1

Temat: Kaseta 90

Cześc jak uważacie lepiej do magnetofonu wżywać kaset 60 czy 90 bo na walkmanach jak się dużo z 90 słuchało to się pasek naciągał czy mojemu magnetofonikowi to grozi czy nie bo wygodniej by było więcej nagrać na jedną kasete niż na dwie

2

Odp: Kaseta 90

Pierwsze słyszę, żeby od słuchania się pasek naciągał ;)

Ostatnio edytowany przez jer (2008-04-19 13:47:17)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Kaseta 90

Mówisz o taśmach do magnetofonu Atari? Wolałem na 60 nagrywać,było mniej kłopotów z wgniotami, wciąganiem taśmy itp.... zwykłe żealzowe.

4

Odp: Kaseta 90

Dobrej jakości 90 chodzi idealnie, pod warunkiem, że od czasu do czasu przewinie się ją do końca i do początku, żeby się równo ułożyła w kasecie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Kaseta 90

Sporo zależy od samego magnetofonu, o ile w XC11 nie powinno być problemu, to w XC12 już może być (szczególnie jeżeli paski nie są świeże).

Taśmy C90 i C120 mają też swoje zalety, np. przez to że są cieńsze lepiej opasają głowicę (niestety zysk z tego niewielki, a z tego samego powodu łatwiej się ścierają a co najgorsza zaginają...).

A przewinąć trzeba każdą kasetę (czy to magnetofonową czy magnetowidową) raz na kilka tygodni...

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-04-19 15:12:38)

wszystkie trzy strony świata

6

Odp: Kaseta 90

A przewinąć trzeba każdą kasetę (czy to magnetofonową czy magnetowidową) raz na kilka tygodni...

audiovoodoo? ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Kaseta 90

wielkie dzięki będę teraz używał tylko C60 a tak pozatym to jestem w 7niebie bo znalazłeem CAS z Boulder Dashem i wszystko super sie do atari wgrywa :D :D :D 10 minut i wielka RADOŚĆ

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-04-19 16:38:20)

8

Odp: Kaseta 90

-->jellonek, niestety nie, a szkoda - bo można by było sobie sporo roboty i czasu zaoszczędzić :P

wszystkie trzy strony świata

9

Odp: Kaseta 90

W momencie zainstalowania turbo stosowałem tylko 60 - only one side write!  Przewijanie 90 trwało dłużej niż wczytanie gry :)

10

Odp: Kaseta 90

heh a ja mam tylko normal (nie przeszkadza mi to nawet wgrywa się wszystko we wszelakich warunkach) i sie zaczekuje pół godziny na gre :D i bardziej pasowały by mi C90 bo zmieściłbym nie 3-4 gry a 5-6 na jednej kasecie ale jak piszecie że jest bardziej skłonna do załamań zgięć itp. to zostanę przy C60 dzieki za odpowiedzi :D

11

Odp: Kaseta 90

Mtek: taka rada doświadczonego kaseciarza: jakąkolwiek nie wybierzesz, nagrywaj tylko na jednej stronie - nie będziesz miał schiz, że po zatrzymaniu magnetofonu gra z drugiej strony będzie miała wgniecenie na samym początku ładowania.

___
Press play on tape...

12

Odp: Kaseta 90

Otóż to....można sobie pomóc, ale potrzebna jest lutownica.
Do magnetofonu dobudowuje sie przełącznik, jak nastąpi start magnetofonu i gra sie wgrywa, to wtedy przełącznik...myk. Gra sie wczyta, uruchomi a procedury wydadzą polecenie... silnik STOP, a silnik dalej kręci i nawet przez nieuwagę nie można wgniotu zrobić. Trochę wprawy i działa całkiem przyzwoicie, mnie działało.

13

Odp: Kaseta 90

to już bym wolał do tego plastikowego czujnika naciągu kasety dodać elektromagnesik podciągający go (czyli "naciskający stopa") w momencie braku sygnału na linii "play" - wszystko elektronicznie, automatycznie i w środku.

___
Press play on tape...

14

Odp: Kaseta 90

tak tylko magnetofon nigdy mi się nie ztrzymuje po wgraniu gry/programu i nie wiem dlaczego (może mam coś uszkodzone)ale czy to nie będzie miało wpływu na wgrywanie czegoś ?? bo gry wgrywają się zawsze jeszcze mi się nie zdarzyło żeby się nie wgrała. A magnetofon trochę przykurzony ale w środku głowica jak nowa

15

Odp: Kaseta 90

To zatrzymywanie jest potrzebne tylko w niektórych przypadkach, jeżeli przed grą jest np jakieś demo i potem dogrywa się dalsza część, lub jeżeli w Basicu używa sie do nagrywania opcji LIST. Na ogół nie przeszkadza.
A uszkodzenie polegać może na tym ze na płycie Atari przebity jest tranzystor sterujący pinem 8 gniazda SIO, lub w magnetofonie już wcześniej ktoś dokonał modyfikacji i ta opcja sterowania jest wyłączona. Trzeba by woltomierzem sprawdzić jak zachowuje sie linia podpięta do pinu 8 gniazda SIO a potem na płytę magnetofonu popatrzeć.

16

Odp: Kaseta 90

Najpewniej zwarty jest jeden ze styków przewijania na płytce magnetofonu - zmęczenie materiału. Wymieniało się je kiedyś, gdy klientowi "nie stawał".

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: Kaseta 90

z tego co zauważyłem to przy wgrywaniu Bruca lee wgrywają się jakieś napisy i magnetofon staje na jakieś 10 sekund następnie się uruchamia i wgrywa się dopiero gra ale na końcu wgrywania już nie staje.Tak samo jak wgra się jakiś taki wykrzyknik tylko magnetofon zatrzymuje się na sekundę i rusza dalej

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-04-21 08:03:54)

18

Odp: Kaseta 90

Tak powinno być, natomiast zatrzymywanie sie magnetofonu na końcu, po wczytaniu całej gry uzależnione jest od tego czy programista umieścił polecenie... zatrzymaj silnik. Jeżeli nie, to silnik dalej kręci i nie ma to nic wspólnego z uszkodzeniem magnetofonu.
Jeżeli chcesz sprawdzić czy twój magnetofon prawidłowo reaguje na polecenia to nie wkładaj do niego taśmy tylko załącz PLAY a w Basicu wpisz
POKE 54018,52   silnik ruszy, a potem wpisz
POKE 54018,60   silni zatrzyma się (nie zapomnij o klawiszu RETURN)

Z tym wykrzyknikiem też tak ma być, bo wgrał się loader i inicjuje się, więc silnik zostaje zatrzymany a potem dalej wgrywa.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-21 08:46:54)

19

Odp: Kaseta 90

hym włączam play silnik kręci wpisuje to na zatrzymanie i nic

20

Odp: Kaseta 90

No co coś jest nie tak,,,, tylko ciekawe dlaczego zatrzymuje silnik w sposób jak opisałeś poprzednio
Magnetofon dostaje stałe zasilanie poprzez pin 10 SIO, natomiast poprzez pin 8 SIO następuje włączenie lub wyłączenie silnika powyższymi instrukcjami. Przed chwilą sprawdzałem w moim magnetofonie, to na pewno tak działa

21

Odp: Kaseta 90

Niedowiarki ;) Sprawdźcie styki podklawiszowe, conajmniej jeden jest zwarty, na granicy ułamania.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

22

Odp: Kaseta 90

no to już nie wiem co to może być ale mam jeszcze jedno całkiem inne pytanie czy mogę zostawiać zasilacz podłączony do kontaktu czy wyciągać po graniu bo on sie trochę ciepły robi więc pytam

Ostatnio edytowany przez mtek (2008-04-21 10:53:43)

23

Odp: Kaseta 90

Weź sobie kup wyłącznik dwutorowy w sklepie z elektroniką (10A/230V ~5 zeta) i wsadź do zasilacza przed trafo.

//EDIT miałem ten sam problem z zasilaczem do 800XL

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-21 11:02:51)

___
Press play on tape...

24

Odp: Kaseta 90

sorry że troszeczkę odkopałem temat ,ale zauważyłem że jak wgrywam gre RESCUE ON FRACTALUS ! to magnet zatrzymuje się zawsze ,Awięc był to problem chyba nagranych taśm