1

Temat: GAL od SN-360

Czy ktoś ma może zawartość GALa 16V8 wchodzącego w skład stacji SN-360 w formie pliku .jed? Chciałbym go sobie zdekompilować i przeanalizowac.

2

Odp: GAL od SN-360

Moze Mikey ma ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: GAL od SN-360

a może nawet jest juz turbo do sn-ki ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: GAL od SN-360

To by było super! :) W takim razie reflektował bym też na zawartość Eproma z Turbo.

Ostatnio edytowany przez asal (2008-03-21 10:42:34)

5

Odp: GAL od SN-360

GALa nie mam, ale nie jest on potrzebny do turbo (znaczy schemat jego dzialania)

6

Odp: GAL od SN-360

a ten gal w sn'ce jest zabezpieczony ? czy darade go bez problemu zgrac ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: GAL od SN-360

Hej!

Ja mam SN-kę gdzie GAL jest zabezpieczony niestety.

pozdrawiam
Seban

8

Odp: GAL od SN-360

A jest gdzieś dostępny schemat SN-360?

9

Odp: GAL od SN-360

Ale tabelę prawdy sczytać się chyba da? Trzeba przeanalizować układ w którym pracuje GAL, ustalić wejścia i wyjścia i odczytać jak EPROM przez odpowiednią przejściówkę. Wyjdzie tabela prawdy, którą można wpisać w Wincupla czy w inny edytor, skompilować i zaprogramować innego GALa w celu sprawdzenia, czy działa w stacji. Zwykły hacking...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: GAL od SN-360

Niestety, GAL-e też można zabezpieczać przed odczytem... Szkoda, choć podobno są programatory, które zdejmują zabezpieczenie.

11

Odp: GAL od SN-360

Hej!

Postaram się to zrobić jak ogarnę zaległości... obecnie jestem na urlopie i nadrabiam zaległości z rodziną więc pozostaje niewiele czasu na Atari. Mam do dokończenia parę zaległych spraw (AST, UM Cart od  Nosty-ego).

Co do GAL-a to mam jedną wątpliwość... jeżeli w GAL-u został zaimplementowany jakiś układ sekwencyjny to będzie problem z otworzeniem zawartości GAL-a za pomocą "truth table". No nic zobaczymy jak się schemat rozrysuje.

pozdrawiam
Seban

12

Odp: GAL od SN-360

Jakby co, to ja też jestem z Warszawy i mam trochę doświadczenia w odkodowywaniu GAL-ów za pomocą odpowiedniego softu. Urządzenie odczytujące też posiadam! :)

Ostatnio edytowany przez asal (2008-03-21 17:26:19)

13

Odp: GAL od SN-360

asal napisał/a:

GAL-e też można zabezpieczać przed odczytem

Oczywiście, ale przecież nie można ich zabezpieczyć przed działaniem. W działającym układzie muszą być "czytane", czyli na konkretną sekwencję sygnałów na wejściach MUSZĄ dać odpowiednie sygnały na wyjściach, czyli tabelę prawdy. Na wejście zegarowe daje się najmłodszy bit, a na pozostałe wejścia pozostałe bity adresowe. Wyjścia są wyjściami danych i czyta się go (gala) jako eprom przez odpowiednią przejściówkę, czyli symuluje pracę w układzie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

14

Odp: GAL od SN-360

seban napisał/a:

jeżeli w GAL-u został zaimplementowany jakiś układ sekwencyjny to będzie problem

Mało prawdopodobne. W tych czasach i w 16V8?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

15

Odp: GAL od SN-360

Jaka to jest wersja stacji ? : http://unimor.info/yyyy/sn-360/
Udało mi się ją zdobyć dziś na "zbiórce odpadów niebezpiecznych" ;-)
Ale niesttety jest troche "rozbebeszona" ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: GAL od SN-360

Wydaje mi się, że jest to pierwsza wersja. W mojej na płytce drukowanej jest napis SN-360 pcb 1.1 . I to dodatkowe gniazdo SIO... - to nie czyjaś przeróbka ?( będzie widać czy była cięta blacha). Na 100% masz nieoryginalny napęd. Moją kupiłem trochę bardziej zdekompletowaną, ale z pomocą MIKEY'a już działa. Najtrudniej było zdobyc oryginalny napęd. Jeżeli nie będziesz jej robił to chętnie odkupiłbym ją i uruchomił.

17

Odp: GAL od SN-360

Hmm, jeżeli chodzi o sn-kę, to chyba nie ma czegoś takiego jak oryginalny napęd. Wydaje mi się, że montowali co popadnie.

18

Odp: GAL od SN-360

tez mi sie tak wydaje - te stacje wygladaja jak skladane po ciemku w piwnicy z tego, co akurat nawinelo sie pod reke

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: GAL od SN-360

TO asal:

http://blog.3b2.sk/igi/post/ATARI-flopp … N-360.aspx

pliky jed + pld

20

Odp: GAL od SN-360

Igi: I don't remember letting anyone to put this on the web except for Jer ;) I do not mind, but whoever put it there should ask first ;)

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: GAL od SN-360

:rolleyes:

Ostatnio edytowany przez jer (2010-09-24 21:20:48)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

22

Odp: GAL od SN-360

sorry:
- schema SN360 zablokowane i tak popis GALa
Ostatnie v maili.