) i program na pc: R5 (polecam) lub APE...

8

Odp: Magnetofon

BeWu: Moze sie zdziwisz, ale w internecie nie ma wszystkich gier na Atari! Przykladem jest Commando II.

9

Odp: Magnetofon

Flash_Light ----> polecam www.cas-archive.atari.pl jest tam pare tytułow.... a jak nie bedzie jakis to zamieniasz xex'a (com'a) na cas'a .... ale to przy sio2pc raczej bez sensu no chyba ze lubisz dzwieki wgrywania z kasety i dlugiiiii czas oczekiwania na gre ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Magnetofon

ikplus napisał/a:

BeWu: Moze sie zdziwisz, ale w internecie nie ma wszystkich gier na Atari! Przykladem jest Commando II.

Commando II czyli...? No by chyba nie jest to prawdziwe, TO "Commando II"? Masz moze pliczek do pokazania?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

Odp: Magnetofon

ikplus napisał/a:

BeWu: Moze sie zdziwisz, ale w internecie nie ma wszystkich gier na Atari! Przykladem jest Commando II.

ikplus podeslal mi pliczek i co sie okazalo? Fake. Juz kiedys byl gdzies na AA watek o poszukiwaniu tego Commando II. Nikt nie mogl sobie przypomniec, co to za gra miala zmieniony przez piratow tytul - Gunlaw czy Who Dares Wins II czy cos innego. Teraz mamy dowod w postaci gry: Los Angeles SWAT (znana tez jako LA Swat). Niestety wiec, zadnego mitycznego Commando II na Atari nie bylo i nie ma.

BTW: na Commodore tez chyba nie bylo oficjalnego Commando II. Jedyna znana mi wersja to przerobka hackerow, tak by byly nowe levele:
http://www.juegomania.org/c64/118

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

12

Odp: Magnetofon

Witam ponownie!
Pół godziny temu w cenie 3x warka strong puszka nabyłem nowy magnetofon CA12 z kardridżem TURBO,
instrukcję obsługi do Atari 65XE/130XE oraz książkę pt. ,,Co można jeszcze zrobić z komputerem Atari XL/XE''.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się tematem.

13

Odp: Magnetofon

Mam nadzieje że magnetofon jest przrobiony na Turbo (piszesz że jest nowy). Sam kardridż Turbo nic nie daje.

14

Odp: Magnetofon

Nie każde turbo potrzebuje przeróbek magnetofonu, choć te najpopularniejsze i owszem ;)

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2007-12-09 19:21:10)

wszystkie trzy strony świata

15

Odp: Magnetofon

A teraz mała poprawka, o tym, że kardridż zawiera TURBO powiedział mi ,,sprzedawca'' jednak chyba nie był on najlepiej poinformowany.
Kardridż zawiera szereg programów diagnostycznych i ,,użytkowych'' mn.i.: TOS, Phantom Copy, Binary File Loader, Tape doctor i inne (te podane zapamiętałem). A magnetofon jest nowy, w bdb. stanie, używany może ze dwa razy.

16

Odp: Magnetofon

To są właśnie programy do obsługi Turbo....no i jednocześnie użytkowe
Włóż kardridź do gniazda i odpal komputer powinno pojawić się MENU (spis programów) wybieranych literką/cyferką

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2007-12-10 15:08:38)

17

Odp: Magnetofon

Na tej stronie jest trochę ciekawych schematów

http://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/www.a … um.com.pl/

Pozdrawiam.

18

Odp: Magnetofon

wiemy, znamy stronę

19

Odp: Magnetofon

A wiesz jakie ja znam strony ?

MM: Święta są więc tylko ostrzeżenie. Czytaj regulamin.

Przeczytałem :)  Wesołych Świąt

Ostatnio edytowany przez czeci (2007-12-24 13:12:27)

20

Odp: Magnetofon

Nie wiem, ja znam stronę lewą i prawą :) Jak masz coś jeszcze, chętnie zajrzę

21

Odp: Magnetofon

A więc skąd miałem wiedzieć że znasz tą stronę? Nie podałeś jej nigdzie w tym temacie (chyba że coś przeoczyłem).

Wesołych Świąt  :)