Temat: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Witam!
Już co nieco rozpracowałem system w Atari, mam niemiecką edycję. :D
Mam dyskietkę z programem Cubase(taki muzyczny do sterowania MIDI) i chciałbym ją przegrać na drugą, ponieważ ta już nie jest w zbyt dobrym stanie i boję się, że się może uszkodzić. :( Jak mam ją skopiować? Dyskietki z mała ilością plików potrafiłem skopiować(przy formatowaniu jest opcja KOPIEREN) :) , natomiast przy większych plikach mam problem. Jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć moją dyskietkę z programem Cubase?

Pozdrawiam
Kamil S.

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Ściągnij sobie kopier,np KOBOLD i nim kopiuj dyskietki. Dyskietki musisz frmatować na taką gęstość jaką posiada orginał. Kopier który masz w sytemie formatuje jedynie 9x80 czyli 720 kb.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Ok, ale jeśli ściągnę, to nie wiem jak potem uruchomić go na Atari. :( Jakiś kabel trzeba zmontować czy jak?

Jak mogę wejść w DOS w Atari ST, lub jak można kopiować pliki tym programem co jest w systemie?

Ostatnio edytowany przez kamil_93 (2008-01-26 15:17:23)

4

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Systemowy kopier formatuje prosto, bez zadnych rewelacji, do formatowania i kopiowania FAST COPY PRO, to byj wymiatacz wsrod programow. Poza tym mnostwo innych bylo jak to w tamtyczh czasach, TOOLSy do obslugi stacji dyskow. Mozna rownie dla wygody pomyslec o twardym dysku.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Na chwilę obecną nie chcę nic kupować do Atari jeszcze, chociaż dysk jest kuszący. Jest jakiś sposób bez kupowania, abym przegrał tą dyskietkę? Jedyne co mogę zrobić jeszcze, to kabel zmontować. Właśnie, jak się przegrywa programy z komputera PC(współczesnego) ściągnięte z Internetu do Atari?

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

kamil_93: najprościej kablem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Wiecie, ja jestem początkujący. ;) Ma ktoś schemat takiego kabla, bo szukałem, lecz znaleźć nie mogłem. :)

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Kamil_93 , ja zrozumiałem że po pierwsze masz ATARI ST, po drugie masz dyskietke w formacie ATARI ST z programem CUBASE, którą chcesz przekopiować. Jeżeli tak to ściągnij z sieci kopier WFDcopy i KOBOLD. Kopierem WFDcopy przekopiujesz KOBOLDA na dyskietke w stacji dysków PC, a następnie przeniesiesz do ATARI gdzie go uruchomisz i przekopiujesz CUBASE.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Wow! Da się komunikować dyskietkami pomiędzy atari a PC? :)
Dzięki! Powinno pomóc. :) Zaraz spróbuję. ;)

Ostatnio edytowany przez kamil_93 (2008-01-26 20:26:35)

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Ten KOBOLD ma być jako obraz dysku z rozszerzeniem .ST

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Jest problem. Nie mogę znaleść KOBOLD. :(

Ostatnio edytowany przez kamil_93 (2008-01-26 21:22:43)

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

podaj adres na poczte to Ci wrzuce

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

13

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Mam prośbę. Kupie kabelek ST<->PC;- najlepiej na głuchołazach, a dwa - nadal nie udało mi się skonfigurować napędu CD - może ktoś mi na party pomoże, bo ja już straciłem do tego siłę ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Kopiowanie dyskietek -Atari 1040ST FM

Ryszard Mauersberg napisał/a:

podaj adres na poczte to Ci wrzuce

mistrz_kamil@o2.pl

Dzięki za pomoc! Prawdopodobnie się uda. ;)