Temat: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Hejka!

Odkąd w domu pojawił się laptop, pojawiła się także konieczność podzielenia Neostrady. Ciągłe przekładanie modemu jest wkurzające, poza tym równocześnie potrzebuję z sieci skorzystać ja i tata. W związku z ty mam pytanie - jaki router przewodowy z modemem ADSL i switchem moglibyście mi polecić?

grzybson/SSG^NG

2

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Ja uzywam Netgear'a

3

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Za Pentagrama i dotego z WiFi na alledrogo dasz 100zl i bedziesz zadowolony ;)
Ja osobiscie mam LinkSysa ale nie wiem po co mi taki ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

mialem swojego czasu D-Linka DI-514 i nie narzekalem; jedyny minus to przepelniajacy sie co jakis czas (raz na 3-4 tygodnie bufor), co zmusza do resetu urzadzenia (ale zdarza sie to w wielu routerach z tego co slyszalem, plus przy tej okazji, ze nigdy nie uciekly mi przy tej operacji ustawienia, a w niektorych routerach u moich znajomkow to wystepowalo)

gep/lamers^dial

5

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Radiówki nie chcę, wolę zwyczajną skrętkę.

grzybson/SSG^NG

6

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

przekonasz się do niej, jak przyjdzie do Ciebie znajomy ze swoim laptopem... (i o ile będzie miał kartę wi-fi)

___
Press play on tape...

7

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

D-Link 514 nie ma modemu :) - mialem taki i mi sie przez rok pracy (24h/dobe) nie powiesil - swietny router.
Ale za to okazalo sie ze nie wspolpacuje dobrze z dyskiem NAS, ktory kupilem (nie widac zasobow z komputerow podpietych po Wi-Fi) wiec zmienilem na inny.

A co do Wi-Fi, zawsze mozna wylaczyc jak sie nie chce, ale za pol roku zechcesz i bedziesz musial zmieniac router, albo AP dokupowac. Nie kombinuj, kup cos przyzwoitego na lata i juz.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Ja mojego Linksysa WAG200G używam od ponad 2 lat i nie pamiętam, bym go musiał kiedykolwiek resetować. Solidna robota, przyjazny i prosty w obsłudze interfejs. Popieram Pecusia - wireless zawsze się może przydać ci kiedyś w przyszłości.

9

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Co w ogóle myślicie o Pentagramach? jak u nich ze stabilnością pracy, awaryjnością, ...
Wbudowany modem to warunek konieczny-od tepsy dostałem modem USB.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2008-06-09 22:24:03)

grzybson/SSG^NG

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Miałem Pentagrama Cerberusa (router z modemem ADSL, nowsze modele maja jeszcze WiFI) chodził przez ponad rok w trybie 24/7 bezawaryjnie, poczym go sprzedalem bo przestal mi byc potrzebny.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2008-06-10 06:22:41)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

grzybson napisał/a:

Wbudowany modem to warunek konieczny-od tepsy dostałem modem USB.

Poszukaj na alledrogo - można spotkać już routery sknfigurowane pod tepsę - praktycznie nawet telneta nie trzeba odpalać, bo program konfiguracyjny sam poprosi o Twoje hasło i użytkownika z neozdrady.

___
Press play on tape...

12

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Ja mam Asmaxa AR-804GU. Bardzo ładnie działa - Nie pamiętam, żeby się zawiesił (mam go od roku). Poprzednio pracował z neostradą a teraz z jej odpowiednikiem z TELE2 (1MBit). Konfiguracja sprowadza się do wpisania loginu i hasła dla DSL (oczywiście można ustawić więcej, np. szyfrowanie Wifi itp). Zasięg bardzo ładny, w wolno stojącym domku jednorodzinnym mam praktycznie wszędzie. Acha jest to kombo: Modem ADSL+Router+Access Point+Switch 4 Portowy

13

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

maw: nie znam sie na uslugach tpsa, no ale wydaje mi sie ze jest to ADSL, a jesli tak to tam wielkich czarow z koniguracja nie ma. Wiec po co placic jakies dodatkowe pieniadze za kupienie "routera z konifguraca pod tpsa".

14

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

jeśli się nie mylę, tepsa ma paczki PPoA, a np. netia PPoE, plus parę innych rzeczy, które zazwyczaj modemy umieją same ustawić na podstawie pierwszego połączenia - o ile karta na centrali ma ustawione wysyłanie pakietów konfiguracyjnych. Ta strona się przydaje: http://www.pomoc.x.pl/ (np. opis konfiguracji wifi pod linksysa)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-10 13:24:46)

___
Press play on tape...

15

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Ja miałem DLinka 504G i często się wieszał, raz dziennie. Bardzo trudno go było skonfigurowac, żeby poprawnie działał. Wywaliłem go i kupiłem Linksysa WAG200G Annex A i jeszcze się nie zawiesił (od dwóch miesięcy).

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

PPPoA to zwykly PPP over ATM czyli ADSL (po lini telfonicznej). PPPoE to jest po etherneciec. Zwykle domowe routery zazwyczaj nie maja dwoch portow WAN albo jedengo ktoy potrafi byc skonfigurowany jako PPPoA lub PPPoE.

Jedyna zecza jaka trzeba ustawic w modemie to modulacja ale zazyczaj jest to Annex A (na Europe). Wogole wszystkie informacje mozna wyczytac z neta lub sie dowiedziec od providera.

Takie konfigi na domowych routerach robi sie w hmm 1 minute ;)
Po prostu trzeba wiedziec jakiej technologii uzywa provider

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-06-10 14:38:53)

17

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Ja mam Asmax AR 904u. Neostrada dzielona jest na mojego stacjonarnego kompa i notebooka córki. Działa bez żadnych problemów od wielu miesięcy (często na okrągło). Oprócz zwykłych czterech gniazdek RJ-45 ma również jedno złącze USB, a tym samym można go podłaczyć do starszych kompów czy notebooków bez karty sieciowej.

18

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Pisząc że mam modem USB od TePsy miałem na myśli że czary typu router bez modemu + własny zewnętrzny modem z wyjściem ethernetowym nie wypali, bo po prostu takiego modemu nie dam. Dlatego ten router musi miec modem wbudowany. Konfiguracja zaś to będzie pikuś...

grzybson/SSG^NG

19

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Tia, w takie zeczy to juz nie ma sie co bawic przy tej cenie routerow ADSL

20

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Jak zakładałem Neo, zamiast tych wynalazków usb, można było zakupić thompson speedtouch 510, router z wbudowanym modemem i 4 portowym switchem, u mnie działa bezproblemowo 24h na dobę przez już chyba 4 lata, z tym, że w tej chwili już na Netii. Linuks też nie ma z nim problemów. Choć z drugiej strony można pewnie teraz kupić coś bardziej współczesnego.

21

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Kupiłem dzisiaj... Linksys'a WAG 200G ;)
Przekonałem się to antenki, może się przydać w odniesieniu do laptopa. Kabel sięgałby mi tylko do biurka, a tak mogę korzystać z neta na lapku nie wychodząc z wyrka albo w kuchni albo na balkonie. Włączyłem szyfrowanie WPA2, filtrowanie po MACu, wyłączyłem rozgłaszanie SSID i jest gites :)

grzybson/SSG^NG

22

Odp: Jaki router z modemem ADSL (przewodowy)

Wylaczenie SSID nic ci nie da jesli ktos bedzie chcial cos zrobic. W sumie z tego co czytalem to wylaczenie SSID bywa czasami niezdrowe, niektore karty moga miec problemy "podlogowaniem" do sieci.
Wystarczy zapuscic chocby Netstumbler'a i wszystko widac :)