1

Temat: Vbxe 2

Zaraz po swietach, plytka VBXE 2.0 idzie sobie do producenta w celu wykonania prototypu

jest to zgodne z pierwsza wersja VBXE, nieco mniejsze i prostrze w montazu, oraz szybciej laduje rdzenie (czesc odpowiedzialna za ladowanie rdzenia zostala przeniesiona z PIC'a na ATMEGE48 ktora przy okazji robi za generator 14.18MHz, a wiec i mala plytka generatora nie jest juz potrzebna

tym razem nic nie trzeba lutowac (poza kwarcem, ktorego niestety kupic w Polsce/Europie sie nie da) do VBXE, a zlacza maja standardowy raster 2.54mm

dodano tez diody led w celach informacyjnych ze ATMEGA i ALTERA dzialaja jak powinny

http://spiflash.org/images/vbxe2.jpg

projekt realizowany jest wspolnie z Electronem - zeby nie bylo zadnych watpliwosci

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: Vbxe 2

Czyli Antic zostaje na miejscu a my dopinamy się do niego taśmą.
Rozumiem, że cena będzie podobna do ver.1.x

3

Odp: Vbxe 2

moze nie tasma, na kanapke
jesli juz koniecznie tasma to bardzo krotka - to mocne naciaganie szczescia
cale vbxe 2 nie zachodzi pod klawiature, nie koliduje tez z przyszlymi rozszerzeniami ktore sa planowane
nie powinno tez kolidowac z zadnymi obecnymi, chyba, ze ktos sobie nalepil wszystko na procesor, ale wtedy to juz niestety jego wina...

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: Vbxe 2

Czyli że ja dobrze rozumiem, skoro kwarc jest na tym, to będzie pasowało też do kompów bez Freddiego? Ktoś tu gdzieś pisał, że z tym Freddiem to tylko o źródło zegara chodziło...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Vbxe 2

Czesc!  :)

Gdzie i kiedy bedzie mozna skladac zamowienia?

6

Odp: Vbxe 2

i nie koliduje [lans] z moja wewn. sparta [/lans]

Candle,  robiles juz wyliczenia finalnej ceny ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Vbxe 2

wieczor: bez freddiego jest kwarc zegar atari * 4, a potrzebujesz zegar atari * 8, wiec jesli taki zdobedziesz, to nie ma problemu
mk: jeszcze troche, pod koniec kwietnia jesli nie bedzie zadnej wtopy ruszy przyjmowanie zamowien
lotharek: nie, jeszcze nie ma konkretnej ceny, ale nie bedzie raczej taniej niz v 1.2, cena musi byc tez wspolna decyzja moja i electrona

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Vbxe 2

Bez fredka masz dla PAL kwarc 3,54MHz, czyli zegar 1,77MHz*2

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

9

Odp: Vbxe 2

myslalem ze 7 z kawalkiem, no coz, w takim razie trzeba bedzie go dostarczyc

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: Vbxe 2

Czyli jest szansa na włożenie tego do starszego 800XL? Bardzo bym chciał... Jaki to kwarc potrzebny, 14.87?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Vbxe 2

14.187576MHz, atari part C060034

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Vbxe 2

Do zdobycia w hąkągu :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: Vbxe 2

MAM! Ze 2 w sumie i parę innych części. Pytanie teraz brzmi - czy da się sprawdzić czy kwarc jest dobry? Pytanie numer dwa brzmi: czy teraz naprawdę można to wstawić do 800XL? I pytanie numer 3 - kiedy ruszy produkcja?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: Vbxe 2

zbudowac generator (jest w starych dokumentach do vbxe 1.2), podzielic na 2 i wpiac w dzielnik atarki

albo - prosciej - podlaczyc do dowolnego mcu i sprawdzic czy dalej dziala

produkcja... niestety, nie wczesniej jak na poczatku czerwca

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Vbxe 2

Poczekam :) Ważne że się da :) A tak poza tym to nabyłem po prostu paczkę części w postaci trzech zdekompletowanych płyt od 65XE. Dwie nie mają pamięci, co ciekawe tylko jedna POKEYA, za to wszystkie trzy nie mają GTIA ;) I brak jeszcze małego układziku w pobliżu GTIA na jednej , nie chciało mi się identyfikować co to i na jednej brak tegoż kwarcu (!). Co ciekawe w większości wypadków w miejscach brakujących układów są wlutowane podstawki i jakość montażu / demontażu całkiem zgrabna.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Vbxe 2

XE bez ECI bo o tych trzech plytach z allegro pewnie mowa maja dobre gtia - pewnie poszly na przeszczepy do plyt 130XE

szkoda ze przegapilem ta aukcje

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: Vbxe 2

no dobra, vbxe2 coraz blizej produkcji, przyblizona cena to niestety $120, cena byc moze nieco zmaleje - wszystko zalezy od ilosci jakie przyjdzie wyprodukowac
na aage zalozylem ankiete w celach pogladowych, ale jestem ciekaw ile osob chicalo by to kupic tutaj - oczywiscie zakladajac taka, a nie inna cene
ep1k50 do prototypu kosztowala 181zl, a na samym ep1k sie niestety nie konczy...

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: Vbxe 2

czyli 120*3,32 to jest o..........


dlaczego warto zaplacic za ver v2 wiecej niz za v1 ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: Vbxe 2

A masz pewność że v1 dzisiaj kosztowałaby tyle ile kiedyś? Pamiętaj jak się kurs dolara zmienił....

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

20

Odp: Vbxe 2

w styczniu 2008 gdy ludzie dostawali swoje vbxe 1.2 dolar byl po 2.45, dzis dolar kosztuje 3.17 (kurs sredni)

reasumujac, vbxe 2 jest tansza wedle tego samego kursu dolara o cale 6zl

dzis to niestety 380zl

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: Vbxe 2

1. Jak już przedmówcy mówili - dolar był tańszy
2. DAC był z próbek - teraz trzeba kupić
3. Dochodzi haracz dla electrona od każdej sztuki


Panowie ! To nie Geforc klepany w Chinach w seriach po 100000 sztuk.
Przyzwyczailiśmy się, że elektronika jest tania - ale to dotyczy WYŁĄCZNIE produkcji wielkoseryjnej.

A może ktoś weźmie pod uwagę jakie są koszty prototypów i kto je ponosi ? Bo produkować proste, sprawdzone układy to jedno a projektować układy nieco bardziej skomplikowane to drugie.

Ostatnio edytowany przez electron (2009-05-28 16:49:37)

pomidor

22

Odp: Vbxe 2

Cze!  Jestem zainteresowany jedna sztuka na poczatek (tak naprawde wezme pewnie 2 sztuki)

23

Odp: Vbxe 2

Witam

Jestem zainteresowany narazie jedna sztuka w sumie bedzie potrzebne 2szt

pozdrawiam

Sniegowy

24

Odp: Vbxe 2

Dla mnie też jedna sztuka. Napiszecie mi jak to wstawić do 800XL bez Freddiego ;) Kwarce jak już wspomniałem mam. Acha - jest jeszcze szansa na SimpleStereo i IO-Board?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

25

Odp: Vbxe 2

tak, jest
na atariage dalem zdjecia dla 800xl ntsc bez freddiego i vbxe 1.2, dla pal i 2.0 montaz bedzie jeszcze prostrszy

przechodze na tumiwisizm