51

Odp: SimpleStereo - lista

dzis dostalem maila ze zamowienie na simplestereo zostalo zrealizowane i przekazane kurierowi, jutro powinienem otrzymac plytki, wysylke zaczynam w poniedzialek

przechodze na tumiwisizm

52

Odp: SimpleStereo - lista

Hurra!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

53

Odp: SimpleStereo - lista

No to baniak 5litrow  izopropanolu i tube fluxa zamowilem na te nowine. Pesete niemagnetyczna i chwytak podcisnieniowy tez, oj bedzie sie lutowalo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

54

Odp: SimpleStereo - lista

I zostaniesz namierzony przez CIA za wpółpracę z Alkaidą. No chyba, że ten izopropanol to użytku wewnętrznego w celach dezynfekcji ;)

PS. a ja i tak wolę denaturat, kromka chleba i odfiltrowuje blue

55

Odp: SimpleStereo - lista

przepraszam wszystkich czekajacych na plytki - mam troche mlyn :(

przechodze na tumiwisizm

56

Odp: SimpleStereo - lista

ehem :)

http://spiflash.org/images/simplestereoc.jpg

koniec czekania, jutro dzien wysylek... jesli tylko "akcesoria" dojda :(

pod pojeciem akcesorii mam na mysli to, co bylo w woreczku z io-board - konektorki i obudowy na konektorki
jesli ktos juz sie naczekal i chcialby dostac swoja plytke mimo wszystko - prosze o kontakt

przechodze na tumiwisizm

57

Odp: SimpleStereo - lista

dzis na poczte juz nie zdazylem, ale wszystkie przesylki sa naszykowane, jutro zostana wyslane, tak wiec od srody mozna zaczac wygladac listonosza

przechodze na tumiwisizm

58

Odp: SimpleStereo - lista

wszystkie przesylki wyslane, prosze o jakis znak ze doszly

przechodze na tumiwisizm

59

Odp: SimpleStereo - lista

Do mnie jeszcze nie doszla? hmm??

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

60

Odp: SimpleStereo - lista

Zaxon - a nie widziałeś wczorajszego awizo, paczka była a Ty gdzie?

61

Odp: SimpleStereo - lista

zaxon: sprawdz pod wycieraczka

przechodze na tumiwisizm

62

Odp: SimpleStereo - lista

aa faktycznie awizo bylo pod wycieraczką,  dzieki panowie, hehe

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

63

Odp: SimpleStereo - lista

jako ze juz doszlo do epiego wkleje kawalek naszej rozmowy

J3
candle 12:16:30
gorny rzadek
candle 12:16:47
5V 12Vin GND A7 MODE VBXE
candle 12:16:52
dolny rzadek
candle 12:17:21
STEREO_L STEREO_R MONO GTIA GND EN_C A4 EN_S D6xx
candle 12:17:50
z j1 gorzej...
candle 12:18:03
wywal r74
candle 12:18:35
dobrze by bylo gdybys mial precyzyjna podstawke pod pokeya na plycie
candle 12:19:28
zeby odpalilo potrzebujesz podlaczyc A7 i A4, reszta moze wisiec w powietrzu
candle 12:19:43
covox bedzie na D280
candle 12:20:02
zaraz ustale gdzie lezy demo disk
candle 12:21:01
http://spiflash.org/files/ssdemo.zip
epi 12:24:10
wow, a co robią start, select, option i reset?
candle 12:24:51
sa na pinach 1-4 J1, ale w tej chwili nie powiem ktory jest ktory
candle 12:25:04
5-8 to zlacze PS2
epi 12:25:18
wow, że w tym jest aki to nikt nie mówił
candle 12:25:32
no troche kosztuje
epi 12:25:54
a wyprowadzenia ioboarda są gdzieś opisane?
candle 12:25:58
na 7 jest GND na 8 jest VCC, DATA i CLOCK sa albo 5 6 albo 6 5
candle 12:26:06
na schemacie do ioboarda
epi 12:26:11
okej
epi 12:26:17
spróbuje se wieczorem polutować
----------------------------

a ja wieczorem dostarcze formalny opis

przechodze na tumiwisizm

64

Odp: SimpleStereo - lista

Listonosz przyniósł coś take płaskie zielone z dziurkami.. chyba to :) Dzięki Candle!

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2009-05-06 17:47:15)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

65

Odp: SimpleStereo - lista

Kit simplestereo dotarł i do mnie - dzięki! :)

66

Odp: SimpleStereo - lista

a do mnie nie dotarł :(

pomidor

67

Odp: SimpleStereo - lista

do mnie już dotarł zestawik
wielkie dzięki

Ostatnio edytowany przez Sniegowy (2009-05-06 18:08:24)

pozdrawiam

Sniegowy

68

Odp: SimpleStereo - lista

eh :)
z tym zielonym to firma od plytek dala popis - mialy byc niebieskie - jak wszystkie pozostale

no to sa... z jednej storny, a z drugiej zielone

czesc plytek zielona z gory, czesc z dolu...

przechodze na tumiwisizm

69

Odp: SimpleStereo - lista

"zielona z góry".. i trafiła do Zielonej Góry :D a do moich nazw kolorów bym się nie przywiązywał, może i niebieskie ;)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

