51

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

jellonek napisał/a:

Tobie nie zastapi... mi zastapil...
kwestia gustu, jak i z ogladaniem filmow - dla mnie bardziej liczy sie tresc filmu, niz "full hd, dzwiek na 15tu glosnikach, obraz na scianie"
wszystko zalezy od osobistych potrzeb - a te kazdy ma inny...

Nie jedno jest potrzebne jak i 2gie i najlepiej mieć oba...!!

W podróż wygodny mały hp z baterią na ponad 6h pracy/zabawy
a w domu wielki piec  i jestem szczęśliwym człowiekiem :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2008-05-09 14:21:18)

52

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

A jak sobie radzisz z przenoszeniem/synchronizacją danych? Maile, aplikacje, konfiguracja ide programistycznego, pluginy do programów? Ja z powodu uciążliwości zrezygnowałem z pieca w domu - mam tylko lapa.

Ostatnio edytowany przez mono (2008-05-09 15:01:08)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

53

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

To może czas, żeby wreszcie i autor tematu coś powiedział... ;)

Własnie leżę sobie w wyrku i piszę ten post na moim nowiutkim laptoku :) Jest super :)
Tak więc stałem się szcześliwym człowiekiem z fajnym laptokiem do zabaw w terenie i mocnym blaszakiem :)

grzybson/SSG^NG

54

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

I który w końcu? Stinkpad? ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

55

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

taaaaaaaa ;) mam niezły fun bawi ac się czytnikiem lini papilarnych :P

grzybson/SSG^NG

56

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Jaki model konkretnie ?

pomidor

57

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

UV1DKPB - ten co w linku w pierwszym poście - C2D T5250 (1.5GHz), 1 GB Ram, 120 GB HDD, matryca 15" niepanoramiczna. :)

grzybson/SSG^NG

58

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

no to teraz radze by ten watek pozostal wstrzymany na kilka miesiecy, po ktorych ino autor powinien sie wypowiedziec - czy aby ten wybrany sprzet - spelnil jego wymagania?

grzybson - czekam na info - ale dopiero za pare miesiecy - jak juz emocje zwiazane z zakupem "nowosci" opadna. mam dziwne wrazenie ze sprzet bedzie zajebiaszczo spelnial wymagania podane w pierwszym poscie, ale te wymagania sie moga z czasem uzytkowania "nieco" zmieniac ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

59

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Jedynym jego "mankamentem" jest w sumie tylko grafika, to tylko GMA X3100. Jednak jak już pisałem, lepsza w terenie nie jest mi potrzebna (a że demka fabruszy słabo chodzą, cóż przeboleję :) ). Reszta wydaje się być ok - proc to w końcu C2D, więc mimo relatywnie niezadużego zegara ma sporo mocy. jedyne co chciałbym  najblizszym czasie zrobić, to dołożyć giga ramu, ale na razie jestem spłukany :)

Oczywiście za jakiś czas, jak go już sobie poużytkuję,  postaram się napisać tu coś więcej na jego temat. A i być może nawet wezmę do Głuchołaz, więc osoby zainteresowane będą mogły go obejrzeć.

grzybson/SSG^NG

60

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Do Głuchołaz demo lepiej napisz, po maturze będziesz miał duuuuuuuuuuużo czasu.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

61

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

<offtopic> Czy napiszę demo - niwiem. Wiem zaś, że ten czas poświęcę na obsługę ASM'a ;)

grzybson/SSG^NG

62

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Mój to UV1DSPB Dual Core T2310, (1,46GHz) czyli słabszy, ale myślę, że do zastosowań praca / gry żony nie ma to żadnego znaczenia. Najważniejsze - Vista Business z płytami downgrade do XP Pro w komplecie (downgrade już zrobiony - uff - były problemy bo jedna z płyt się nie czytała i musiałem wymieniać u sprzedawcy czyli w MM).

pomidor

63

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Mam dziwny problem. Ze swoim modemem do neostrady Sagem Fast 800 E2T. Bardzo często gubi mi synchronizację, lecz rzecz ta dzieje się tylko na laptopie, na stacjonarnym pudle nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edit: Problem chyba rozwiązany. Zajrzałem w zarządzanie energią, na ostatni, dodatkową dodano od lenovo zakładkę, uruchomił się ich jakiś programik, tam znalażłem opcję "enable always on USB" i jak na razie trzyma się dobrze.

