1

Temat: Przeźroczyste obudowy kartów

Witam,

tak sobie przypomniałem, że w moim mieście jest firma, która laserowo wycina różne trójwymiarowe rzeczy w pleksi - różne kostki, breloczki, nakładki itp. - jeżeli było by z parę osób zainteresowanych, można się pokusić o zapytanie, ile by wykonanie takiej obudowy kosztowało...

Bylibyście chętni ? Swego czasu była moda na przeźroczyste obudowy joysticków - np. taki sv-127...

Jakby się uprzeć, to można by i zamówić całą obudowę do atarynki...

___
Press play on tape...

2

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Jeśli przeźroczysta obudowa to dobrze by było żeby taki kartridż świecił kolorowymi diodami podczas pracy :) Ciekawie by to wtedy wyglądało. Pomysł ciekawy, ale podejrzewam że koszt jednostkowy może być wysoki.

3

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Ja tam bym wolał, żeby ktoś poprodukował pokrywy na klawiatury.

Carty mogą tam sobie być w zwykłych obudowach. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Hej, z tego co się dowiedziałem, to wszystko zależy od linii cięcia - kojarzycie te 'przestrznne puzzle', gdzie elementy to były płytki powycinane pod różnymi kątami ? Więc coś takiego oni mają w ofercie handlowej. Figury przestrzenne składają "na ząbki" - dokładność do paru nanometrów- kart to nie problem, bo w sumie byłyby potrzebne 3 rodzaje elemetów: bok, przód/tył, góra. Obudowa/pokrywa - jeżeli sprowadzić by ją do powierzchni prostych też by była niczego sobie :-))).

U nich powinno być w miarę tanio, ponieważ większość maszyn do cięcia w Polsce pochodzi z ich produkcji...

Podpytywać dalej ?

___
Press play on tape...

5

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Podpytaj jak możesz o ceny i jak ma wyglądać wzór (projekt). I czy tylko z przeźroczystego tworzywa?

I niekoniecznie akurat tylko o karta. Zapytaj o różne elementy które mogliby wyciąć. Myślę, że większa ilość chętnych byłaby na różne brakujące elementy do zestawu. Np. obudowa pod różne interface (np. SIO2SD) wzorniczo podobna do Atarki? Albo ładna obudowa pod karta ST w kontrolerem IDE. Marzenie :)

6

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Pokrywy na klawiaturę XE (tudzież XL) byłyby mile widziane! :P ;)

7

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Wysłałem zapytanie, jest możliwość nie tylko z pleksi, ale ze szkła grawerskiego (tu chyba tylko ozddobniki da się robić), aluminium, jakiegoś stopu powlekanego, kolorowanych plastików. Pisałem, że większe powierzchnie składa się z płytek łączonych na ząbki ?

O to, jakie są koszty wykonania wg. własnego projektu lub u nich w pracowni, też zapytałem.


//EDIT: czekam na odpowiedź, zapytanie wysłałem z firmowego adresu, powinni potraktować poważnie.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-15 19:23:52)

___
Press play on tape...

8

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Odośnie tego co Miker pisał to nie wiem dlaczego ale nawet na peceta pokryw nie można dostać... kiedyś nawet spotkałem kogoś kto również bez rezultatu poszukiwał...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

9

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

No to mi napisali odpowiedź...

Witam,
proszę o przełanie rysunków w postaci wektorowej w corelu. Cena obliczana jest na podstwie czasu pracy urządzenia. Proszę również o podanie ilości.

Tyle, że nie napisali, jakie są koszty materiałów... można zamiawiać z kolorowych plastików, pleksi, szkła*, aluminium*, skóry*, drewna* (* - nie jestem pewien, czy cięcie, czy tylko grawerowanie).

Jeżeli np. chcielibyśmy na brzegach ząbki takie, jak są w XL, to praktycznie dwukrotnie wydłuża linię cięcia danej płaszczyzny...

Dziś jeszcze zrobię schemat elementów obudowy karta w corelu, jutro wyślę. Ewentualnie ze względu na ilość - kto byłby wstępnie zainteresowany ? Chyba szarpnę się też na zrobienie projektu przeźroczystej/jednolitej obudowy do atarynki - nic mnie to nie kosztuje, niech sobie liczą - jakby cena była w miarę rozsądna, to kto wie...

