Temat: SIO2PC i Laptop

Czy SIO2PC (com) ma szansę odpalić na laptopie za pomocą tego
http://a.gery.pl/show_item.php?item=357212912 ?
Inaczej mówiąc, czy APE potrafi z tym zagadać ?

2

Odp: SIO2PC i Laptop

A ten wątek czytałeś?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

3

Odp: SIO2PC i Laptop

Owszem czytałem, ale to było 3 lata temu.
Poza tym to nie jest zwykła przelotka.

4

Odp: SIO2PC i Laptop

I od tego czasu nic się nie zmieniło. W firmie używamy notebooków do sterowania różnymi rodzajami dziwacznych urządzeń i niestety muszę stwierdzić, że  takie ustrojstwa nie zdają egzaminu. Ale karty PCMCIA nie mają tych problemów.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

5

Odp: SIO2PC i Laptop

ilr: przepraszam bardzo, ale wlasnie tu ktos sie wypowiadal ostatnio w konkretnie tej kwestii (tj. dokladnie o kabelek w oparciu o ten uklad) i "ponoc robi". mi taki kabelek "robi" ze wszystkim do czego wpinalem, choc sio2pc jeszcze nie zmontowalem (szczerze watpie by nie zadzialal z dosowa wersja ape odpalana pod dosboxem).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: SIO2PC i Laptop

Nie mówię, że na pewno nie będzie działał, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że może nie działać. Pewność uzyskamy dopiero wtedy kiedy sprawdzimy empirycznie. :-)  Z sio2pc nie testowałem ani  jednego ani  drugiego. Zdaje się, że mam gdzieś kabelek na tej kości to mogę sprawdzić, ale dopiero z wieczora.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

7

Odp: SIO2PC i Laptop

no i wtedy bedzie jakas konkretna odpowiedz ;)
btw. pod jakim softem bedziesz to testowal?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: SIO2PC i Laptop

Jak czas pozwoli spróbuję na: APE,  AtariSIO i sio2bsd.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

9

Odp: SIO2PC i Laptop

ape polecam dosowy, ale uruchamiany spod dosboksa (czy pod winda, czy pod linuksem, czy pod *bsd)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: SIO2PC i Laptop

Przelotka będzie działać z sio2pc ale tylko w trybie normal (o ultra speed zapomnij) - dodatkowo trzeba zmienić 2 ustawienia w Ape (w konfiguracji kabelka pole framing treshold i safety margine ) niestety nie pamiętam przy jakich wartościach ja je zwiększałem o kilka w góre - aż odczyt sektorów z pliku atr był płynny...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: SIO2PC i Laptop

Do testów użyłem jednoukładowego sio2pc z diodą oraz przelotkę usb2rs232 nieznanej mi firmy ze scalakiem prolific 2303. Wersja windowsowa niby działa, ale jakoś kulawo i niestety nie udało mi się skompensować tego kręceniem parametrami. Co rusz występował błąd 140 i nie można było czytać z innego niż pierwszy zamontowanego obrazu. Zupełnie inaczej zachowywała się wersja dosowa uruchomiona w dosboxie. W zasadzie jedynym problemem było usypianie co jakiś czas transmisji na kilka sekund.  Oczywiście, w obydwu przypadkach tak jak pisze Piguła - szybkość x1. Ciekawostką jest, że moi koledzy z tej przelotki zrezygnowali bo nie można jej było wykorzystać do tego co mamy w robocie.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

12

Odp: SIO2PC i Laptop

Testowałem przelotkę opartą na pl2303 na linuxie z sio2bsd. W kodzie nie dopatrzyłem się sterowania czy choćby wykrywania stanu linii command, tak więc wydaje mi się, że sio2bsd używa tylko zwykłej komunikacji szeregowej bez wnikania w stany linii kontrolnych cts/rts, dtr/dsr czy ri (drac030 - jeśli jest inaczej popraw mnie). Testy poprawnie szły z prędkościami 19200, 38400 i 57600. I faktycznie od czasu do czasu komunikacja się "przytykała" - wystarczał break i pięknie wszystko szło dalej (ale to do tematu nie należy jak sądzę).
Z innej strony testowałem również ten interface z kontrolą cts/rts na minicom, microcom i picocom :D (na linuxie) i wszystko wydawało się iść poprawnie (choć nie wiem, czy na cts/rts wystawiane są poprawne stany, bo nie mam tego jak sprawdzić).
ilr: A czy można wiedzieć czego potrzebowaliście w robocie ?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

13

Odp: SIO2PC i Laptop

Jasne, że można. Świadczymy usługi utrzymaniowe na rzecz telefonii gsm. Urządzenia, które tam stosują niespecjalnie kochały się z tymi przelotkami.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

14

Odp: SIO2PC i Laptop

nie no - czasem calkiem niezle sie "kochaja"
ja przy pomocy kabla opartego o ten uklad podpinam sie pod plytki z avr32, mips32 - do ktorych to znowu przypinane sa m.in. moduly gsm ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: SIO2PC i Laptop

Niestety dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć, które urządzenia na BTS-ach nie chciały pracować. Wiem jedno, problem okazał się na tyle poważny, że podpisaliśmy umowę z taka jedną firmą na dostawę notebooków z rs-ami na pokładzie. Płacą zresztą bajońskie pieniądze za tą przyjemność. ;)

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.