Temat: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Witam jestem tu nowy. Pisze prace dyplomową na temat mikrokomputerów 8 bitowych. Znalazłem zdjecię wnętrz tych komputerów ale niewiem jaki układ scalony służy do czego. Głownie chcialbym wiedzieć który to układ scalony to mikroprocesor , gdzie sie znajduję pamięc RAM i ROM , układy ANTIV, GTIA , PIA. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

2

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Wpisz w Google Atariki i otwórz stronę a potem poszukaj temat... sprzęt, tam wszystko jest

3

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

polecam FAQ: http://www.faqs.org/faqs/atari-8-bit/faq/

[edit] A tak z ciekawości.. można wiedzieć na jakim kierunku taka fajna praca?

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2008-10-25 21:06:13)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Zdecydowanie najlepszym źródłem jest Atariki

Jeżeli interesuje Ciebie "elektroniczna" struktura, to polecam ten link do:  scalaków w Atari.

5

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Myslalem ze to spozniony Prima Aprilis ;)
Jesli nie, to bylbym bardzo ciekaw dokladnego tematu pracy!

6

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Słonek, na atarionline.pl u Kaza w biblioteczce znajdziesz Atari Basic Miguta, a tam w dodatku wszystko ładnie zwięźle opisane nawet z wyprowadzeniami sygnałów na poszczególne nóżki (chyba nawet na tym opierają się materiały w atariki)

___
Press play on tape...

7

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

maw: jakbyś przejrzał wcześniejsze linki, zamiast reklamować w ciemno konkurencyjny serwis, to byś zobaczył, że link do opisu nóżek już został podany ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-10-26 20:08:38)

8

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

macgyver napisał/a:

... reklamować w ciemno konkurencyjny serwis ...

Reklama, konkurencja, oj też widzę ciemność mac. My tu dla idei, nie dla profitów ;)


Popieram Zbieracza Kartridzy: jaki tema pracy, jaka szkoła/studium ?

9

Odp: Wnętrze atari 800 XL i 130 XE ?

Dziekuja za pomoc. Studia informatyczne a temat to Przeglad i porownywanie komputerow osobistych do procesora 486.  Opisuje takie najpopularniejsze komputery jak ZX Spectrum, Commodore 64, Atri 800 XL oraz jego nowsze wersje czyli 65 XE i 130 XE, Amige 500 i PC z procesorami 80286, 80386, 80486 wraz z ich systemami operacyjnymi. Praca praktyczna to robie muzeum i planuje zgromadzic Commodore, Amige 500. Posiadam juz Atari 130 XE z magnetofonem oraz Pc 486 DX 2/66 Mhz. Musze tez napisac jakies programiki w Basicu . POzdrawiam serdecznie