//EDIT: nie napisali też nic, jakie by były koszty przygotowania projektu przez nich, jakby im przekazać wzorzec...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-17 12:52:04)

___
Press play on tape...

10

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

A pokrywy? To w sumie dość prosty element a zapotrzebowanie byłoby chyba duże, o ile nie większe niż na carty czy całe obudowy.

11

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

czy ma być tylko na klawiaturę, czy na całą górę obudowy ?

//EDIT:

Istnieje możliwość przygotowania rysunku przez naszego grafika. Cena za przygotowanie grafiki wynosi od 30,00 zł netto w zwyż (w zależności od stopnia skomplikowania). Do grubości 3mm możemy ciąć tworzywa i  sklekejki. Do wyceny graweru również potrzebna jest grafika.

Liczą się... Zaczyna mnie to wkurzać, już drugi raz prosiłem ich o informację, jaki jest koszt materiału. Dosłownie mailowa ciuciubabka.

Na to:

4. Czy macie Państwo jakieś rozwiązania na łączenie nieklejone elementów ?

Będąc u Państwa oglądałem kostkę złożoną z płytek połączonych na jaskółczy ogon (prosty ogon),
jednakże przy większych powierzchniach będzie istniała konieczność usztywniania powierzchni wkrętami
- wymagało by to wykonania tulejek do mocowania wkrętów lub też innego rozwiązania
(słupki kwadratowe z nacięciami klinowymi ?) - proszę o sugestię.

wogóle nie dostałem odpowiedzi - prawdopodobnie w przypadku obudowy trzeba będzie zamówić słupki kwadratowe właśnie z takimi nacięciami (nic nie piszą, czy wykonują tulejki fi5 ) - i będą to chyba jedyne miejsca, gdzie trzeba będzie kleić.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-17 14:49:03)

___
Press play on tape...

12

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

maw napisał/a:

czy ma być tylko na klawiaturę, czy na całą górę obudowy ?

Super byłoby na całą, obudowa ma przecież różne otwory przez które dostaje się kurz (zwłaszcza "grill" w XE), zresztą wszystkie kiedyś produkowane pokrywy były raczej na całą górę obudowy :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2008-07-17 15:22:39)

13

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Mam taka, kupilem na Quascie. Pokrywa na caly komputer. Bardzo fajna sprawa.

14

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Mazi, mógłbyś zrobić fotki "z zapałką" i podesłać/umieścić gdzieś ? Z lewej, z przodu, od góry i tyłu ? Była by na wzór.

BTW: wszystko bym projektował tak, by było do poskładania bez klejenia - na "prosty ogon":
http://www.flashfactory.ovh.org/show/atari/prosty_ogon.gif

___
Press play on tape...

15

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Z tym to bedzie problem. Mam ja w domu u rodzicow. Jak bede u nich to sprobuje zrobic. Jednak nie wiem kiedy to bedzie.

16

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Tdc napisał/a:

Odośnie tego co Miker pisał to nie wiem dlaczego ale nawet na peceta pokryw nie można dostać... kiedyś nawet spotkałem kogoś kto również bez rezultatu poszukiwał...

Dlatego, ze każda klawiatura na PC PC2/USB ma inny kształt, różną wysokość klawiszy itd.. czasy kiedy każda klawiatura była taka sama już dawno minęły - a to oznacza, że musiałbyś robić kilkaset wzorów aby każdemu dogodzić...

Do Atari mialem kiedyś fajniejsza obudowę na klawiaturę (a raczej cały komputer) - szara ale uszyta ze skórki ekologicznej z naniesionym napisem i logiem (a mniejszą na magnetofon).. teoretycznie gdzieś powinna być w komórce... niewielkim kosztem można cały czas takie produkować...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-07-17 16:04:32)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

17

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Hehe, kiedyś po prostu "skaj", dziś "ekoskóra" ;) Ciekawy jestem jak się prezentuje takie rozwiązanie :)

18

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

No i w końcu chyba się wreszcie przebiłem :)

Cięcie z pleksi o grub. 7 lub 8 mm nie stanowi problemu.

[..]oprócz cięcia pleksi wykonujemy również usługę gięcia.

