Temat: ECHO Zine

Przepraszam, że zakłócam Panów spokój, ale szukałem ostatnio po sieci jakichkolwiek downloadów starego i zapomnianego magazynu ST 'ECHO'. Czy ktokolwiek ma cokolwiek z numerów 1-8? Dowiedziałem się gdzieś, że numeru 3 w ogóle nikt już nie ma, a twórcy są ... no właśnie gdzie oni są?

Będę dźwięczny za jakąkolwiek pomoc w pozyskaniu ECHO.

fireblade

2

Odp: ECHO Zine

Co znaczy.... będę dźwięczny ?

3

Odp: ECHO Zine

Dźwięczny = wdzięczny w brzęczącej monecie nawet, jeśli trzeba.

4

Odp: ECHO Zine

ECHO z założenia było darmowym magazynem, więc jakby ktoś od Ciebie chciał za nie "brzęczących monet" byłby zwykłym ch.... - nie dysponuję wszystkimi numerami, jedynie 4,6 i 7, ale zawsze lepszy wróbel w garści - możesz je ściągnąć stąd.

Autorem magazynu był kolega Adamsky - sympatyczny człowiek, niestety nie wiem co się z nim obecnie dzieje - wiem, że Vulgar wspomagał go przy tworzeniu, może on będzie lepiej zorientowany.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-02-15 11:19:26)

5

Odp: ECHO Zine

Zassałem, dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że ktoś będzie miał resztę. Tak gwoli ścisłości, to głównym macherem był w tej grupie chyba niejaki Riot, od którego dostałem zresztą numer 4 pocztą. Niestety potem pożyczyłem komuś i...

W każdym razie wielkie dzięki - mam nadzieje, że pójdzie to na którymś z emulatorów. :)

fireblade

6

Odp: ECHO Zine

Riot z tego co wiem od roku 1996 przestał być aktywny, natomiast Adamsky z Vulgarem jeszcze przez kilka lat wydawali ECHO.

7

Odp: ECHO Zine

Ponoć w sieci istniała jakaś forma ECHO Zine - ECHO Site. Widziałem chyba wersję 3.0. Udzielał się tam nawet Mr. Byte z T.F.T.E. Niestety ślad i słuch zaginął.

Scena Atari - masa wspomnień. fajnie, że ktoś to ciągnie dalej. Dzięki, Panowie.

8

Odp: ECHO Zine

Zgadza się. Pomagałem od numeru #6. ECHO stworzyli RIOT i ADAMSKY. Z tego co wiem na początku to głównie RIOT był odpowiedzialny za zina.

Numer 3 przepadł, być może ktoś jeszcze ma na jakimś dysku, ale wziąwszy pod uwagę zasięg STkowskiego zina z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością numer 3 przepadł, na zawsze.

niestety nie wiem co dzieje się z Adamskym. Za to jakiś czas temu całkiem niedawny dostałem propozycję od RIOTa co by nie wznwić ECHA. RIOT zresztą poszedł swoją ścieźką po oddaniu ST, i przez jakiś czas gdzieś na sieci tworzył alternatywne "Echo", ale nie miało już ono związku z ATARI. I to jest chyba to o czym wspominasz fireblade76. Echo Site.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2008-02-15 12:49:34)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

9

Odp: ECHO Zine

A Paskud albo Ramzess nie mieli tego w swoich archiwach?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: ECHO Zine

Raczej nie. Echo #3 to chyba mieli tylko RIOT ADAMSKY i TFTE, sam tego nigdy na oczy nie widzalem i nie znam nikogo innego kto o tym wiedzial.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

11

Odp: ECHO Zine

e.. tam pewnie za jakis czas wyplynie na allegro:P boxowane...w folii;)

gep/lamers^dial

Odp: ECHO Zine

Na alegro nie, ale co powiesz na:
ECHO_3.FloppyRIP.CrAcKeD.hAxOrEd.SubPL.torrent
:D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: ECHO Zine

Znalazłem u siebie numer 2 tegoż magazynu. Na pigwie jest też numer 1.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2008-02-17 13:46:19)

