26

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

@jer - a jednak nie jest tak rozowo. Cycat z FAQ Polameru:

"Jak mam wyslac paczke do Polski jesli w rejonie gdzie mieszkam nie ma waszego biura ? POWROT

Adres na ktory nalezy przesylac paczki do Polski to: POLAMER CARGO 5480 N.NORTHWEST HWY. CHICAGO, IL 60630

Paczka musi byc dobrze zapakowana i zaklejona oraz powinien byc wpisany adres nadawcy i odbiorcy w Polsce, przy czym w miejscu gdzie wpisany jest odbiorca nalezy nakleic (tasma bezbarwna) koperte z adresem Polameru w Chicago(my to odklejamy i wiemy do kogo przeslac paczke).

Do koperty trzeba wlozyc deklaracje ("sciagnij" deklaracje: morska , lotnicza ) z informacjami jaka jest zawartosc paczki, a takze CZEK lub MONEY ORDER na pokrycie kosztow przesylki.

Tak przygotowana przesylke nalezy nadac na poczcie lub wyslac przez UPS na nasz adres w Chicago. "

Ty tak nie robiles i doszlo?

I jak bym nie szukal na ich stronie, nie moge znalezc linku do formularza ktory podales...

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-04-03 10:02:42)

27

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

FAQ jest przestarzały, najlepiej zadzwoń wieczorem do Polameru (001)(773) 774-2784 to dowiesz się tego samego, co opisałem. Tak właśnie zrobiłem i doszło. Paczka kilkunastokilogramowa za ok. 100zł z USA do PL. W grudniu kupiłem Kaypro II (ok. 12kg) oraz Atari 800/810/2600/dżoje, literatura, carty, Supercharger (paczka 15kg na oko). Odebrałem je w końcu lutego z Polameru W-wa i za przesyłkę obydwu paczek zapłaciłem 206zł.
Edit: Z tej drogi póżniej korzystał mowny przy zakupie stacji do Apple IIgs.

Ostatnio edytowany przez jer (2008-04-03 11:54:27)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

28

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Nosty zasadniczo pobieznie to ja mieszkam w hameryce, ale obcenie przebywam w uk a za ocean jade w czerwcu. Jak bedziesz mial jakies klopoty to zawsze sluze pomoca.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-04-03 19:46:45)

29

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

vulgar napisał/a:

No to i robił co trzeba było, a dzisiaj to niektórzy by mu chętnie pomniki budowali za to.

Jeszcze bardziej niektórzy ubóstwiają tego głupola Gierka. Szczególnie Śląsku.Nawet był projekt gdzies halę sportową nazwać jego imieniem.Tymczasem jego synalek Adam, jest eurodeputowanym...

BTW. Wzoraj dostałem paczkę z US, wysłaną jako paczka zwykła morska. Waga: 24kg. Zawartość: stolik i dwa krzesełka z motywami z bajki "Cars" zlicytowane na Alledrogo. Z deklaracji (kwita na wągiel) wynikało że szła 11 tygodni (sic!). Wysłana została za pomocą jakiejś polonijnej agencji pocztowej Polonez:) W każdym razie na świstku nadawca wypełnił, że zawartością jest prezent. Podpisał się moim nazwiskiem, tylko inicjały zmienił, żeby wyglądało że rodzina. Koszt i tak wyniósł 42$. Tak sobie myślę, że chyba tak się kombinuje by a) nie było problemów z monitorowaniem zawartości b) obniżyc koszty, co nic innego nie przychodzi mi do głowy...Niemniej czas 11 tygodni jest niczego sobie:)

Ostatnio edytowany przez gepard (2008-04-03 23:00:14)

gep/lamers^dial

30

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

A ja nie rozumiem co temu kolesiowi odbiło? Przecież towar się wysyła PO otrzymaniu zapłaty, więc jakby dostał kasę przez jakiegoś PayPala to po prostu wysyła normalnie do Polski i już ;) Nikogo nie musi ścigać.

31

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

gepard napisał/a:

Jeszcze bardziej niektórzy ubóstwiają tego głupola Gierka. Szczególnie Śląsku.

Może uwielbiają, ale nie na Śląsku. ;)

Ostatnio edytowany przez ilr (2008-04-04 05:04:19)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

32

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Gepard... kierunki świata pomyliłeś.

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

gepard: po pierwsze to w zagłębiu a nie na śląsku, i nie myl się tak więcej bo ostro ryzykujesz ;) Po drugie syn nie odpowiada za grzechy ojca.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

34

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Ojca też bym sie nie czepiał, zdaje sie miał wokół siebie "światłych" doradców którzy byli z innych okolic, tak bardziej na północ. Gdyby sam podejmował decyzje, można by mieć wątpliwości. Jakby nie było obrywa się temu kto na wierzchołku i tu Geparda rozumiem.

35

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

oto gdzie lubią Gierka:
http://www.sosnowiecfakty.pl/news.php?id=3444
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2005022517
http://www.rog.com.pl/sosnowiec.htm

"W ostatnich latach mocno wzrasta popularność Edwarda Gierka. W 2002 roku w Sosnowcu, dla upamiętnienia jego osoby i dokonań, powstało Społeczne Ogólnopolskie Stowarzyszenie im. Edwarda Gierka, na początku 2003 roku wybudowano we Włocławku Rondo im. Gierka, kilkanaście szkół na terenie kraju pretenduje do otrzymania jego imienia, a ponad 50% Polaków (sondaż CBOS z 2001 roku [1]) pozytywnie ocenia to co Gierek zrobił dla kraju. Tak duży wzrost popularności Gierka podlega obecnie rozległej analizie w mediach, jego oceny są jednak rozbieżne, zależne od życiowych doświadczeń i poglądów politycznych wypowiadających się osób."

http://larecki.blog.onet.pl/2,ID149538739,index.html

często przewija się tu Sosnowiec...a to chyba Mazury, nie chłopaki???:P    Rzeczywiście uprościłem....Katowice i okolice (a tam chwalą Pięknego Edwarda) nie są na Śląsku, tylko na Śląsku Dąbrowskim:P

gep/lamers^dial

36

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Oj Gepard, Gepard... Sosnowiec to Zagłębie i nic ponad to...

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

37

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

I jeszcze jedna sprawa nie ma Śląska Dąbrowskiego... Śląsk to jest Śląsk i nic ponad to

Ostatnio edytowany przez ilr (2008-04-04 17:30:31)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

38

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

i jeszcze drugie - edytowac wlasnych postow to nie nauczyli?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

39

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

A kto będąc na "tym Śląsku" pije pifko i nieopacznie wypowie ...Śląsk, ma kłopoty z powrotem w rodzinne strony. Taki to.... Śląsk. Rzeka jest granicą, tak było i tak jest.

40

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

jellonek: może i nauczyli, ale kierownik wyłączyli możliwość kasowania własnych postów.. pyrsk :)

Ostatnio edytowany przez ilr (2008-04-04 19:47:32)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

41

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

skoro juz sie czepiacie moich rodzinnych stron:
0. jak juz wspomniano: pomylka slask<->zaglebie moze drogo kosztowac - prawda to :)
1. wiekszosc granicy to rzeka (brynica), ale nie wszedzie. sam mieszkalem w zaglebiu po 'niewlasciwej' stronie rzeki.
2. (imho): gierek (oraz wiele innych osob z roznych stron polski), mimo, ze dzialali w takich, a nie w innych czasach zrobili naprawde duzo dobrego dla danego regionu (klasycznym, slaskim przykladem jest zietek). i jest co najmniej nie fair oceniac ich teraz. dlaczego mieszkancy sosnowca maja zapomniec o gierku (edwardzie), skoro dzieki niemu miasto sie rozwinelo? dlaczego mieszkancy 'ziem odzyskanych' nie pluja na pilsudksiego - w koncu olal te tereny. dlaczego nie wypieramy sie naszych przodkow, ktorzy walczyli w armiach zaborcow/okupantow, itd, itp...?
ot - historia, jest czasem mocno pokrecona i nie tylko bialo-czarna, a dzis pijac kawe/herbate przed monitorem latwo sady wydawac.

i na koniec:
oto jak sie mozna pieknie roznic: http://www.youtube.com/watch?v=tDpgogAd338 :)

Ostatnio edytowany przez Bober (2008-04-04 21:59:26)

42

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

nosty napisał/a:

@jer - rewelka! Jestem pewny ze kiedys konieczne byly te hucpy z etykietami.
Teraz to bajka... I mozna samemu manipulowac deklarowana wartoscia paczki co bardzo przydaje sie do unikniecia VAT'u :)

No jer już to niedawno tutaj pisał i ja Tobie nosty na priv też. Od tego czasu skorzystałem już wiele razy. Mimo jednak że procedura jest teraz prostsza, to jednak można trafić na problemy. Żeby zamówić paczkę już z Polameru do Polski, musisz mieć adres sprzedawcy i numer nadania jego paczki. Ten pierwszy zwykle dostajesz w fakturze, ale nie zawsze. Co do drugiego, to jeden z moich sprzedawców twierdzi że numeru paczki nie ma i już mieć nie będzie więc moja paczka pewnie leży w Polamerze. Zapytałem ich czy mogą odnaleźć po adresie nadawcy, ale oni słabo odpowiadają na maile.  W poniedziałek będę musiał zadzwonić do Szikago.
W każdym razie lepiej przed zalicytowaniem zapytać sprzedawcę czy po nadaniu zakupionego towaru do Polameru będzie na pewno mógł podać numer nadania (confirmation albo tracking number).

