1

Temat: ROM do RANA 1000 wersja A

Mam stację dysków RANA 1000 w wersji A, czyli z procesorem 6502. Poszukuję do niej oryginalnego romu, bo ten co mam jest już po modyfiksacjach przeprowadzonych przez Mariusza Geislera. Stacja nie chce działać. Jeśliktoś z szacownego gremium posiada taką stację - uśmiecham się o sczytanie romu i podesłanie mi na priv.
Jednocześnie chcę dodać, że RANA 1000 w wersji B ma procesor 8031 i może być przystosowana do pracy z napędem pecetowym.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2

Odp: ROM do RANA 1000 wersja A

rana kłuta czy szarpana ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: ROM do RANA 1000 wersja A

rana od shot-gun'a za komentarze nie na temat :-p

@jer Tak jak pisałem, moja okazuje się też z prockiem 8031.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: ROM do RANA 1000 wersja A

Mam jakis rom od Rana 1000. Jedyne co moge w nim odczytać (hexedytorem) to: Copyright (c) 1984 Rana Systems

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: ROM do RANA 1000 wersja A

gRzEnIu: możesz mi go podesłać na priv? Mam nadzieję, że to nie ten plik, który mam...

Na mojej stronie są już schematy (poprawione) do obydwu typów Rana 1000 a także uczciwa instrukcja użytkowania zOCR-owana z pdf-u Strottmana. Nb. link w Atariki do tego pliku nie działa.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: ROM do RANA 1000 wersja A

jer, wysłałem ci na priv ROM zgrany z mojej. Stacja przyjechała do mnie bezpośrednio z USA. W Polsce nikt w niej nie grzebał. Niemniej kość w niej to był EPROM z okienkiem. Nie wiem czy tak miały fabrycznie.
W stacji typu B am też EPROM z naklejką R1000BAA2. Ona tez przyjechała ze Stanów. Też ci wysłałem.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.