Temat: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Problem jest następujący:

Chciałem skopiować sobie zawartość dyskietek atarowskich na PC'ta do plików ATR bez uczestnictwa maluszka w całym procesie. Przeczytałem na stronie http://www.atarimax.com/ape/docs/DiskIm … index.html oraz na tym forum, że można do tego celu wykorzystać program ProSystem (APE). Problem polega ponoć na tym, że wykorzystuje on inny kabel oraz nie działa ze stacją CA2001. Czy istnieje inny, gotowy schemat na zrealizowanie tego zadania?

2

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Jakieś schemacidła są na atariki - http://atariki.krap.pl/index.php/1050-2-PC - widać, że zwykłe Sio2PC nie pomoże, trzeba wziąć lutownicę i coś zmłodzić.
Możesz też poszukać stację do grzyba 5.25 cala, wmontować to jakiegoś peceta i jakoś chyba też się da zgrać. Jeszcze tego nie próbowałem, ale 486 ze stacją 5.25 stoi w szafie.
Inne pomysły nie przychodzą mi do głowy, aby nie angażować w to maluszka.

grzybson/SSG^NG

3

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

grzybson napisał/a:

Możesz też poszukać stację do grzyba 5.25 cala, wmontować to jakiegoś peceta i jakoś chyba też się da zgrać. Jeszcze tego nie próbowałem, ale 486 ze stacją 5.25 stoi w szafie.

Stację już posiadam, ale ten wariant odpada, ze względu na dużą ilość błędów podczas transmisji.

4

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Hmm mozna tez normalnie kopiowac jak miedzy stacjami uzywajac sio2pc jakos 1 stacji a CA-2001 jako drugiej. Kazdy kopier to chwyci (no moze nie kazdy, ale wiekszosc).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-01-18 17:47:16)

5

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Monsoft napisał/a:

Hmm mozna tez normalnie kopiowac jak miedzy stacjami uzywajac sio2pc jakos 1 stacji a CA-2001 jako drugiej. Kazdy kopier to chwyci (no moze nie kazdy, ale wiekszosc).

Kopier na jakiej platformie? PC? Dla przypomnienia - nie mam dostępu do maluszka...

6

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Hej, a nie ma kogoś na zagłębiu albo w sąsiednim śląsku, kto by Ci to pozgrywał do ATR'a?

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Marek Konopka napisał/a:
Monsoft napisał/a:

Hmm mozna tez normalnie kopiowac jak miedzy stacjami uzywajac sio2pc jakos 1 stacji a CA-2001 jako drugiej. Kazdy kopier to chwyci (no moze nie kazdy, ale wiekszosc).

Kopier na jakiej platformie? PC? Dla przypomnienia - nie mam dostępu do maluszka...

Ahh, Sorka Konop, nie zatrybilem wszystkiego od poczatku :(
No to jest problem, faktycznie

8

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

A może coś od HiassofTa by pomogło?

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

grzybson napisał/a:

Hej, a nie ma kogoś na zagłębiu albo w sąsiednim śląsku, kto by Ci to pozgrywał do ATR'a?

Odpada - materiał jest "highly confidential".

10

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Skoro tak, to niech ktoś pożyczy sprzęta. Ja tam nie wierzę w żadne "spychipy" zaszyte w atarkach/peryferiach. Zawsze "transakcji" będzie można dobić przy jakimś piwku/innym trunku. :)


Hehe, a już myślałem, że idea STP umarła wraz ze starymi QuaSTami. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Konop kiedys juz podsylales do mnie swoje jakies źródła na dyskietce.... tak wiec mozesz zrobic to i tym razem ;-) chetnie pomoge...

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

hehhe ... konop demo wreszcie pisze ;)

13

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Właśnie skasowałem Rastanowi 65 XE przy zabieraniu się do konwersji przez SIO2PC. Wyciągnąłem kabel SIO2PC z drugiego portu CA2001 i maluszek już nie wstaje, chlip, chlip. Także, ostrzeżenie dla wszystkich, aby uważali co robią...

14

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Przy takim czymś to POKEY lubił wysiadać, może to to?

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

To drugi przypadek śmierci POKEYa przez Sio2PC - pisałem to tu: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 874#p87874

16

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

Zdaje się że to w trumnach montowano (fabrycznie?) częściowo uszkodzone(z wadami produkcyjnymi?)pamięci, czyżby teraz "nadpalone" pokeye miały się stać poszukiwanym towarem (wśród chętnych na stereo)? ;)

wszystkie trzy strony świata

17

Odp: Transmisja między PC a CA2001 (SIO2PC + CA2001) bez udziału atarynki

miker napisał/a:

Przy takim czymś to POKEY lubił wysiadać, może to to?

Niebawem się okaże i wtedy dam znać.