Posiadamy również tulejki ze śrubami, które łączą kilka płyt z pleksi ze sobą [..]

Wymiary pola cięcia,  jakie posiadają nasze urządzenia to : 600x600mm oraz 2000x1500mm. [..]

Po wykonaniu prób czasowych na urządzeniu podamy Panu cenę cięcia, a cena materiału wyliczona będzie osobno.

Proszę jeszcze o potwierdzenie wymiarów: 70x90x20mm  ???  oraz podanie przybliżonej ilości obudów.

wspaniała informacja o możliwości gięcia - pokrywy będą wic mogły mieć jedne łączenie mniej (a to znów oznacza mniejszą penetrację kurzu). Także info o tulejkach jest bardzo dobrą wiadomością.

Więc kto jest chętny na co ? ORIENTACYJNIE oczywiście.

___
Press play on tape...

19

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

nikt nie jest chętny ? czyli mam nie drążyć tematu dalej ?

___
Press play on tape...

20

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Byłbym zainteresowany obudową na SIO2PC. Ale nie umiem podać dokładnie wymiarów itp. Koloru "XL". Niekoniecznie z atarowskim "ząbkami" na krawędziach, ale miło widziana "matowa" powierzchnia. Choć - jakby się takie "ząbki" dało zrobić?

Rozmiary, wielkość okienka, szczelin na kartę - tego nie podam :(

21

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

@maw    Atarimax "Maxflash" Flash MultiCarts robi obecnie swoje karty na przezroczystych obudowach. Widziałem w Głuchołazach, choć ich strona nie podaje tego bezpośrednio.

22

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Troszkem spóźniony, ale może ktoś jeszcze jest zainteresowany
Jesli chodzi o carty - mozna zrobić wierny odlew z żywicy bezbarwnej, na pewno wyjdzie sporo taniej przy małej ilości niż wtrysk.
Można też "ciosać" carty z dowolnego tworzywa w 3d, np. bezbarwnej plexi,  i uzyskiwać od razu gotowe obudowy - fakt, powierzchni zbyt skomplikowanej nie będzie się dało ładnie wypolerować mechanicznie, a polerowanie chemiczne elementów z plexi wychodzi "tak sobie"

Upłyneło wiele wody od czasu gdy wpadłęm na genialny pomysł wykonania obudowy do SIO2SD... model z żywicy powstał, a ja nadal korzystam z gołego zestawu kupionego u Piguły. :)

Dlatego tak - jesli znajda się wyjatkowo natrętni (w stosunku do mnie) użytkownicy Atarynek, na dodatek z konkretnymi pomysłami - chętnie pomogę. Jest frezarka numeryczna i laser tnący na podorędziu. Cenami nie ma co się martwić - zbieram Xl'ki i XE'ki  którym przydałoby się zapewnić inne atrakcje poza lezeniem w szafie.

najlepiej stukać na gg: 1663146

Atari 800xl, Atari 800xlf, 2xAtari 65xe, Atari 1010, CX-12, XC-12, Atari 1027, 3xAtari 2600, Atari 7800, SIO2SD & much more
...
Szukam Atari 600xl, Atari 5200, FDD Atari 1050

23

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

A możesz pokazać tę obudowę do SIO2SD, żeby mieć pojęcie o kształcie?
I czy jest szansa na pokrywy na klawiatury XL/XE? To byłoby naprawdę potrzebne, bo przezroczyste obudowy cartów, hmmm ;)

24

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

Witam ponownie, no pomysł poszedł do szuflady w momencie, kiedy miałem wysyłać dane do prototypu do tej firmy (po rozmowie telefonicznej była propozycja, żeby prototyp był robiony przez nich nieodpłatnie /pod warunkiem zlecenia im wykonania rysunku projektu/). Jeżeli jednak jest zainteresowanie - ruszę pomysł dalej.

___
Press play on tape...

25

Odp: Przeźroczyste obudowy kartów

maw - osłony na kaste JIL napewno, a obudowa Sio2SD też się prosi jak w mordę.

Pamiętać należy, że na ABBUC zgłoszono projekt Rastera Sio2SD bez wyświetlacza z 4 (?) przyciskami (z tego co widziałem ma ciekawszy soft).