Temat: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Witam mimo że już pytałem poruszę ten temat jeszcze raz konkretnie w odniesieniu do modelu Atari 520ST, nie znam technikaljów działania tego rozwiązania na 8bit-owym Atari ale w 520ST dopóki nie podepniemy flopa to TOS nie pokazuje go czyli nie widzi stacji. Moje pytanko jest takie czy nie można skonstruować kabelka oraz softu tak aby po podpięciu kabelków do kompów Atari;PC i odpaleniu softu na PC wskazaniu jakiegoś MSA na Atari tos widział flopa z tym archiwum ???

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

2

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Na początek, nie twórz nowych wątków tylko pisz w poprzednim (bałagan robisz !).

Odpowiadając na pytanie, to raczej nie da się zrobić czegokolwiek bez stacji dyskietek. Każde rozwiązanie łączące ST z PC wymaga jakiegoś programu do obsługi, a jak go załadujesz nie mając napędów ? Przynajmniej ja nic o czymś takim nie wiem.

To nie rozwiązuje problemu, ale jako ciekawostka:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5330

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-03-14 09:43:53)

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

jest emulator flopa dla st/amigi/amstrada/czegokolwiek oparty na cpld/fpga jakiegos francuza
jest i prosrza wersja tego rozwiazania oparta na procesorze pic (dspic?) i to jest bardzo dobre rozwiazanie (tegoz samego francuza)
jesli pominac problem wetyczki, ktora jest bardzo fajna, tylko troche niekupowalna w polsce, to za sama stacje moze robic dowolny naped od pc, nalezy go jedynie podlaczyc (bierzemy pinout atarowego zlacza, bierzemy pinout stacji i laczymy 1:1, aczkolwiek pamietamy ze flop pctowy pracuje jako id1, a atarowy jako id0)

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

No ale ciągle potrzebujemy flopa, głownie chodzi oto aby za flopa robił PC tak jak ma to miejsce w przypadku 8-bitowych Atarek. Nie znam technikaljów ale tak jak napisałem 520ST bez flopa po odpaleniu pokazuje czysty pulpit wiec wnioskuje ze wykrywa urządzenie podobnie jak sio w Atari XE i może tu jest jakiś sposób aby za emulować stację odpowiednio spreparowanym kablem i softem ala APE ????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

5

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Jest emulator flopa wymyślony przez kolege z Francji - link był już podawany - jak czas pozwoli to może pierwsze sztuki ujrzą niedługo światło dzienne - ale tak jak już pisałem wcześniej na forum u mnie narodziny każdego nowego projektu trwają około 1-2 miesięcy bo najpierw muszę zebrać fundusze, zbudować prototyp, potem stworzyć dokumentację dla ewentualnego klienta.... policzyć koszty i dopiero informuję o możliwości nabycia! W ten sposób minimalizuję ilość ewentualnych reklamacji!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Emulator flopa do st, aj waj,  Glowas a nie prosciej kupic nowa stacje za 50 zl, do tego dokupic  Satana, czy satana ultra,  i Pieceta potrzebowac tylko do nagrywania sd karty? Po co sobie zycie utrudniac?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-03-15 19:55:57)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Zaxon niewątpliwie masz rację no może nie co do ceny flopa bo ta ostatnio na Allegro oscyluje bliżej 100 pln , ale pytanie moje jest czysto teoretyczne ponieważ ciekaw jestem czy to jest wykonalne, osobiście używam sio2pc z małym Atari i jest to naprawdę w moim przekonaniu bardzo wygodna opcja . Poza tym na biurku mam tylko Atari i kabelek , żadnych dodatkowych zasilaczy itp. to rozwiązanie ma w moim przekonaniu sporo plusów tak jak i korzystanie z satana niewątpliwie też :)

Pozdrowionka.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

8

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

glowas za 30zeta kupujesz alpsa od PC - ktory ma zworki na plytce ladnie opisane - wystarczy jedna przelutowac i wsadzasz calosc do ST.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

i wycinam se pieekna dziure w st, tak?
zreszta co sie bede produkowal, ludzie i tak czytac nie umiejea ;]
i o emulglatorze i o stacji pctowej pisalem w #3, a tu dalej mielenie bitow na laczach...

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Dokładnie dziurawić swojego ST-czka nie będę oj nie, zresztą mam dwie sztuki w tym jedna jak z fabryki (no prawie ) a druga no właśnie uszkodzona , swoją drogą szukam kogoś kto miałby chęć się pobawić ale ten temat poruszyłem w innym wątku ale on przycichł. Piguła ja ma 520ST bez F więc jeszcze dochodziłby jakiś kabelek aby podpiąć to do złącza w Atarce, zresztą gorzej z wtyczką ciężko dostać .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

11

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

glowas11: jak masz baaardzo duzo czasu zeby czekac na swoje atari spowrotem, to mozesz go podeslac
ale jesli ci sie jednak spieszy, to zly pomysl

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Bardzo dużo to pojęcie bardzo względne, natomiast jaki jest realny czas oczekiwania ewentualnego ?????
Problem jest taki że u siebie nie znam nikogo kto zajmowałby się ST i jego serwisowaniem. Zajrzyj na mój post wcześniejszy tam umieściłem linki do filmików i do fotki płyty głównej, widać co się dzieje po odpaleniu itp.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

13

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Szymborska w takich sytuacjach mawiala "ograniczeni - wola czwartek od nieskonczonosci..."
pewnie znajda sie tacy, ktorzy zechca rozwinac ta czesc watku ;)

przechodze na tumiwisizm

14

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Abstrahując od Szymborskiej Piguła własnie rozmawiałem telefonicznie z Lotharkiem i powiedział mi że w kwestii ST ty jesteś guru :). Pytanko czy wybierasz się na grzybsoniadę może w maju ?????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

15

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Glowas, jakie konkretnie masz to ST, mam ST plyte sprawną z 512 ramu jeszcze nie na simach  i 2 flopy ,bede na Grzybsoniadzie, moge przytargac ze sobą. U mnie sie tylko kurzy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

520ST bez flopa jest tam rozszerzenie pamięci z lotharkiem dedukowaliśmy i może słusznie ze po tych objawach które widać może być to kwestia TOS-u . Jeśli możesz to weź ze sobą. Jeśli ta płyta jest od wersji 520ST czyli taki bez zasiłki i flopa to właśnie to je to. Podstawki pod simy to już domena STE .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

17

Odp: Jeszcze raz o SIO2PC dla ST

Tu jest fotka mojej płytki :http://img26.imageshack.us/img26/2527/1002247v.jpg

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)