Temat: Atari w sieci?

Witam serdecznie mam pytanie znacie moze czy można stworzyc zza pomoca Atari XE siec lokalna , bo wiem ze mozna 2 kompy podlaczyc ze soba ale niewiem czy da sie wiecej?  I co wiecie o modemach jak to dzialalo itp. Bede wdziecznu za wszelkie informacje na temat Atari w sieci. Z gory dziekuje i pozdrawiam

2

Odp: Atari w sieci?

Modemy byly uzywane do BBS'u a nie do serfowania po sieci Internetowej.
Mozna podlaczyc wiecej atarynek w "siec" ale jedynym jej zadaniem jest pogranie sobie w wiecej osob w kilka gier ktore to umozliwiaja. No chyba ze sie myle

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-10-27 04:24:07)

3

Odp: Atari w sieci?

Gdzieś (tu?) czytałem o wykorzystaniu atarki jako terminala.

ps. to to było http://atariarea.krap.pl/artykul/jak-po … ternetu/18

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-10-27 04:41:52)

wszystkie trzy strony świata

4

Odp: Atari w sieci?

Wykorzystanie malej Atarynki jako terminala jest znane od jakiegos czasu, ale to nie zmienia faktu iz to nie jest polaczenie 2 lub wiekszej ilosci atarynek. Nie ma niestety napisanego na male atari stosu TCP/IP. No niby jest Contiki (ftp://ftp.groessler.org/pub/chris/cc65/contiki/) ale chyba w stadium totalnie alfa na male Atari (no niby cos tam dziala ale tylko z interfejsem 850).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-10-27 15:40:37)

5

Odp: Atari w sieci?

Contiki jest (być może) zaawansowane na C64. Przynajmniej skriny wyglądają obiecująco :). Jak wspomniał Monsoft - na małe Atari w tym względzie jest lekka lipa. Słyszałem co prawda coś o interface do malucha z wbudowanym sprzętowo stosem TCP/IP - ale nie mogę w tym momencie niczego sensownego na ten temat znaleźć...

Ogólnie faktem jest, że męczyłem Epiego onegdaj w temacie, bo zajebiście było by mieć możliwość skonfigurowania Atari małego tak, by można by było podłączyć się do sieci bezpośrednio - czyli bez pośrednictwa czegokolwiek a tym bardziej pieca :) (jak w przypadku terminala ICE_Term i np. pakietu APE).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Atari w sieci?

Wlasnie chodzi mi o BBS jak to sie laczylo jakie bylydo tego wykorzystane modemy, jak trzeba bylo je konfigurowac. Chcialbym sie dowiedziec ile mozna bylo maksymalnie polaczyc komputerow w celu wymiany dancyh i przez jakie gniazdo , a moze bylo potrzebne jakies rozszerzenie. Z gory dziekuje