Edit 2: Jednak się pomyliłem, braki synchronizacji dalej się zdarzają, choć, jak pisałem na stacjonarnym jest ZAWSZE ok.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2008-05-13 11:40:58)

grzybson/SSG^NG

64

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Czas wywiązać się z obietnicy, czyli porcja wrażeń z użytkowania ThinkPada...

Konstrukcja jest sztywna, nigdzie się zbytnio nie ugina, plastiki dobrze są spasowane. Wkurzają mnie dwie rzeczy. Pierwsza - osłona złącza do stacji dokującej (styki są osłonięte, ale laminat jest trochę widoczny). Druga - mocowanie baterii mogłoby być ciut lepsze - jeden zatrzask po środku i mały po boku. Trzyma się, jednak da się tym trochę poruszać. Natomiast zawiasy są rewelacyjne, chodzą dość ciężko.
Bardzo przyjemna w pracy jest klawiatura, jedynym jej mankamentem jest umiejscowienie klawisza Fn - prawy dolny róg klawiatury, z początku myliłem z nim klawisz Control, ale to już minęło.
Miłą niespodzianką są wbudowane głośniki - jakość dźwięku jak na laptopa jest wręcz zaskakująca.
Ekran matowy, rozdz. 1024x768 - jasność i kontrast są spoko, katy widzenia - w poziomie OK, w pionie niestety są dość małe. Nie najgorzej radzi sobie także na powietrzu w słońcu. Obraz był o niebo wyraźniejszy niż na mojej starej Toshibie, dałoby się w spokoju obejrzeć film (testowane na działce, w dość rzadkim cieniu jabłonki).

Co do hałasu i ciepła. Dyskomfortu cieplnego raczej nie odczuwam. Jeśli zaś chodzi o dźwięki. Wentylator chodzi cały czas na niskich obrotach, ale one są prawie że niesłyszalne, gdy zaś obciążenie rośnie włącza się drugi bieg. Dysk twardy też charakteryzuje wysoka kultura pracy. Nie można tego jednak powiedzieć o napędzie DVD. Przy niektórych  płytach potrafi zawyć tak ostro, że nawet blat biurka drży.

W normalnej codziennej pracy sprzęt sprawuje się rewelacyjnie. Postawiłem sobie Abyss Web Server (nie Apache ;) ), PHP, MySQL i spokojnie w CoreEditorze pracuję nad odbudową http://Atari.Pigwa.Net, a w tle lecą sobie sapy ;) Wrzuciłem też Delphi i Dev C++. Oprócz tego obejrzałem na nim trzeci i czwarty sezon House'a, oglądam BSG i jest miło :) Emulator Atari hula aż miło. O grach nie będę się wypowiadał, gdyż nie jestem zbyt namiętnym graczem - CS 1.6, AoE II - to musi działać :) Odpaliłem natomiast z ciekawości Debris Fabruszy - rusza, ale żeby uzyskać jakąś płynność trzeba ostro zjechać po rozdzielczości i wyłączyć cienie. Nie narzekam, wiedziałem na co się decyduję biorąc GMA X3100. poza tym jakoś specjalnie go nie obciążałem, nie było okazji

Podsumowując - jestem zadowolony z kupna tego lapka. No i to byłoby na tyle, nic dodać, nic ująć. Jedyne co, to jak się wzbogacę, to chyba dołożę jeszcze giga ramu.

grzybson/SSG^NG

65

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Już zadecydowałeś, ale przemyśl sprawę "jabłka" synu. Gwarantuję, że dwukrotnie +/- większa cena da Ci 10 razy więcej radochy, wydajności i bezpieczeństwa . Po kupnie Mac'a stwierdzam, że PC najlepiej to ma rozwinięty monopol. I gdyby nie kilka gier, to bym się już dawno pozbył tego paskudztwa. No i przy okazji mocno byś nobilitował w światku komputerowym. Możesz kupić najbardziej wypasionego merca, a możesz też po prostu złożyć zamówienie na Rolls Royce'a. Wydasz więcej ale nie zmienisz tego auta najprawdopodobniej do końca życia:-)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

66

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Jasne Synek, przemyśl to, a najlepiej pooglądaj, co Cię czeka: http://www.youtube.com/watch?v=HqsblO6InjE ;)

___
Press play on tape...