Temat: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Który to rok ? Może jakieś wspominki ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

1995 lub 1996 r. - najwięcej ludzi, najwięcej produkcji, jedna przełomowa ("Asskicker")
:)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2008-05-01 12:59:48)

3

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

90(91?) czy coś koło tego - a to ze względu na The Top 1 i The Top 2, jedyne demka jakie przedtem znałem to zazwyczaj były "proste" jednoekranówki, a tu pojawia się coś takiego ;)

wszystkie trzy strony świata

4

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

1994 - 1998 - najlepszy okres ... duzo sie dzialo, duzo sie imprezowalo, duzo sie po atarowkich parties jezdzilo ... i duuuzo sie produkowalo :)

5

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Doklanie, najwiecej sie dzialo, najwieksze Party byly w tym czasie.

6

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Wg mnie najważniejsze lata to:

1994 - pierwszy polski zlot "sceny" (party w Mirowie) na którym odbyły się  "kompoty"

1996 - (Quast 96) oficjalna prezentacja dema AssKicker, który zapoczątkował nowy trend w produkcjach na Atari

2002 - Lato Ludzików, Opalenica - "powrót do życia" wielu osób ze sceny, prezentacja dema "Numen" jako początek "nowych standardów"

2003 - powrót legendarnego zlotu "QuaST Party", na tym zlocie było wyraźnie widać nowe oblicze "sceny atarowskiej" po ewolucji

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

1988 - kupiłem atari.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

fakt ... 1989 - dostalem atari :)

9

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Tak, jak też mam Atari od 1988r., ale to raczej nic wspólnego ze sceną nie ma :/

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Najlepsze dopiero będą :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Młode pokolenie rośnie. ;) Ja mało się wypowiadam, ale wszystko co piszecie czytam. ;) Póki co jestem na etapie nauki Atarynkowego świata. ;)

Ostatnio edytowany przez kamil_93 (2008-05-02 20:56:49)

12

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

'89 - dostalem atari
'90 - skumalem co to basic
'92 - skumalem co to LDA STA I JMP
'96 lub '98 - ORNETA to co tam zobaczylem

oraz ostatni NUMEN chyba 2002

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

95 i 96 - moim zdaniem najbardziej dynamiczne.

14

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

A ja dostałem ATARI 800xl w 1989r. I mam je do dziś :D

ATARI 800xl, CA-2001, XCA12 mnóstwo kaset i dyskietek :)

15

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Najbardziej płodne dni to lata pracy nad SERIOUSem, Prawdziwa scena..... to atmosfera na giełdzie komputerowej i ten zgiełk.... ludzi jak mrówków. 99% dreptających w miejscu  nie wie po co przyszło, ale robią tłok.
A komputer mam od jesieni 1986 roku. Z tego okresu pochodzą pierwsze nieformalne jeszcze zawiązki co bystrzejszych chłopaków którzy wiedzą już co to LDA i STA, i potrafią posługiwać się rejestrem Y by przenieść zawartość bloku pamięci w inne miejsce. Zwady przy tym...... Kilku dyskutuje i wie o czym mówi, reszta z rozdziawioną gębą słucha i koduje w mózgu. Ach, jak też by tak chcieli, na razie nie potrafią. Szkoda że Tajemnice Atari umarły, a na prawdziwym zlocie nie byłem, raz - brak kasy, dwa - jakby to powiedzieć......

16

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Zenon, nie zniechecaj sie , narybek tez sie uczy,poki co siedzi z rozdziawiona geba ale slucha kombinuje, na razie nie potrafi ale sie stara. Poza tym ja strasznie doceniam te odlamki twojej wiedzy ktora mi przekazales czy to osobiscie na Gg czy z lektury Seriousa.W miedzyczasie staram sie sam dochodzic do pewnych rozwiazan. I naprawde doceniam kawal dobrej roboty scenowcow,panowie tak trzymac. Koderem wiem ze nie bede, LDA i STA potrafie wykorzystac do zrobienia migajacego kolorowego  ekranu ale dla koderow zawsze beda potrzebne rozszerzenia itp i chce w tym kierunku dalej dzialac. Wrocilem do branzy dopiero 2-3 miesiace temu i nie zamierzam odpuscic. Atari nadal zyje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Ja pisałem o zdarzeniach sprzed lat... a coś ty taki pewny że koderem nie będziesz? Zakład...?
Też myślałem że EPROMki w życiu nie zaprogramuję.....  teraz powiem, nie ma rzeczy prostszej w realizacji.

18

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

No wlasnie Zenon, liczy sie motywacja, prosty przyklad,maw zagonil mnie posrednio do podlaczania MP3 do magnetofonu, temat mnie zainteresowal, w godzine podlaczylem i dziala, od dwoch dni siedze i probuje zrozumiec dlaczego to dziala bo w/g schematow nie powinno ,heheh.Ale wlsnie chodzi o to napedzanie sie.Mam zadanie i dzialam.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

19

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

Ja też podłączyłem mp3 do kasetowca. :P Tzn nie do Atarynki, bo nie mam do niej kasetowca, ale w C64 sprawdza się to podłączenie. ;)

20

Odp: Waszym zdaniem - najlepszy rok na scenie (Atari 8bit)

kamil_93 napisał/a:

w C64 sprawdza się to podłączenie. ;)

nie ma co porównywać, no i nie o tym temat :P
w scenie nie uczestniczyłem, usłyszałem, że coś takiego istnieje w okresie, kiedy atarynka u mnie zapadała w "sen zimowy" - to chyba było w 93/94 roku i chyba jakieś Demo  (compo ?) trafiło w moje łapki - z tańczącymi sinusoidami w 3D eli coś podobnego... -  więc dla mnie to najlepszy rok :)

___
Press play on tape...