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2008-04-04 23:08:30)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

43

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Ludziki, przeca ja tylko napomknalem co pisza w/g oficjalnych podrecznikow. Btw. sam kiedys bylem kilka razy w Rudzie Slaskiej.Kumpel paradowal tam w szaliku Gornika Z. i mnie pouczal (sam paradowalem w szaliku Arki G.) ze trza uwazac bo ulice dalej juz Ruch Ch. a z kolei w inna strone Gieksa.Wszystko zbite w jedna aglomeracje i jak mowil bezustannie trza sie pilnowac.A na marginesie ponoc np.Sosnowiec jest znienawidzony w Katowicach...

Dodam, iz jestem rodowitym przedstawicielem Separatystycznego Wielkiego Ksiestwa Kaszubskiego:P. A moj ojciec byl w Wehrmachcie a jego brat w Kriegsmarine...(powaznie...) I wcale jakos mi nie wstyd z tego powodu.

Ostatnio edytowany przez gepard (2008-04-05 00:16:07)

gep/lamers^dial

44

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Jako przedstawiciel Wielokulturowego Wolnego Miasta Łódź przyznam, ze kompletnie nie wiem o czym wy mowicie... Dla mnie cala okolica Katowic to po prostu Slask ;) W zyciu bym nie wpadl ze macie tak skaplikowana polityke lokalna!
No i dziwi mnie zawsze, ze nazywacie osobnymi miastami to co w kazdym innym miejscu nazywano by dzielnicami jednego miasta :D

45

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

1. skomplikowana polityka lokalna to zapewne wplyw historii. slask byl w rekach polski (nie liczac XX wieku) ostatnio za krzywoustego. zaglebie - to (historycznie) malopolska - tym samym caly czas w polsce bylo (z przerwa pomiedzy 3-cim rozbiorem a ksiestwem warszawksim). jest jeszcze twor posredni - ksiestwo siewierskie (czyli zachodnia czesc dzisiejszego zaglebia). to bylo osobne panstwo pod przywodztwem biskupow krakowskich (biskupi krakowscy przestali uzywac tego tytulu dopiero po II wojnie swiatowej). ciekawostek historycznych (nietypowych w skali kraju) jest wiecej, ale to inny temat :)
2. co do nazewnictwa - tutejsze mista tez maja dzielnice :), ktore to ku uciesze przyjezdnych sa uzywane w komunikacji miejskiej zamiast nazw miast (tworzen huta, zagorz zajezdnia, brzeczkowice petla itd...).

46

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Nosty... równie dobrze mógłbyś powiedzieć że każdy napotkany człowiek w okolicach Katowic to Ślązak.
I takie myślenie (wynikające z niewiedzy) wyrządziło wiele szkód temu regionowi. Co złe, to na pewno na Śląsku. Jakiś zagubiony człowieczek przyjeżdżający w te okolice na widok dymiącego komina mówi... Na ŚLĄSKU był. Okazuje że że był, ale pod dużą krokwią w Zakopanem bo tam też z komina dym leci.

47

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

> dlaczego mieszkancy 'ziem odzyskanych' nie pluja na pilsudskiego

Ależ niektórzy plują. Np. za strzelanie do wiernych rządowi wojsk.

Bober: Każdy kto miał w ręku atlas historyczny wie, że aktualne woj. śląskie Śląskiem historycznym nie jest. Szkolnictwo niestety kuleje.

48

Odp: Szlag mnie trafi przez Amerykanow kiedys!

Może już dajcie sobie sianka, nie dość że nie ma to nic wspólnego z Atari, ani w ogóle ośmioma bitami, to na dodatek już na pewno nie z topikiem. No chyba że niechęcią Amerykanów wszelakiego pochodzenia do wysyłania paczek do nosty'ego można wytłumaczyć te archaiczne szowinizmy w południowej części pewnego kraju w środkowej Ełropie.

pozdrawia mieszkaniec ziem odzyskanych, szanujący (z umiarem) Piłsudskiego, wnuczek repatriantów z okolicy Buga i (z drugiej strony) centralnej Polski, małżonek wnuczki repatriantów/emigrantów z Bałkanów.
trzy-czte-ry: Pię-kna na-sza Pol-ska ca-ła... :-D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.