1

Temat: Wywiad ze scena atari !

Serdecznie wszystkich scenowcow i fanow naszego komputerka zapraszam i zachecam do wziecia udzialu w wywiadzie - rozmowie. Z Autorką artykułu "Atari Raktywacja" (warszawski Metropol) Aleksandrą Paulską. Spotkanie-czat odbedzie sie w najbliższy poniedzialek (9.VI.2003) o godz. 22 na IRC kanał  #atari8.
(o ewentualnych zmianach bede informowal na bierzaco. )

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

2

Odp: Wywiad ze scena atari !

Proponuje przedyskutowac godzine wywiadu. Wydaje mi sie, ze moznaby przeprowadzic wywiad w godzinach pracy (np. o 16). Wiekszosc z nas jest wtedy w robocie i siedzi na stalym laczu, wiec nie bedzie strasu, ze jak sie rozmowa przedluzy to bedzie musial zmykac bo zbankrutuje na polaczenie przez modem. Ja osobiscie nie bede sie czul dobrze, ze zaraz bede musial spadac... :( A jesli chodzi o miejsce spotkania: niektorzy siedza w robocie za firewallami, na ktorych sa pozamykane porty od irca, dlatego moze by sie spotkac na jakims chacie via www? Czekam na opinie!

3

Odp: Wywiad ze scena atari !

wlasnie to nie bardzo jest mozliwe (juz to przerabialem ;) ;))   moze byc conajwyzej troche wczesniej ok. 20

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

4

Odp: Wywiad ze scena atari !

A dlaczego? Wybacz moje marudzenie, ale jesli ta Pani chce sie z nami umowic to niech tez wykaze nieco elastycznosci... no offence...

5

Odp: Wywiad ze scena atari !

Godzina jak najbardziej ok, tym bardziej ze mam wolny poniedzialek :) i przyjade do domu wieczorem dopiero.
Mam co prawda stale lacze, ale jakbym mial modem tez bym nie odpuscil. Za to nie ircowalem od lat - jakos nigdy nie przypadla mi do gustu ta metoda internetowej komunikacji - i bede zmuszony zainstalowac na moim stabilnym systemie domowym jakies oprogramowanie do ircowania (Mirc chyba sie to zwalalo). Moze ktos doradzi mi cos niesmiecacego w systemie, najlepiej w postaci uruchamialnego EXEka, ktorego nie trzeba instalowac....
Zbyt cenie sobie jakosc pracy na dobrze skonfigurowanym komputerze, by instalowac nieznane mi programy.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: Wywiad ze scena atari !

Lewis, nie mam dostepu do netu w pracy, a polaczenie modemowe o 22:00 jest tansze niz o 16:00.

Ty chyba Lewis pracujesz dla Tepsy, ze takie pomysly Ci chodza po glowie.  :twisted:



Jestem za 22:00, ogolnie pasuja wszystkie godziny po 19:00.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Wywiad ze scena atari !

W zwiazku z wywiadem uruchomilem sobie poraz pierwszy od wielu lat mIRCa. Konektuje sie, a tu takie kszaki


* Connecting to wroclaw.irc.pl (6667)
-
* Identd request from 156.17.114.189
* Identd replied: 3847, 6667 : USERID : UNIX : laoo
-
You are not welcome to this server: network compromised (mirkforce) (expires@04/04/24)
-
Closing Link: laoo[laoo@p78.ds.uni.wroc.pl] (K-lined: network compromised (mirkforce) (expires@04/04/24))
-
* Disconnected

Wie ktos moze o co chodzi (bo ja lamer jestem jesli o ircowanie chodzi :) ) ?

8

Odp: Wywiad ze scena atari !

K-line na twoj komp/twoja siec. Akademik - hm, ktos nabroil. ;-)
Przesiadz sie na inny serwer irc nie w polsce najlepiej
np irc.stealth.net

9

Odp: Wywiad ze scena atari !

Tak jak powiedzial X-RAY: godzina 22.00 jest odpowiednia !!!

10

Odp: Wywiad ze scena atari !

Jestem za 22:00. W poniedzialki pracuje do 19:30 (bez dostepu do sieci od 15:00)... Modem rules!

11

Odp: Wywiad ze scena atari !

wow od dawien dawna nie bylem na IRCu -  jak dobrze, ze jeszcze mam BitchX'a :)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

12

Odp: Wywiad ze scena atari !

