Temat: Best XE Touch upgrade

Właśnie dotarła do mnie przesyłka z USA, z firmy Best Electronics, zawierająca min.
nowe gumki do klawiatur Atari XE (wersje bez sprężynek) znane jako "TT touch for Atari XE".

Zainstalowałem to w mojej atarce.

Wrażenia - rewelacja ! Klawisze reagują obecnie w sposób stopniowany - charakterystyczny np. dla klawiatur PC - przy czym reakcja klawisza (odbicie) jest znacznie lepsza niż ze starymi gumkami.

Zdecydowanie polecam - cena zestawu gumek to 14,50 U$D a koszty przesyłki w granicach 7 U$D.

pomidor

2

Odp: Best XE Touch upgrade

Warte uwagi, oryginalna klawiatura XE jest bardzo denerwujaca przy szybkim pisaniu.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

3

Odp: Best XE Touch upgrade

może jakaś zonanizowana akcja?? -

pytanie pomocnicze - jak się mają nowe gumki w przypadku porównania do klawiszy na sprężynkach?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Best XE Touch upgrade

Odpowiedź: weź dowolną klawiaturę PC z wyczuwalnym "skokiem" - i masz XE touch ... Z tym, że w przypadku Atari skok jest jeszcze wyraźniejszy i odpowiedź klawisza "silniejsza".

Co do sprężynek ... zupełnie inna klawiatura - ciężko mi porównywać - klawiatura sprężynkowa jest bardziej miękka w pierwszej chwili przy naciskaniu i opór narasta liniowo ... w XE touch najpierw trzeba pokonać niewielki opór i dalej klawisz wpada już mięciutko aź uderza w folię. W sumie komfort pisania podobny - kwestia przyzwyczajenia myślę.

Ostatnio edytowany przez electron (2008-02-27 22:38:00)

pomidor

5

Odp: Best XE Touch upgrade

a mozesz zrobic fotki tych gumek?

cos mi sie zdaje ze mam takie wlasnie ze skokiem, nadaja sie tez w przypadku ST/E/FALCON,
ciekaw jestem czy to to samo.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Best XE Touch upgrade

Zrobię fotki bo dwie gumki mi zostały.

Best oferuje też te gumki dla ST/STE/FALCON i to SĄ te same gumki (pytałem) tylko ilość w komplecie (i cena) jest oczywiście inna.

pomidor

7

Odp: Best XE Touch upgrade

heh, w latach wczesnych 90 dostalo mi sie atari 130 z padnieta klawiatura, wyprodukowalem wtedy chyba pierwsza atarowska klawiature z klickiem,na blasze od spodu klawiatury zamontowalem na klej mikrostyki,reszta okablowana byla kynarem, i dzialalo u mnie kilka miesiecy,potem poszlo do ludzi,ale klawiatura sie sprawowala lepiej no i ten klik

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-03-17 21:37:25)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993