1

Temat: Turbo z Plusa, transfer na komputer.

Mam 3 magnetofony do 8-bitowych Atari. Jeden popsuty, nie ma żadnego turbo. Dwa inne sprawne, w tym jeden z naklejką krakowskiego popularnego Plusa z pszczółką ma turbo w postaci gluciwa brązowej żywicy epoksydowej nadziewanej elementami (nie widać dobrze jakimi), ma 6 wyprowadzeń, podłączonych w sposób jak od Blizzarda. Trzeci magnetofon ma to samo - podobne w kształcie coś z żywicy epoksydowej, przez co można dojrzeć jedynie srebrny zawijany kondensator, 6 wyprowadzeń jak od Blizzarda - tylko nie ma naklejki Plusa czy Mapasoftu.
Niestety nie mam kartridża do odpalania programów w turbo.
Mam pytanie: Otóż na forum znalazłem różne zrzuty kartridży, Plusa, Mapasoftu i Blizzarda - czy to jest to samo, tylko pod różnymi szyldami? Za jakiego kartridża najlepiej się wziąć (bo to chyba będzie tylko płytka+kostka+drobne elementy np bramki log., R, C)?

Ponadto: Jak można zgrać z kaset turbo programy do blaszaka i w drugą stronę? Mam Atari 130XE i 65XE, nie mam żadnych dodatkowych dysków itp. (do stacji FDD nie mam kabelka, tylko SIO2PC)?

2

Odp: Turbo z Plusa, transfer na komputer.

Nawet nie musisz robić karta - wykorzystaj tego zepsutego i podłącz przez niego mp3playera aby z niego wgrać obrazy kartów - zrzuty kartów w postaci *.XEX zapewnił Seban - łatwo znajdziesz je na forum. Procedura jest prosta - bierzesz dwa programy: xex2cas i cas2wav - z nich robisz wav'y, które nagrywasz na playerze - większość mp3playerów z nagrywaniem zapisuje pliki jako *.rec - czyli w formacie ADPCM - jeżeli takie zapisuje, to i zaakceptuje wykonanego wav'a.

Więcej poczytasz tutaj: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon, linki do programów znajdziesz w atariki lub w FAQ na atari.online.pl - podłączenie jest proste jak konstrukcja cepa.

Zapis - jeżeli to będzie blizzard, to na moim karcie z KOSem był kopier, który łapał transmisję do stacji - czyli wysyłasz wgrany do pamięci program przez sio2pc widzianego jako stacja.

A poza tym, jeżeli to są tylko gry, a nie unikaty, to nie warto moim zdaniem kruszyć kopii...

___
Press play on tape...

3

Odp: Turbo z Plusa, transfer na komputer.

A jest na tym kartridżu korektor skosu?

4

Odp: Turbo z Plusa, transfer na komputer.

Na Phoenixie jest.

//EDIT: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5848
i http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5841

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-12 23:22:19)

___
Press play on tape...