Co do chatowania przez WWW:
http://www.ircnet.com/cgi-bin/irc.cgi
http://irc.felk.cvut.cz/cgi-bin/irc.cgi

... i wiele innych, ale te dwa nie sa Javie i nie laczysz sie przez nie sam do serwera, ale poprzez strone, a wiec powinno dzialac bezproblemowo (no... moze czasem wolno) w wiekszosci przypadkow...

Co do mIRC'a - nie jest taki "grozny", jak chcesz to mozesz sobie monitorowac instalacje, to co robi to tworzy swoj katalog/modyfikuje pliki w nim, i dorzuca zmiany do rejestru, ale zawsze pod jakas galezia z nazwa "mIRC", wiec jak bedziesz chcial sobie potem odinstalowac, to wyszukasz, skasujesz, i po bolo. Sam zrobilem lekko zmodyfikowana wersje mIRC'a, jest to archiwum rar/sfx-rar, i po rozpakowaniu tez dziala... ale raczej nie bedzie ci potrzebna,  nie updatowalem tego od ponad roku, wiec bez wyraznej prosby ;] nie bede zasmiecal forum linkiem...

A tak w ogole to... co to jest ten caly IRC? :twisted:

13

Odp: Wywiad ze scena atari !

Juz sobie wyobrazam ta liczbe osob na kanale.

Macgyver mam nadzieje ze nie ma ograniczonej liczby osob, na #atari8 :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

14

Odp: Wywiad ze scena atari !

wow od dawien dawna nie bylem na IRCu -  jak dobrze, ze jeszcze mam BitchX'a :)

BitchX r0x .... ale jak tak dawno go nie uzywales to lepiej upgradnij ;-)

15

Odp: Wywiad ze scena atari !

wow od dawien dawna nie bylem na IRCu -  jak dobrze, ze jeszcze mam BitchX'a :)

BitchX r0x .... ale jak tak dawno go nie uzywales to lepiej upgradnij ;-)

jak to mawia moj slackware:
BitchX is now installed.
Type BitchX-1.0c19 to start.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

16

Odp: Wywiad ze scena atari !

jak to mawia moj slackware:
BitchX is now installed.
Type BitchX-1.0c19 to start.

no tak.. slackware .. ;) "zintegrowany system update'owania przez net" :P

17

Odp: Wywiad ze scena atari !

apt-get rulez
cvsup rulez

;-)

18

Odp: Wywiad ze scena atari !

Wydaje mi sie, ze moznaby przeprowadzic wywiad w godzinach pracy (np. o 16). Wiekszosc z nas jest wtedy w robocie i siedzi na stalym laczu

Właśnie, większość, ale nie wsyscy. Ja, na przykład, nie mam dostępu do sieci w robocie i wole wydać trochę grosza na połączenie przez modem lub kafeję inetową.

Co do godziny. Rzeczywiście 22:00 to lekka przesada i obstawałbym za 20:00.
Aha, żadnego chata przez www!!! Dlaczego? Bo nie i już!  ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

19

Odp: Wywiad ze scena atari !

modem ruls! :lol:

20

Odp: Wywiad ze scena atari !

ok, ok. To byla tylko propozycja....

21

Odp: Wywiad ze scena atari !

do spotkania zostaly juz tylko minuty....
na szczescie zdazylem - terminarz w telefonie rox!
jeszcze tylko wygodny fotel, szklaneczka whisky i wchodzimy na irca!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Wywiad ze scena atari !

no i qpa!  Pani Ola speniała i sie nie pojawiła - tak zrozumiałem w tym chaosie, będąc na IRC-u....

23

Odp: Wywiad ze scena atari !

Jezeli ktos nie dotarl, moze sobie poczytac co sie dzialo: www.atari8.prv.pl/log.txt

Ja tam nie zaluje, ze pani Oli nie bylo ;)

24

Odp: Wywiad ze scena atari !

Jeez, ludzie naprawde uwierzyliscie w ta scieme ??? ;-]
Przeciez od poczatku bylo wiadomo ze to lipa jest ... ;-)

25

Odp: Wywiad ze scena atari !

Mikey przestań mnie już pogrążać..   :(  :(  :cry:

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor