Temat: int SDX 128/Flash

ja tak nieśmialo :

ktos chetny na plytke ?

plytka ma wymiary 80mmx50 mm. miesci gala, flashke, 2 *175. druk swustronny.

plytke sie wlutowuje w miejsce 6502, proca do niej. pozniej 9 kabelkow - do mmu i do przelotek przy zlaczu karta.

Prototyp dziala ale..... przyznam szcerze nie zamawiam plytek dopoki nie bede wiedzial ilu chetnych.  oczywiscie bedzie mozna tez zakupic gotowe intSDX z zaprogramowanymi ukladami.

http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/sdx%20wewn%20%20128.JPG


http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/sdx%20sch.JPG

prosze o uwagi i opinie

cena : w/g kalkulacji ze strony futurleca przy zamowieniu 20 szt.

Printed Circuit Board Quotation
Qty    Description    Each    Total
20    Double-Sided Printed Circuit Boards     4.00    80.00
2    Solder-Mask for above boards     12.00    24.00
1    Setup and Artwork for above boards     15.00    15.00
Total (USD)    119




update...cholera...na zle zdecie vbxe patrzylem. koliduje z VBXE

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-01-13 20:50:46)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: int SDX 128/Flash

Eleganckie. Ja sie pisze ale jako jeden z 20 chetnych. Wtedy jak rozumiem wyjdzie $4 za sztuke. Przy mniejszej ilosci sie nie oplaci.
Aha, najchetniej wzialbym z zaprogramowanymi ukladami, czyli pelny zestaw do samodzielnego monazu :)

3

Odp: int SDX 128/Flash

130 dolcow z pzresylka podzielic na 20 nie wychodzi 4, nosty....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: int SDX 128/Flash

Raczej po 6$/szt. Płytka koliduje z VBXE.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: int SDX 128/Flash

jeśli to w procek idzie - to jak wygląda sprawa przy 65c816 adp (w prostej Pasiowej wersji) ??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: int SDX 128/Flash

Nie zebym sie wymadrzal, ale nie taniej bedzie zrobic tych plytek w Polsce ???

7

Odp: int SDX 128/Flash

Prosze o podanie namiarow na ww firme. Dziekuje

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: int SDX 128/Flash

Lotharek - to naprawdę można by zrobić mniejsze i w wersji SMD - zmieściłoby się razem z VBXE ... A wogóle to fajne (niskie) te ceny. W PL w TechnoServisie na przykład wyszłoby DUŻO drożej.

pomidor

9

Odp: int SDX 128/Flash

Ja chciałbym 1 lub 2 szt, ale wolałbym aby nie kolidowało z VBXE :(
Te 9 kabli mogłoby być lutowane do dziur, a nie na wierzch !
Będzię PCB ver.2 ?

Uszanowanko za dotychczasową robotę!

10

Odp: int SDX 128/Flash

Pajero - jakich dziur ? kable da rade ominac jak "wbdujesz" karta do srodka...a nie o to chodzi

bedzie ver 2.0 .. VBXE friendly

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: int SDX 128/Flash

Ja jestem chetny na wersje bezkolizyjna z VBXE, bo electron juz za momencik zainstaluje mi to cudo!

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

12

Odp: int SDX 128/Flash

lotharek napisał/a:

Pajero - jakich dziur ? kable da rade ominac jak "wbdujesz" karta do srodka...a nie o to chodzi

bedzie ver 2.0 .. VBXE friendly

Na screenach widzę, że te 9 wyjść jest do lutowania jak w technice SMD, nie standardowo - otwór jak pod pin choćby scalaka. Myle się ?

Czekam na ver2 !

13

Odp: int SDX 128/Flash

ze zmieszczeniem z vbxe to tragedii nie ma - ostatecznie, jeżeli nie da się zmieścić przesuwając scalaki to można zawsze przylutować INTSDX na długich goldpinach ponad płytką vbxe i też będzie dobrze i elegancko.

pomidor

14

Odp: int SDX 128/Flash

Nie wiem, moze Pigula by cos polecil. On zamawia plytki. Tak tylko rzucilem, no to zawsze to dochodza koszty transportu z USA do Polski.

15

Odp: int SDX 128/Flash

dlaczego chcesz robić płytki w uussaaa ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: int SDX 128/Flash

No chyba wyglada ze w usa jest taniej niz w polsce

17

Odp: int SDX 128/Flash

Proponuję także dodać dwa rzędy 20 pinowe po obu stronach, tych co obecnie - poniżej i powyżej, aby można się było póżniej dolutowywać z sygnałami choćby KMK

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/sdx.gif

czyli będzie na górze 3x20 pinów, jak i na dole 3x20 pinów, łącznie 120 pinów - fajne co pinek

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-01-18 14:47:34)

18

Odp: int SDX 128/Flash

tak wiec troche posiedzialem. zrobilem juz gotowy prototyp - plytka jest o wymiarach 128*30 mm i sadze ze jet VBXE friendly. na chwile obecna przenoszę netliste i układam elementy. nie  zdecydowałem sie na smd...BO NIE

http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/int%20sdx%20ver%202%20vbxe%20friendly.jpg


pomysl z dolozeniem pinów czy otworów na szyne danych i adresowych + kilka innych z proca jest do rozwazenia. Prosze o konstruktywna opinie

ps. na zdjęciu wersja 4.22 i nie wiem czemu ale nie umie drugiej warstwy ścieżek "zfotogafowac" w rzeczywistości sa

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: int SDX 128/Flash

Widzę tylko jeden 175, a bierne elementy? Rozumiem - prototyp ver.2 (rozumiem, że to będzie flash-ka).

Czy możesz pomyśleć o zegarze z baterią dla SDX ?

Proszę nie zapominać o otworach montażowych fi4 na rogach PCB (choćby po przekątej) - to zawsze może się przydać !

Jeśli się dobrze domyślam, GAL i 175 lutowany jest bez podstawki ?

Osobiście nie lubię lutować się do nożek 40 pinowych układów Atari. Dlatego proponowałem dodatkowe piny na linie adresowe, dane, sygnałowe - by potem można łatwo dodawać inne rozszerzenia, np. KMK-IDE.

Lotharek, tak 3mać ;)

20

Odp: int SDX 128/Flash

argument o smd poprawil mi humor z rana ;)
ps. ile razy powtarzac ze takie rzeczy wystawia sie jako .png (albo nawet .gif), a nie jako jpg...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

21

Odp: int SDX 128/Flash

Jeśli mam jeszcze coś dodać, to proponuje dawać tylko jedną ścieżkę między pinami.
Chodzi mi o problem z lutowaniem, jak za "ciasno" to łatwo o błąd.
Czy możesz oddalić ścieżki biegnące równolegle do rzędu pinów, z powodu ww.

A jakie ma zastosowanie ta pętla ścieżek po lewej stronie ?

22

Odp: int SDX 128/Flash

bedzie soldermaska tak wiec nie widze problemu. Co do "pętli" to sa tam przejscia warstw druku od strony elementów. nie widać na jpg - pokaze później

http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/ptototyp.GIF a to dzialajacy prototyp.. na razie w wersji 4.22 i plytka docelowa bedzie wezsza.

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-02-17 23:17:51)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: int SDX 128/Flash

lotharek napisał/a:

bedzie soldermaska

no zgoda, tylko że podczas wylutowywania wielonóżkowego scalaka maska ulega najcześciej stopieniu i następne lutowanie jest łokropne.... niezawsze, ale warto dmuchać na zimne (myślę o naprawach po ewentualnych uszkodzeniach).

24

Odp: int SDX 128/Flash

Dely, niewycinaj tego postu, choć piszę jeden pod drugim.... by był widoczny.

Koledzy, zmotywujcie LOTHARKA do pracy nad PCB SDX/Flash. Ślijcie usilne prośby bo temat umiera !!!!

25

Odp: int SDX 128/Flash

http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/sdx.JPG

wersja mocno poprawiona. mieści sie w xe i xl. nie koliduje z vbxe.  wymiary pltki 45mm*115 mm - dwustronna. Wersja 128sdx.  konieczność lutowania 9 kabelkow do MMU (m1-m4) i zlacza po nozkach MMu (s1-s4). płytka będzie wlutowywana  miejsce procka, a sam 6502 silą rzeczy będzie tkwił na niej.

Uwagi ??


juz widze blad..zapomnialem o T3 ale chyba to niekonieczne bo sygnal idzie tez z Mr.. poza tym na ww SDX jest caly czas ON. przyadaloby sie jeszce jedno pole na wylacznik (tzn. polaczenie do masy na switchu)

no i poprawione...

http://www.piekary.net/~lotharek/stuff/schemat.GIF

Ostatnio edytowany przez lotharek (2008-08-16 13:19:13)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey