Temat: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Tak jak w temacie, na schematach mega ste nie ma nawet pokazanych wyprowadzeń megabusa ;/.

Moja Amiszka PROSZE

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Chyba nie. Nie za bardzo jest o co kopie kruszyc, skoro jest Mega.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Chciałbym podłączyć do swojego ste grafike et4000 :P, poszukam jeszcze w necie, może ktoś coś wymyślił :)

Moja Amiszka PROSZE

4

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Do Atari ST można podłączyć, być może do STE też. Poszukaj pod hasłem VOFA. Choćby tu:
http://www.harbaum.org/till/atari/index.html

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

a najlepiej VOFA-II

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

A to chyba nie jest zbyt otwarty projekt, to było by trzeba znaleźć i kupić, chciałbym coś takiego żebym sam mógł to zrobić(np gotowy schemat :D).

W ogóle po wpisaniu fazy VOFA albo VOFA-II w google dużo nie pokazuje :P.

Moja Amiszka PROSZE

7

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

a VOFA to przecież ISA do ST a nie mega bus..

Można napewno w STe wyprowadzić MegaBus ale ten z Mega ST, nie wiem jak to jest Mega STe bo nie miałem.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

VOFA to taka troche wyspecjalizowana ISA do podłączenia ET4000, nie wiem czy do czego innego się nadaje.

Hm, a Mega STE wogóle ma megabus? BO tam przecież VME jest.

W ogólności: Megabus to (o ile się nie mylę) takie w miarę dokładne wyprowadzenie połączeń z procesorem, co sugeruje, że można je sobie 'wyprowadzić' z każdej maszyny wyposażonej w 68000, ale szczegółów nie znam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

sqward napisał/a:

a VOFA to przecież ISA do ST a nie mega bus..

Można napewno w STe wyprowadzić MegaBus ale ten z Mega ST, nie wiem jak to jest Mega STe bo nie miałem.

No ja chcę podłączyć ET4000 do 520STe.

Może powiesz coś więcej w sprawie wyprowadzenia megabus-a z STe??

Ostatnio edytowany przez arti4-92 (2008-07-24 14:49:12)

Moja Amiszka PROSZE

10

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Adam Klobukowski napisał/a:

VOFA to taka troche wyspecjalizowana ISA do podłączenia ET4000, nie wiem czy do czego innego się nadaje.

Hm, a Mega STE wogóle ma megabus? BO tam przecież VME jest.

W ogólności: Megabus to (o ile się nie mylę) takie w miarę dokładne wyprowadzenie połączeń z procesorem, co sugeruje, że można je sobie 'wyprowadzić' z każdej maszyny wyposażonej w 68000, ale szczegółów nie znam.

Według http://atari4ever.free.fr/ et4000 podłącza się do mega st przez port rozszerzeń, a wikipedia mówi że Mega ST ma megabus, dlatego chciałbym zrobić to megabus w moim Atari żeby podłączyć ET4000.

Moja Amiszka PROSZE

11

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

No ale najpierw pisałeś o jakimś megabus w meta ste, więc trochę zamieszałeś. Zerknij sobie w schemat Mega ST i tam znajdziesz wszystkie informacje na temat jak wyprowadzić to złącze.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

sqward napisał/a:

No ale najpierw pisałeś o jakimś megabus w meta ste, więc trochę zamieszałeś. Zerknij sobie w schemat Mega ST i tam znajdziesz wszystkie informacje na temat jak wyprowadzić to złącze.

Chodzi o to że na schemacie nie ma pokazanego zadnego rozszezenia co by więcej jak 80 pinów miało, jest pokazany port na cardy, seriale, parentalle i inne pierdoły, a tego nie ma :/

Moja Amiszka PROSZE

13

Odp: Próbował ktoś zrobić megabus dla atari ste ??

Wyszło, patrzyłem w schematy mega STe, popatrzyłem teraz na schemat MEGA ST, wiem już co mam robić żeby to zrobić, troche roboty z tym będzie, sam nie wiem czy w ogóle zaczynać.

Moja Amiszka PROSZE