70

Odp: SimpleStereo - lista

odswiezony schemat, wraz ze wszystkimi komentarzami co, jak i dlaczego jest dostepny tu

jesli byly by jakies niejasnosci, prosze pisac

acha - i wezcie sobie do serca to, co na czerwono - epi nie wzia ;)

Ostatnio edytowany przez Candle (2009-05-09 13:17:13)

przechodze na tumiwisizm

71

Odp: SimpleStereo - lista

Na szczęście miałem jeszcze kit więc czym prędzej zabrałem się za jego złożenie. :)

(Jeśli macie gotową płytkę, to fragmenty związane z kalafonią i spoiwem można pominąć.)
Zlutować jest dość prosto, nawet jeśli macie mizerne doświadczenie w smd (jak np. ja) i nawet lutownicą z bazaru za 5 zł - warunek: nie oszczędzać kalafonii i nie skrobać gorącym po płytce. Zaczynamy od drobnicy (R, C, diodki - uważać na polaryzację) - przyda się lupa, jak ktoś ma duży "-" w okularach - lepiej zdjąć. ;) Potem GAL (ustawcie go równiutko, bo Candle nie lubi, jak jest choć minimalnie przekrzywiony ;)) i dalej jest z górki. Scalaczki lutują się same po utopieniu wszystkich nóg w kalafonii i kilkukrotnym przejechaniu po nich lutownicą z rozsądną ilością spoiwa.

Warto przed wlutowaniem podstawki na drugiego POKEYa włączyć maszynerię i sprawdzić czy działa. Wkładamy pierwszy pokey, podłączamy A4 i A7, tymczasowo w miejsce 12Vin dajemy 5V. Za wyjściami przyda się jeszcze co najmniej C (rzędu uF) do odfiltrowania składowej stałej, optymalnie podłączamy dedykowany IOBoard.

Pokey powinien grać ładnie (nie zdziwcie się, słysząc go na prawym kanale, zamiast na lewym ;)). Jeśli charczy, albo czegoś nie słychać, a wszystkie elementy są na właściwym miejscu, to należy poprawić lutowania. ;)
Już na tym etapie można z grubsza sprawdzić dekoder adresów, np. podglądając stronę $D200 wglądownicą.
Jeśli gra, to można na próbę podłączyć 12 - powinien grać Covox (na $D280). Uwaga - kanały są łączone inaczej niż w schematach na Atariki, i inaczej niż w Amidze. W związku z tym wiele utworów może brzmieć dziwnie. Postaram się w miarę szybko dostarczyć NeoTrackera z wyborem, które kanały są miksowane do L, a które do R.
Mnie z prostych wzorów z wykładu z elektroniki i z pdfa do TLC7226 wyszło, że wyjście z covoxa jest przesterowane, kiedy grają oba kanały i takie coś też zaobserwowałem w uszach. Powinna pomóc wymiana R15-R18 na coś większego (470k powinno wystarczyć).
Gdyby wam grało za cicho, można jeszcze manewrować R w IOBoardzie.
Jeśli wszystko gra, zakładamy drugiego POKEYa i już nie powinno być niespodzianek, cieszymy się dostarczonymi na demo disku dźwiękami.

Zabawkę oceniam na +4. Zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile powinno, gra bardzo ładnie (zwłaszcza jak się ma identyczne POKEYe - dzięki, Zaxon!), a w wersji polutowanej jest proste w montażu (pod warunkiem, że kilka razy sprawdzacie, jak podłączacie piny od zasilania!).
Piątki nie będzie, bo kanały są pozamieniane jak tylko się dało. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

72

Odp: SimpleStereo - lista

na oscyloskopie wyjscie przesterowane nie jest, ale faktem jest, ze 470k bylo orginalnie (od glosnosci kanalow covoxa sa R15-R18) - dazylem do wyrownania wzmocnien na wszystkich kanalach czy jest to pokey, czy covox, czy gtia, przy czym, chcialem zachowac mozliwie duza impedancje wyjscia, tak, aby nie bylo sytuacji ze ktos sobie ubil pokeya w atarce

tak czy owak, zrobilem co moglem, abyscie byli zadowoleni

mam nadzieje ze bedziecie ;)

przechodze na tumiwisizm

73

Odp: SimpleStereo - lista

Coz, Candle wielki jest ,zrobil kawal dobrej roboty, stereo covox spisuje sie swietnie w duecie z ioboard. Wiec jak cos to ja jestem strasznie zadowolony.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

74

Odp: SimpleStereo - lista

uaktualnilem paczke z muzyczkami przykladowymi o NeoTracker v1.8 - tak jak pisal Epi - dodano mozliwosc wyboru mapowania kanalow czy maja byc tak jak w amidze, czy tak jak w SimpleStereo

paka dostepna jest tu

ps. czy ktos jeszcze zamontowal to juz w swojej atarce? fajnie miec jakis feedback...

przechodze na tumiwisizm

75

Odp: SimpleStereo - lista

Ja, ja,  w kolejnych trzech!!

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993