1

Temat: Starquake

Starquake - Bubble Bus Software
http://img163.imageshack.us/img163/8417/starquakebe3.jpg


Witam.

Postanowiłem założyć nowy temat o tej wspaniałej grze z uwagi na to, iż jeszcze takiego tematu nie ma a gra jest przecież... wspaniała ;-)

Chciałbym usłyszeć jakie są Wasze, odczucia, opinie i zdania na temat tego tytułu a przy tej okazji ja sam spiesze poinformować, tudzież pochwalić sie, że nareszcie, po tylu latach żmudnego rozpracowywania i przemierzania co raz to odleglejszych komnat udało mi sie samodzielnie ukończyć misję małego robocika na tej złowrogiej planecie, misji polegającej na odbudowaniu zniszczonego rdzenia planety, który to rdzeń ucierpiał na w skutek zdaje sie uderzenia naszego statku, który awaryjnie bądź co bądź lądował w powierzchnie globu.

http://img216.imageshack.us/img216/8163/mwkstarquakeiu2.jpg

No, pozostaje mi jedynie powtórzyć sukces na prawdziwej maszynie.

Pozdrawiam Wszystkich!

2

Odp: Starquake

Hah, dawno temu się zagrywałem (wczytując z modnego ostatnio na forum "turba!"), nie osiągnąłem wiele, ale pamiętam klimat. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Starquake

O! To był kiedyś taki mój "River raid" ;)

Wraz z sąsiadem (Maricnem) sporo sobie rozgryzaliśmy tę grę - jeszcze na magnetofonie !:) Co ciekawe dostaliśmy wersję nieśmiertelną. Byliśmy tak skupieni na grze że dopiero po jakimś czasie zapytałem się: a kiedy się w tej grze ginie ?? :D

Pamiętam że czasami kończyliśmy grę w ten sposób, że nie mieliśmy już "schodków" a spadaliśmy na przeciwnika czy coś innego i z racji nieśmietelności - była to pętla nieskończona...

Zawsze też myślałem że kiedyś ukończę tę grę, a tu czytam:

po tylu latach żmudnego rozpracowywania i przemierzania co raz to odleglejszych komnat udało mi sie samodzielnie ukończyć misję małego robocika na tej złowrogiej planecie

he, he - nie jest to optymistyczny akcent !:D
Ale w końcu gra składa się 512 plansz oraz za każdym razem jest inna rozgrywka!

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Starquake

Ja do dzis w to gram i jestem pod wrazeniem... Dokladnosc grafiki ( i jej urozmaicenie) oraz ogromny labirynt.

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

5

Odp: Starquake

gratulacje, dokonales "niemozliwego" :)

swoja droga dolacze sie do choru piewcow samej giery, ale musze dodac ze IMHO jej autorzy z dekacza przesadzili z rozmiarami samej gry. wiec te "pare lat" brzmia jak najbardziej na miejscu :)

6

Odp: Starquake

Maly_swd: tak trzeba przyznać, grafika jest dopracowana oraz ma swój niepowtarzalny klimat niespotykany nigdzie indziej.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

7

Odp: Starquake

Dzięki.

Poprawiłem nieco rekord :

http://www.vulomedia.com/images/65194mwkstarquake89percent.jpg

8

Odp: Starquake

MWK napisał/a:

Postanowiłem założyć nowy temat o tej wspaniałej grze z uwagi na to, iż jeszcze takiego tematu nie ma

To może zrób opis w Atariki (z uwagi że jeszcze takiego hasła tam nie ma)?

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Starquake

Miło sobie powspominać, ja też tę grę bardzo lubiłem, mimo że wiele w niej nie osiagnąłem. Ładna grafika, jakaś taka kosmiczna atmosfera, muzyka nastrojowa mimo swej prostoty, a poza tym gra jest bardzo dopracowana jak na czas i miejsce, w jakim była wydana.

Kiedyś w Top Secret był taki tips: "Gdy bohater zacznie migać [chodzi o miganie tuż przed śmiercią], należy wcisnąć "Shift" (pauza) i po chwili "Fire" - 100 żyć." Nigdy nie udało mi się tego powtórzyć (miałem wersję bez nieśmiertelności), a jak widzę, cheat ten jest po dziś dzień popularny w necie. Udało się to kiedyś komuś z Was powtórzyć, czy to jest tylko jakaś ściema?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

10

Odp: Starquake

Ojjjjjj to mój dawny świat Atrai piękny tajemniczy, no i ta muzyczka na początku... cud potem ta nispotykana grafika która do dziś jest moim zdaniem świetna. Nawet ksywkę kiedyś miałem od nazwy jednego z poziomów SECON
pozdro