1

Temat: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

potrzebuje wyczarować przed wyjazdem na Głuchołazy gumowy dolot powietrza łączący kolektor dolotowy z przepływką;- kadett gsi, silnik 1.8E 8v. Dolot może być z 2.0 16v. Nigdzie tego nie mogę namierzyć, nawet u "autoryzowanych" dystrybutorów opla. Założyłem na razie coś, co zapasowało, chyba z jakiegoś forda, ale obawiam się, że trasy spokojnie z tym nie objadę :) (a nie chce mi się grzebać w trasie).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

Jeśli dobrze rozumiem co jest Ci potrzebne...w norauto są takie"tuningowe" kolanka, zwężki  i inne łączniki-gumowe w czerwonym kolorze. Sam w swoim vw mam takie coś i działa od 2 lat mimo że założone "na razie"

3

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

Tak, nadaje się także "kibel-rura" z pcv zakupiona np. w pobliskiej Castoramie - są odcinki proste, różne kolanka, itp ;) Ja sobie dodatkowo odpowiednio pomalowałem, jak robiłem dolot pod stożek ;) Ważne, by jednak łączenia skręcić  opaską stalową.

4

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

problem "tymczasowo" rozwiązałem kawałkiem dolotu od jakiegoś forda, lecz problem z nim jest taki, że jest ze stosunkowo cienkiego plastiku, zamiast z siermiężnej grubej gumy. Może złożę zapytanie do firmy /Durex/ - w rozmiarze afrykańskim :). Problem w zasadzie w przypadku obecnego rozwiązania wiąże się z możliwością wystrzału gazu, co czasami ma miejsce w moim przypadku w czasie rozruchu. W zasadzie i tak zabieram zestaw małego terrorysty, więc większość potencjalnie przewidywalnych usterek można będzie usunąć gdziekolwiek :)

ostatecznie jednak mam od dłuższego czasu duży problem konkretnie z tym elementem, więc jeśli ktoś z was ma jakiekolwiek znajomości w temacie szczególnie GSI - to poproszę o info.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

http://katalog.wp.pl/www/Biznes_i_Ekono … caid=16438

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

A masz w okolicy jakieś "autoryzowane" szroty ??? Może tam znajdziesz. A jak nie to weź przewody gumowe od jakiegoś turbodiesela - takie od sprężarki do kolektora. Dosyć grube i solidne np. z Golfa albo Ducato. Co do wybuchów to lepiej jedź z nim do jakiegoś specjalisty od LPG i niech zrobi trochę regulacji.

7

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

Kurna, a ja muszę wreście uszczelnić/wymienić zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego. Chłodnica goni na oparach i co 50km musze otwierac maskę. Do Poznania dojeżdzam bez problemu ale na zlot byłoby cienko....

8

Odp: Gumowy dolot powietrza Kadett GSI

ehhh... no i dolot z FORDA okazał się gówno '"wort". Zbyt cienki - no i na chwilę obecną zużyłem pół rolki taśmy samo wulkanizującej :) Byłem na szrocie i jak na razie po godzinnym grzebaniu w syfie niczego sensownego do adaptacji nie znalazłem. Problemem niejako jest średnica dolotu na kolektor - jajko o wymiarach około 11/7 cm :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info