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: ECHO Zine

Muszę sprawdzić w moich STarych gratach, ale na numer E#3 raczej nie ma co liczyć. Pamiętam, że sam szukałem tego numeru, ale skoro sam go zgubiłem, a Adamsky i T.F.T.E. twierdzili te klika ładnych lat temu, że też go nie mają, jego zdobycie przez Ciebie, fireblade76 będzie graniczyło conajmniej z cudem rządu Tuska. :) Jakby ktoś jednak miał, to ja tez polecam się pamięci. Trochę to wstyd, pamiętam, że to był pierwszy numer który już 'jakoś' zaczął wyglądać i trochę żal, że to już tak odległe czasy.
A co do mojej odezwy do Vulgara (na którą nawet kolego nie raczyłeś odpisać), to myślę o tym już od pewnego czasu, a raczej od czasu jak zacząłem szukać po aukcjach F030. Jakby ktoś wiedział, gdzie można to cudo kupić, proszę o info, jeśli łaska.
Tak, starzeję się i noSTalgia mnie bierze.

Pozdrawiam dawnych kolegów i znajomych.

Bleed.

15

Odp: ECHO Zine

W sumie fajnie by było zebrać wszystkie dostępne polskie ziny na ST/Falcona, póki ktoś ma je jeszcze na gdzieś zakurzonych dyskietkach czy dyskach.

Vulgar podesłał mi któregoś dnia QuaST Magi 1-8 i jeszcze coś.

Szkoda, żeby to na zawsze zaginęło.

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: ECHO Zine

Witaj Riot,

widzisz, dzieki temu ze ja nie odezwalem sie ty przynajmniej raczyles pojawic sie na forum i wiadomo ze zyjesz.

Wiadomo tez ze e#3 przepadlo.

A jak cie bierze nostalgia to nie szukaj tylko znajduj.
Kupic mozna w zasadzie tylko i wylacznie na aukcjach.

Poza tym w czasy jeszcze bardziej denne dla wydawania maga niz za dawnych lat.
Ale co tam w koncu czego nie robi sie dla wlasnej przyjemnosci.
Tylko ze po pierwszej euforii zazwyczaj przychodzi nuda i zwatpienie, a potem juz sie nie chce.
No i kto ma na to dzisiaj czas.

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez vulgar (2008-02-18 09:33:20)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

17

Odp: ECHO Zine

No tak, pojawiłem się,  to było poniekąd spowodowane działalnością portalu nasza-klasa.pl. :) Lecąc za ciosem po kolegach z podstawówki i liceum,  przyszedł czas na tak znaczący kawałek mojego życia, jak scena ST.
O reaktywacji ECHO Zine myślałem raczej w kategoriach wspominkowych - jak zasugerowałeś. Nie mam tylko dostatecznie sprecyzowanej koncepcji w jakiej postaci. ECHO Site jak sam zauważyłeś było czymś kompletnie innym, bazowało na pewnym wycinku zawartości oryginalnego ECHO Zine. Tak jak nadmieniłeś, teraz z popytem na takie prody jest jeszcze gorzej niż kiedyś - choć może dla uhonorowania wspólnie przeżytych chwil... czemu nie?
W kwestii euforii - wiesz, od 2001 jestem współtwórcą wortalu o ostrej muzyce - HardZone.pl. Portal jest nonprofitowy, stały skład redakcji to mój kumpel i ja. Reszta to ludzie z całej Polski, którzy piszą newsy, recenzje, robią wywiady z różnymi ludźmi ot tak, dla własnej przyjemności. Z tego co widzę, to brak profitu jest dobrym lepiszczem takiego przedsięwzięcia. Część takich wortali przeżywa ciężki chwile, część zamiera, HZ zawsze się podnosi z marazmu tylko dzięki entuzjazmowi. Naprawdę - to zdaje egzamin.
Adamsky jest teraz w Nuneaton, ale dowiedziałem się tego nie od niego samego a z naszej-klasy. Mam jeszcze szczątkowy kontakt z grupą T.F.T.E., ale Ci z Was, którzy są żonaci a może i dzieciaci :) wiedzą, że w miarę przyrostu ilości obowiązków czas maleje wprostproporcjonalnie. Ja sam na razie jestem świeżo po ślubie, dzieci jeszcze nie mam; ale żonę mam wyjątkowo tolerancyjną :)
W każdym razie Pawle, proszę Cię o kontakt na prv, pogadamy, co?

serdeczne pozdrowienia dla wszystkich.

Riot

Bleed.