Temat: ATARI 800XE - Jak go uratować?

Witam

Mam Atari 800xe, ale niestety nie działa. Objawy:
Cały czas wyświetla czarny ekran,
po naciśnięciu niektórych klawiszy ekran czasem mignie (np. spacji),
wyraźnie bardziej od innych grzeje się jeden z układów pamięci (jest ich osiem, a grzeje się 3 od dołu).

Płytka drukowana jest w dobrym stanie - nie widać przerw, jest jakaś modyfikacja (kilka kabelków dolutowanych do niektórych układów scalonych). Dioda power oczywiście świeci. Z Kartlidżami też nie chodzi.

Piszę o tym, bo może akurat ktoś miał podobny problem i sobie poradził, więc może mi pomoże.

z góry dzięki

2

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

Prawie na 100% powiem Ci, że to ram. Pierwsze to, że się grzeje. Jednak nie bardzo wiem, dlaczego przy mocniejszym w spację komp chwilowo wstaje. Czy ram masz w podstsawkach, czy jest lutowany?

Jeśli chcesz coś z tym zrobić to przyjedź do Ornety. Jeśli to ram, ... do Ci go dam. :D  :lol:  ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

Ram mam niestety lutowany, ale to nie problem. Gorzej go zdobyć - są jakieś odpowiedniki czy coś co można normalnie kupić w sklepie?
Z tym migotaniem to się chyba źle wyraziłem, bo to nie polega na tym, że się pojawia chwilowo ekran typowy dla atari, tylko taki jakiś zwykły błysk przez ułamek sekundy.

4

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

Sprawdziłem już.
Wylutowałem pamięć z 800xl i wsadziłem do tego 800xe. Faktycznie działa z dobrą pamięcią. tylko teraz trzeba zdobyć taką kość. Pytałem (w naprawdę dobrym) sklepie elektronicznym o 4164 to kwaśną minę zrobili - nie mają oczywiście nic takiego.

Jaki odpowiednik można normalnie kupić?

W każdym razie dzięki za pomoc.

pozdrawiam
Jacek

5

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

To dziwny masz ten sklep, bo w moim "dobrym" sklepie kupie nawet montarzowe gniazda SIO do Atari!!!! ... hehehe - 2, czy 2.5 zeta.. - to można nazwać dobrym punktem zaopatrzenia. A Ram, jeśli chcesz to Ci dam - musisz się tylko pojawić na Chwaście.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

Ano właśnie. Sklep sklepowi nie równy. Ale, że gniazdo SIO można jeszcze kupić? Pewnie jakieś używane :)

Orneta?
Co gdzie jak i kiedy? Trochę nie w temacie jestem!

7

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

.. Orneta ... nie w temacie .. .. . hehe- poczytaj na forum co się dzieje, bo dzieje się dużo. Orneta 1-3 VIII to takie "skromne" party  :D  :D

A gniazda SIO ........SĄ              N O W I U T K I E         
jak świeże kalafiory na placu z warzywami.

:D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: ATARI 800XE - Jak go uratować?

a majom liszki ??? ;-)